+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

مهمترین انجمن های ارزشیابی کننده

شما اینجا هستید

انجمن ارزیاب نقشه بردارها

ارزیابی رشته مهندس نقشه برداری برای مهاجرت به استرالیا از طریق انجمن SSSI
The Surveying & Spatial Sciences Institute
انجمن ارزیاب نقشه بردارهاانجمن نقشه برداران در استرالیا، موسسه ای به منظور نظارت بر رشته نقشه برداری تاسیس نموده است. این رشته از جمله رشته هایی است که هر ساله در کشور استرالیا خواهان زیادی داشته و خیلی از افراد به عنوان شغلی مهندسی نقشه برداری اقدام به مهاجرت به استرالیا نموده اند.اداره مهاجرت استرالیا هر ساله، در ابتدای ماه جولای تغییراتی مبنی بر لیست مشاغل مورد نیاز در داخل کشور استرالیا برای روند جذب مهاجران ایجاد میکند. این تغییرات حاصل مشورت با سازمان های دولتی و موسسات معتبر میباشد. به عبارت دیگر سازمان ها و موسسات مختلفی هر ساله برای جذب نیرو در این روند شراکت دارند تا با بررسی دقیق تر اثرات منفی و مثبت بتوانند به ارتقای استاندارد های کاری خود چه در زندگی چه در اقتصاد کمک شایانی کنند.

رشته مهندسی نقشه برداری Surveyor
رشته مهندسی نقشه برداری (Surveyor) یکی از رشته های لیست مشاغل بلند مدت استرالیا یا همان لیستMLTSSL که مخفف Medium and Long Term Strategic Skilled List است، میباشد. توجه نمایید که عنوانهای شغلی دیگر که با Surveying معرفی میشوند مثل Quantity Surveying، Valuation or General Practice Surveying، Building Surveying به انجمن های دیگر جهت ارزیابی ارجاع داده میشوند و انجمن نقشه برداری استرالیا فقط و فقط رشته مهندسی نقشه برداری را جهت مهاجرت به استرالیا ارزیابی می نماید.
شما میتوانید با دانلود چک لیست این انجمن و آماده سازی مدارک جهت اخذ ارزیابی از این انجمن اقدام نمایید.


هزینه و مدت زمان ارزشیابی انجمن مهندسین نقشه برداری
هزینه ارزشیابی از این انجمن 750 دلار استرالیا بوده است واز زمان ارسال مدارک فردی که مهندسی نقشه برداری خوانده تا دریافت از سوی کشور استرالیا معمولا این ارزیابی یک ماه طول میکشد.


اعتراض به نتیجه ارزیابی انجمن مهندسین نقشه برداری یا Appeal
جهت اعلام اعتراض به نتیجه صادر شده از طرف انجمن مهندسین نقشه برداری استرالیا شما میبایست حداکثر ظرف مدت 12 ماه از تاریخ صدور نتیجه اقدام نمایید، که ممکن است انجمن مدارک بیشتر را هم از شما برای تجدید نظر قبول کند. هزینه Appeal مبلغ 150 دلار استرالیا می باشد و از زمان اقدام تقریبا طی مدت 3 ماه نتیجه را اعلام مینمایند.


جزییات رشته مهندسی نقشه برداری برای ارزیابی جهت مهاجرت به استرالیا
انجمن ارزیاب نقشه بردارها1. اگر سازمان مربوطه درخواست مدارک بیشتری در ارتباط جذب نیروی رشته مهندس نقشه برداری کند، این پروسه و ارزیابی آن ممکن است بیشتر طول بکشد. ارزیابی مدارک هر فرد برای مهاجرت به استرالیا بسته به شرکت و سازمان مربوطه فرق دارد. این سازمان ها مدرک تحصیلی هر فرد و سابقه کار متقاضی را بررسی کرده و هیچ گونه ارزیابی منوط بر مهاجرت شما در اداره مهاجرت استرالیا انجام نخواهند داد.
2. مدارک مربوط به مهاجرت باید به خود اداره مهاجرت استرالیا فرستاده بشود و انها از همان طریق جواب قطعی را به شما پاسخ خواهند داد.
3. این مدرک ارزیابی صرفا برای ارائه به اداره مهاجرت استرالیا می باشد و هیچ ضمانتی برای استخدام شما در استرالیا را شامل نمی شود.
4. رشته مهندسی نقشه برداری در کشور استرالیا انواع و مدل های مختلفی دارد. به عنوان مثال برای کار کردن در معادن یا نقشه برداری زمین، شما باید در انجمن نقشه برداران استرالیا ثبت نام کرده و از طریق آنها برای کار کردن در کشور استرالیا اقدام فرمایید.
5. در هر استان و ایالت استرالیا، شما میتوانید انجمن مربوط به رشته نقشه برداری را بیابید و برای ثبت نام از طریق همان شعبه مورد نظر خود اقدام نمایید. مرحله اولیه ثبت نام در این انجمن ها ارسال مدارکی است که شما خارج از استارالیا کسب نموده اید و این مدارک مورد ارزیابی قرار میگیرد.
6. برای ارزیابی و بررسی رشته مهندسی نقشه برداری ملزم است که مدرک زبان خود را ارئه دهید. حداقل نمره قابل قبول برای این ارزیابی در آزمون ایلتس نمره 6 در هر 4 مهارت میباشد.در آزمونOET باید حداقل نمره B را در هر چهار مهارت کسب کنید.در آزمون TOEFL iBT، باید در مهارت شنیداری، حداقل نمره 12، برای خواندن نمره 13، نوشتن نمره 21 و صحبت کردن نمره 18 را کسب کنید. در آزمون PTE آکادمیک باید حداقل نمره 50 را در هر چهار مهارت به دست بیاورید. در آزمون CEA حداقل نمره مورد نیاز در هر چهار مهارت، 169 می باشد. نکته مهمی که باید حتما در زمان ارسال مدارک زبان به خاطر بسپارید این است که ارائه مدارک زبان به سازمان ارزشیابی مهندسین نقشه برداری باید توسط خود مرکز آزمون زبان انجام شود.
7. واضح است که مدارکی که به زبان انگلیسی نیستند باید ترجمه شود.
8. متقاضیانی که خارج از استرالیا تحصیل کرده اند، برای ارزیابی مدرک تحصیلی خود، نیاز است که به صورت تمام وقت چهار سال و یابیشتر تحصیلات دانشگاهی داشته باشند.
9. شما برای اخذ ارزیابی از انجمن SSSI می توانید از وکیل رسمی اداره مهاجرت استرالیا استفاده نمایید. وکیل مهاجرت به استرالیا باید عضو انجمن مارا استرالیا باشد(MARA).درآمد سالانه مهندسان در استرالیا:
مهندسان در هر کشوری صرف نظر از رشته و گرایش خود درآمد خوبی دارند و استرالیا هم جزء کشورهای پر درامدی برای مهندسین می باشد. استرالیا برای ادامه رشد اقتصادی خود به مهندسان بیشتری نیاز دارد و نیاز این کشور به مهندسان نقشه برداری بیش تر از قبل مشاهده میشود. پس فرصت خوبیست برای این کار اقدام نمایید و از حقوق صد هزار دلاری بهره مند شوید . حداکثر حقوق یک مهندس نقشه برداری در استرالی حدود 150 هزار دلار است.