+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

مهمترین انجمن های ارزشیابی کننده

شما اینجا هستید

آزمون IELTS برای مهاجرت به استرالیا

رویای رفتن به استرالیا را با اخذ مدرک آیلتس به حقیقت تبدیل کنید
انجمن مهندسین استرالیاتقریبا همه افراد در برهه ای از زندگیشان به دلایل مختلف به سفر به کشورهای اروپایی،مهاجرت برای کار و یا درس،گرفتن ویزا به شکل سرمایه گذاری ویا حتی اقامت دائم فکر کرده اند.دانشجویانی که به فکر ادامه تحصیل خود در دانشگاهی معتبر در سایر کشورها هستند و یا افرادی که می دانند یک کشور خاص اروپایی تخصصی نیاز دارد که آن ها در آن ماهر هستند و می توانند از طریق آن اقامت کاری بگیرند. اما اقدام به انجام این کارها همواره مشکلات خاص خود را دارد.در این متن یک راه مطمئن را به شما معرفی می کنیم که می توانید با آن در استرالیا اقامت بگیرید و یک مهاجرت مطمئن داشته باشید.
برای به دست آوردن ویزای استرالیا شما باید زبان انگلیسی را به خوبی مسلط باشید تا بتوانید توانایی های خود را در سازمان امور داخلی استرالیا اثبات کنید و مشخصا برای اثبات این توانایی خود به یک مدرک بین المللی معتبر نیاز دارید مدارکی مانند آIELTS و TOEFL، CAE ، OET و PTE.
آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در دنیا است که در سال گذشته حدود سه میلیون نفر در آن شرکت کردند.در استرالیا برای پذیرش در دانشگاه ها برای تحصیل،استخدام در مراکز کاری و انجمن های فنی داشتن مدرک آیلتس نه تنها یک مزیت مثبت اغلب اوقات یک الزام است.در واقع این مدرک را تمام دانشگاه ها و مراکز معتبر کاری و فنی در استرالیا معتبر دانسته و دارنده این مدرک را یک فرد حرفه ای در زبان انگلیسی می دانند.انواع آزمون IELTS
امتحان IELTS در دو نوع آکادمیک Academic و عمومی General Training برگزار می‌گردد. امتحان آکادمیکبرای تقاضا از یک دانشگاه انگلیسی زبان جهت ادامه تحصیل استفاده می شود و اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکتری منوط به نتیجه این آزمون استدر حالیکه امتحان عمومیمخصوص کسانی است که می‌خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند مهاجرت نمایند یا در آنجا مشغول کار شوند .تاریخ و نحوه ثبت نام آزمون آیلتس را بدانید
شما می توانید در آزمون آیلتس در حدود 50 مکان در داخل استرالیا و همچنین در کشور های دیگر و خارج از استرالیامانند ایران شرکت نمایید.در رابطه با تاریخ و مراکز برگزاری این امتحان همچنین نحوه ثبت نام آن شما می توانید از طریق سایت سازمان سنجش کشور از طریق آدرس www.sanjesh.org اقدام به کسب اطلاعات نمایید.انجمن مهندسین استرالیا
نحوه برگزاری امتحان IELTS
در آزمون آیلتس3 بخش listening در 30 دقیقه،reading در 60 دقیقه و writing در 60 دقیقه در یک امتحان و مهارت speaking در 11 تا 14 دقیقه در امتحان دیگر قبل یا بعد از امتحان اصلی برگزار میگردد.
مدت زمان کل این آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.
بخش شنیدار (Listening)
تعداد سوال: چهل سوال در ۴ بخش (task)
• بخش اول مکالمه روزمره بین 2 نفر
• بخش دوم درباره محتوای اجتماعی مثل امکانات محلی
• بخش سوم مکالمه بین حداکثر 4 نفر در رابطه با محتوای تحصیلی یا آموزشی
• بخش آخر در رابطه با موضوع آکادمیک مثل سخنرانی دانشگاهی
نوار امتحان Listening فقط یکبار پخش می‌شود و قبل از پخش نوار فرصت دارید تا سوالها را مرور کنید.پس از پایان یافتن هر بخش، فرصت دارید تا جوابهای خود را بازبینی نمایید.پاسخها را در دفترچه سوالات می نویسید و با پایان گرفتن نوار ده دقیقه فرصت دارید تا جوابها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید.
بخش خواندن (Reading)
در آزمون General
زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سوال
دفترچه حاوی متون که جمعا ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.
• بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است.
• بخش دوم در مورد جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی است.
• بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.
در آزمون Academic
از نظر زمان و تعداد سوال و نوع برگزاری همانند آزمون عمومی میباشد. متون جنبه علمی دارند ,حداقل یکی از سه متن، نوشتاری استدلالی است.


بخش نوشتن (Writing)
در آزمون General
زمان: ۶۰ دقیقه
برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.
• در موضوع اولباید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مساله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.
• درموضوع دومباید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.
در آزمون Academic
زمان: ۶۰ دقیقه
برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.
• در موضوع اولباید در مورد جدول یا نموداری که به شما داده شده‌است، توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر انشائی کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.
• در موضوع دومباید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.بخش مکالمه (Speaking)
بخش مکالمه که زمان آن ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می‌باشد یک امتحان بصورت یک مصاحبه رو در رو می‌باشد و شامل سه بخش است.
• بخش اول ۴ تا ۵ دقیقه بطول می‌انجامد و متقاضی باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایق خود جواب دهد
• در بخش دوم باید به مدت ۲ دقیقه در مورد موضوعی که به شما داده می‌شود صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از پایان ۲ دقیقه، به یک یا دو سوال در مورد موضوع صحبتتان باید پاسخ دهید.
• در بخش سوم به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه کننده صحبت خواهید کرد. محور گفتگوی شما موضوعی است که در بخش دوم به آن پرداخته‌اید.
تمامی مراحل کتبی آزمون بایستی با مداد نوشته شود. نتایج آزمون IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون اعلام خواهد شد. تا ۵ کارنامه برای دانشگاهها و موسسات مورد در خواست شما زمان ثبت نام بصورت رایگان توسط مراکز برگزار کننده امتحان ارسال می‌گردد و در صورتی که بعد از تاریخ امتحانتان و یا بیشتر از ۵ کارنامه بخواهید برایتان ارسال بشود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را بپردازید.
نحوه امتیازبندی IELTS
آزمون آیلتس هیچگونه نمره قبولی یا ردی ندارد. داوطلبان این آزمون در هر بخش _ شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه _ نمره ای بین 1 تا 9 را کسب می نمایند. میانگین نمرات هر چهار بخش بعنوان نمره کلی داوطلبان این آزمون اعلام می شود.
سیستم 9-نمره ای آیلتس دارای شیوه نمره دهی یکسانی است حال آن که این آزمون در هر کجا و در هر زمانی برگزار شود. این آزمون در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و نمره دهی آن قابل موثق و قابل اطمینان است. نمرات آیلتس تا دو سال دارای اعتبار است. اداره مهاجرت استرالیا جهت امور ارائه ویزای مهارتی استرالیا و ویزای های سرمایه گذاری استرالیا و حتی ویزا های دیگر جهت مهاجرت به استرالیا تا 3 سال بعد از اخذ نتیجه ایلتس این مدرک را قبول می نماید.
مقیاس 9-نمره ای آزمون آیلتس
هر نمره نشان دهنده سطح قابلیت و توانایی زبان انگلیسی متقاضی می باشد.
نمره 9: کاربر حرفه ای: مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.
نمره 8: کاربر خیلی خوب: مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.
نمره 7: کاربر خوب: مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، استفاده مناسب کلمات، و درک زبان همراه‌است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزیی را درک کند.
نمره 6: کاربر ماهر: علیرغم بعضی اشتباهات، استفاده نامناسب کلمات ، و درک نامناسب، در کل دارای مهارت موثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتا پیچیده به ویژه در موقعیتهای آشنا می‌باشد.
نمره 5: کاربر نسبتا خوب: دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیتها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود را دارد.
نمره 4: کاربر ضعیف: قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.
نمره 3: کاربر بسیار ضعیف: فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.
نمره 2: کاربر مبتدی: امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیتهای آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم مکالمه و نوشتار دارد.
نمره 1: غیر کاربر:در اصل هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ مجرد ندارد.
نمره 0: به آزمون جوابی داده نشده است: هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ارائه نشده است.