+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

مهمترین انجمن های ارزشیابی کننده

شما اینجا هستید

مدرک TOEFL برای مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا، رویایی که شاید بسیاری از شما در سر بپرورانید.رویایی که چندان هم دور از دسترس نیست. اما شما برای هر نوع ویزایی که به جهت مهاجرت به استرالیا اقدام کنید ( چه مهارتی ، چه تحصیلی و بیزینس و ... ) باید در آزمون زبان تافل یا آیلتس و یا دیگر آزمون ها شرکت کنید ونمره قابل قبول را در این امتحان کسب نمایید. اگر تصمیم گرفتید که در امتحان تافل شرکت نمایید پس باید با کیفیت این امتحان و این که نمره مورد قبول در استرالیا چقدر است آشنایی کامل داشته باشید. ما در این محتوا می¬خواهیم مسیر شما را کوتاهتر کرده و رویای مهاجرت به استرالیا را برای شما نزدیکتر کنیم و شما را با آزمون تافل و نمره مورد قبول برای کشور استرالیا آشنا کنیم.
انجمن مهندسین استرالیا
آزمون تافل چیست و چگونه برگزار می¬شود؟
کلمه¬ی TOEFL مخفف عبارتTest of English as a Foreign Language میباشد که به معنای امتحان زبان انگلیسی برای غیر انگلیسی زبان ¬هاست. این آزمون بیشتر برای کسانی برگزار می¬شود که قصد دارند در یکی از کشورهای انگلیسی زبان تحصیل و یا کار کنند اما زبان اصلی آنها انگلیسی نیست. این آزمون توسط مؤسسه ETS برگزار می¬شود. مقر این مؤسسه در آمریکا قرار دارد. آزمون تافل با فرمت آکادمیک یا دانشگاهی و به صورت اینترنتی برگزار می¬شود. این آزمون توانایی شما را در استفاده و درک زبان انگلیسی می¬سنجد و مهارت¬های خواندن، نوشتاری، شنیداری و مکالمه شما را ارزیابی می¬کند. تافل یک گام مهم برای مهاجرت شما به استرالیا می¬باشد. برنامه¬ی ETS TOEFL به شما در آماده سازی و بهبود مهارت¬هایتان کمک می¬کند.
تا کنون بیش از 35 میلیون نفر مدرک تافل خود را دریافت کرده¬اند. میانگین مهارت بین متوسط تا حرفه¬ای بوده است. این افراد شامل دانش آموزان و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشورهستند یا کسانی که می¬خواهند زبان انگلیسی خود را ارتقا دهند. یا افرادی که دنبال گرفتن ویزای کاری یا مهارتی هستند.
بیش از 10000 کالج و موسسات دیگر در 130 کشور دنیا مدرک تافل را برای اخذ ویزا می¬پذیرند که خوشبختانه استرالیا نیز هم برای ادامه تحصیل و هم برای هر نوع مهاجرت دیگر مدرک تافل را قبول دارد. آزمون تافل 50 بار در سال و توسط نمایندگی¬های معتبر در کشورهای مختلف برگزار می¬شود و شما هر چقدر که بخواهید می¬توانید در این آزمون شرکت کنید و هزینه¬ی آزمون را موقع ثبت نام پرداخت نمایید. اما باید توجه داشته باشید که فاصله¬ی بین دو آزمون شما نباید کمتر از 12 روز باشد. اگر چنان چه موسسه متوجه تخلف شما شود و هنوز امتحان برگزار نشده باشد از امتحان شما ممانعت به عمل می¬آید و اگر بعد از امتحان متوجه تخلف شما شوند نمره شما اعلام نخواهد شد و از طریق یک نامه علت به شما گزارش می¬شود. اما در هر دو صورت هزینه¬ی آزمون ارجاع داده نخواهد شد. هزینه-ی آزمون تافل در کشورهای مختلف متفاوت است. اگر شما قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و می-خواهید در ایران آزمون تافل بدهید باید در حدود 225 دلار برای ثبت نام پرداخت کنید.چگونه برای آزمون تافل ثبت نام کنید؟
شما هدف خود را انتخاب کرده¬اید و می¬خواهید به استرالیا مهاجرت کنید و برای این منظور می¬خواهید در آزمون تافل شرکت کنید. حال چگونه باید ثبت نام کنید؟ شما سه راه پیش رو دارید؛ یا به صورت آنلاین یا با تلفن و یا با استفاده از ایمیل می¬توانید در آزمون تافل ثبت نام نمایید.
ثبت نام آنلاین به صورت شبانه روزی انجام می¬شود. کافی است به سایتی که به ثبت نام مربوط است مراجعه کنید وجه ثبت نام را از طریق کارت اعتباری بپردازید و منتظر کارت ورود به جلسه باشید. اما دقت کنید که 7 روز تا نزدیکترین آزمون فاصله داشته باشید و نیز نامی که برای آزمون با آن ثبت نام می نمایید دقیقا با مشخصات شناسنامه¬ای شما تطابق داشته باشد. ( از نظر اسپل )
برای ثبت نام با تلفن ابتدا فرم PDFمربوط به ثبت نام را تکمیل نمایید. نام خود را دقیق اسپل نمایید سپس به سایت www.ets.org/toefl/contactمراجعه کرده و شماره منطقه خود را پیدا کرده و با آن تماس حاصل نمایید.
برای ثبت نام با ایمیل هم ابتدا فرم ثبت نام را از Registration Form (PDF)دانلود نموده و فرم را به طورکامل تکمیل نمایید و دقت نموده که فرم شما باید 4 هفته قبل از آزمون به دست موسسه برسد. اگر شما مقیم آمریکا، کانادا و یا کشورهای انگلیسی زبان هستید از آدرس ایمیل روی فرم استفاده نمایید اما چنانچه ساکن یک کشور دیگر هستید اطلاعات شما از طریق چین ارسال می¬شود.برای آگاهی از اطلاعات تماس خود در چین ( PRC) می¬توانید به سایت www.ets.org/toefl/contactمراجعه نمایید.
بعد از اتمام مراحل ثبت نام باید خود را برای آزمون آماده نمایید، زیرا اگر می¬خواهید به استرالیا یا هر کشور دیگری مهاجرت نمایید باید نمره لازم را در آزمون کسب کنید. برای این منظور می¬توانید از اپ TOEFL GO که توسط موسسه ETSارائه شده است،استفاده کنید. از طریق این اپ می¬توانید به تعدادی از سوالات آزمون به صورت رایگان دسترسی داشته باشید و همچنین منابع کمکی را برای چهار مهارت آزمون خریداری کنید. در ضمن به کمک این اپ می¬توانید پیشرفت خود را 24 ساعته در ETS مشاهده نمایید.توضیح در رابطه با مهارت های امتحان TOEFL:
این امتحان تقریبا در مدت زمان 4:30 برگزرا میگردد و مهارت ها با هم بصورت ترکیبی امتحان گرفته میشوند. سکشن های این امتحان به این صورت میباشد :

سنجش

مدت زمان

سوالات

وظایف

Reading
60 تا 80 دقیقه
36 تا 56 سوال
خواندن 3 یا 4 متن از متون دانشگاهی و پاسخ به سوالات که برای هر متن 10 تا 12 سوال خواهد بود.
Listening
60 تا 90 دقیقه
34 تا 51 سوال
گوش دادن به سخنرانی یا بحث و گفتگو داخل کلاس و سپس پاسخ دادن به سوالات:
• 4 تا 6 سخنرانی که هر کدام 3 تا 5 دقیقه می باشد که برای هر کدام 6 سوال خواهد بود.
• 2 تا 3 بحث و گفتگو هر کدام 3 دقیقه و 5 سوال برای هرکدام خواهد بود.
استراحت
10 دقیقه
  
Speaking
20 دقیقه
6 وظیفه
اظهار نظر در رابطه با موضوع آشنا: صحبت نمودن در رابطه با وظایف Listeningو Reading
• 2 وظیفه اول بنام independent speaking tasks هستند که کاملا بر ایده شخص شما خواهد بود.
• 4 وظیفه بعدی بنام integrated speaking tasks هستند چون نیاز به مهارت های دیگر زبان شما خواهد داشت.
Writing
50 دقیقه
2 وظیفه
اظهار نظر در رابطه با موضوع آشنا: صحبت نمودن در رابطه با وظایف Listeningو Reading
• 2 وظیفه اول بنام independent speaking tasks هستند که کاملا بر ایده شخص شما خواهد بود.
• 4 وظیفه بعدی بنام integrated speaking tasks هستند چون نیاز به مهارت های دیگر زبان شما خواهد داشت.نمره قابل قبول در آزمون تافل برای مهاجرت به استرالیا
استرالیا برای کسانی که می¬خواهند برای ادامه تحصیل، کار ، کسب مهارت و یا موارد دیگر به این کشور مهاجرت کنند حد نصاب¬هایی برای نمره آزمون تافل قرار داده است و این به آن معناست که هرکسی که می¬خواهد به نوعی در کشور استرالیا فعالیت نماید باید از یک استاندارد خوبی در زبان انگلیسی برخوردار باشد. نمرات تافل برای نوع مهاجرت شما متفاوت است . این نمرات را در جدول زیر می¬توانید مشاهده نمایید:
حداقل نمره تافل برای گرفتن ویزای استرالیا

میزان مهارت

نمرات TOEFL در هر Skill

نمره کلی

Functional
-----------------------
32
Vocational
Listening 4
Reading 4
Writing 14
Speaking 14
32
Competent
Listening 12
Reading 13
Writing 21
Speaking 18
64
Proficient
Listening 24
Reading 24
Writing 27
Speaking 23
98
Superior
Listening 28
Reading 29
Writing 30
Speaking 26
113