+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

مهمترین انجمن های ارزشیابی کننده

شما اینجا هستید

انجمن مهندسین استرالیا

انجمن مهندسین استرالیایاEngineers Australiaانجمنی تخصصی جهت بررسی و ارزیابی متخصصین رشته‌ های مهندسی می باشد. وظیفه اصلی این انجمن بررسی مدارک مهندسان جهت عضویت در انجمن برای اخذ کار در استرالیا و یا متقاضیانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند. هدف این سازمان از بررسی مدارک مهندسان، اثبات مهارت های مهندسی و میزان مهارت آن ها می باشد.
در این بخش قصد داریم تا شما را کمی با انجمن مهندسین استرالیا آشنا سازیم.
مسئولیت های انجمن مهندسین استرالیا
انجمن مهندسین استرالیااز وظایف اصلی انجمن مهندسین استرالیا، اعتبار سنجیتخصصی و درسی دانشگاه های بین المللی و ملی همچنین ارزیابی مدارک اتباع خارجی‌ که به قصد مهاجرت به استرالیا به این انجمن مراجعه می کنند، می باشد. این انجمن می تواند گواهی تخصص برای مهندسین خارجی و داخلی،به جهت تصدیق صلاحیت در حرفه و زمینه کاری خود، نیز ارائه کند.
انجمن مهندسین استرالیاخدماتی چون صدور تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی مهندسین رشته های فنی و مهندسی و صدور تاییدیه صلاحیت فنی متقاضیان جهتمهاجرت به استرالیا از طریق مهارت های حرفه ای در رشته ‌های مهندسی را ارائه می دهد. این انجمن آموزش ‌هایی در ارتباط با اصول مدیریت حرفه ای پروژه در دوره های مختلفی برگزار می کند و اخبار مرتبط با فرصت های شغلی جدید و دوره های تحلیل بازار کار استرالیا را گزارش و در اختیار اعضای حرفه ای انجمن و سایرعلاقمندان قرار میدهد.

نحوه دسته بندی متقاضیاندر انجمن Engineers Australia
در این انجمن مطابق با مدرک تحصیلی متقاضیان آنها را در 3 دسته اصلی تقسیم مینماید.
• Professional Engineer که در این گروه مدرک متقاضی میبایست برابر با 4 سال تحصیل بعد از دوره متوسطه باشد.
• Engineering Technologist که مدرک تحصیلی متقاضی میبایست برابر با 3 سال تحصیل در استرالیا باشد.
• Engineering Associateکه در این گروه مدرک تحصیلی برابر با 2 سال تحصیل در استرالیا خواهد بود.
نکته اینکه گروه دیگری بنام Engineering Managerهم وجود دارد که برابر با لیسانس استرالیا مدرکی با محتوای مهندسی یا محتوایی مرتبط با مهندسی داشته باشند و بیشتر نحوه ارزشیابی در این گروه به سابقه کار متقاضی بستگی دارد.


نحوه ارزشیابی متقاضیاندر انجمن Engineers Australia
برای Migration Skill Assessment و یا ارزیابی جهت مهاجرت به استرالیا 5 راه اصلی وجود دارد که در 2 گروه تقسیم بندی میشود.
• اشخاصی که مدرک تحصیلی آنها از دانشگاه های مورد تایید انجمن مهندسین استرالیا میباشد که سر فصل این گروه Accredited Qualifications میباشد. از 5 راه اصلی 4 تای آن به این گروه تعلق دارد. که به ترتیب Australian Qualifications یا همان مدارک تحصیلی استرالیا و Washington Accord، Sydney Accord و Dublin Accord میباشند. در این حالت شما جهت اخذ ارزیابی نیازی به تنظیم و ویرایش پروژه نخواهید بود.
• گروه دوم مدیریت مهندسی و مدارک تحصیلی از دانشگاه های دیگر می باشد که سر فصل آن None Accredited Qualifications / Engineering Manager میباشد. برای آنکه بتوانید به عنوان یک مهندس از این گروه ارزیابی گرفته وبه کشور استرالیا مهاجرت نماییدباید گزارشی از فعالیت های مهندسی خود تهیه کنید و به انجمن مهندسین استرالیا، ارسال نمایید تا توسط این انجمن بتوانید تاییدیه دریافت کرده و به استرالیا مهاجرت نمایید. مهندسان برای کسب این تائیدیه، بایدCDR تهیه نمایند. سی دی آر مخفف Competency Demonstration Reportاست و دلیل اصلی تهیه گزارشCDR، اثبات مهارت های حرفه ای و مهندسی در زمینه کاری می باشد.CDR تشکیل شده از 3 پروژهو یا Career Episode و در کنار آن یک Summary Statement و یک CPD میباشد. شما برای تهیه CDR خود میبایست اطلاعات کاملی از نحوه تهیه و تنظیم آن داشته باشید.برای فارغ التحصیلان دانشگاههای ایران،متقاضیان میبایست اقدام به ارائه‌ گزارشCDR جهت بیان فعالیت ها و حرفه ها نمایند. دراینمرحله ارائه سه گزارش از سه پروژه انجامشده توسط متقاضی الزامی میباشد. لازم به ذکر است درج جزئیات و اعلام جزئیات بیشتر در این گزارش بسیار موثر بوده و می تواند نقش تعیین کننده ای در تایید یا رد گزارش سی دی آر داشته باشد. توجه به جزئیات طرح و در نظر گرفتن معیارهای مورد تایید انجمن مهندسین استرالیادر تایید یا عدم تایید گزارش متقاضیان نقشی حیاتی و تعیین کننده ای ایفا می کند و با توجه به این موضوع قطعا راهنمایی و مشاوره های یک کارشناس با تجربه در کسب موفقیت برای اخذ تاییدیه ارزیابی با بالاترین امتیاز ممکن بسیار حائز اهمیت است.


مدارک مورد نیاز یا چک لیست انجمن مهندسین استرالیا
• مدارک تحصیلی و ریز نمرات مقاطع تحصیلی مختلف
• مدارک شناسایی
• مارک کاری طبق استاندارد های تعریف شده
• مدارک شناسایی
• CDR
• CV
• مدرک زبان سطح Competent که شما میتوانید برای این امر مدرک Ielts، TOEFL و یا PTE ارائه دهید.
لازم به ذکر است که تمامی مدارک ارسالی به انجمن باید ترجمه شده باشند.


مدت زمان و هزینه اخذ ارزیابی از انجمن مهندسین استرالیا
انجمن ارزیاب نقشه بردارهامدت زمان بررسی این گزارشاتتوسط انجمن نیز متفاوت استو در سایت انجمن مهندسی بروزرسانی خواهد شد ولی و در طول بررسی گزارشات نباید به هیچ عنوان با سازمان تماس برقرار نمایید. توجه نمایید که شما مدت زمان ارزیابی انجمن مهندسین در حالت عادی را که تقریبا 10 تا 13 هفته میباشد با استفاده از سیستم Fast Track که با پرداخت هزینه بیشتری صورت میگیرد را به 20 روز کاری کوتاه نمایید.


چگونگی ارزیابی و وکیل مارا
فرایند ارزیابی و بررسی گزارشات متقاضیان در این انجمن به صورت کاملا آنلاین صورت میگیرد . شما جهت تسریع و اطمینان در امر تهیه مدارک و ارسال درخواست از انجمن مهندسین استرالیا و نهایتا ارسال درخواست به ادراه مهاجرت استرالیا جهت اخذ ویزای مهاجرت به استرالیا می توانید از وکیل رسمی اداره مهاجرت استرالیا استفاده نمایید. لازم بذکر است که وکیل مارا استرالیا در دفاتر مهاجرتی استرالیا می بایست عضو MARA و مورد تایید استرالیا باشند.