+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

مهمترین انجمن های ارزشیابی کننده

شما اینجا هستید

انجمن کامپیوتر استرالیا

همانطور که می دانیدانجمن کامپیوتر استرالیا یاAUSTRALIAN COMPUTER SOCIETY که با علامت اختصاری (ACS) نیز شناخته می شود، یکی از سازمانهایی است که می توانید با توجه به مهارت و تخصص خویش ویزای کاری و اقامتی به استرالیا، اخذ نمایید.این سازمان از سال 1994 وظیفه بررسی اطلاعات و ارزیابی مهارتمتقاضیان جهت مهاجرت به استرالیا و همچنین متقاضیان کار در استرالیا را برعهده داشته است.
در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه مهاجرت به استرالیااز طریق ویزای مهارت با تخصص ارزیابی شده توسطانجمن کامپیوتر استرالیا (ACS) آشنا سازیم. در ادامه با ما همراه باشید.
انجمن مهندسین استرالیادر حقیقت برای آن که شما به عنوان مهندس کامپیوتر (IT)و زیرشاخه های مربوط به آن در استرالیا مشغول به کار شوید، باید حتما مدارک شما توسط انجمن کامپیوتر استرالیا مورد تایید قرار بگیرد. این سازمان ابتدا اطلاعات پایه واولیه شما را بررسی خواهد کرد. اطلاعاتی مانند آدرس منزل، سن، جنسیت، شماره تلفن و... . همچنین صحت این اطلاعات را تایید می کند. سپس مدارک تحصیلی شما مورد بررسی این سازمان قرار می گیرد. از مهم ترین معیارهای ارزیابی مهارت و تخصص شما در زمینه فناوری اطلاعات، سوابق کاری شماست. مطمئنا سوابق کاری شما مورد ارزیابی بیشتری قرار خواهد گرفت. پس از این بررسی ها، سازمان نتیجه نهایی را اعلام خواهد کرد. لازم به ذکر است که این تائیدیه تامدت دو سال معتبر خواهد بود.

ارزیابی مهارت، در انجمن کامپیوتر استرالیا (ACS)
ارزیابی مهارتها (IT) در انجمن کامپیوتر استرالیا (ACS ) به این صورت است که ابتدا تحصیلات و سوابق کاری شما در سطوح حرفه ایICTبررسی و ارزیابی خواهد شد که تحصیلات و سوابق کاری شما حرفه ای هستند یا خیر. همچنین باید تحصیلات و سوابق کاری شما با شرایط و استانداردهای طبقه بندی مشاغل کشور استرالیا (ANZSCO) برای مهاجرت به این کشور، کاملا مرتبط باشد.
برای ارزیابی شما، ابتدا تحصیلات و مدرک دانشگاهی شما ارزیابی میشود که مشخص شود تا چه میزان با چهارچوب صلاحیت مدرکی استرالیا (AQF) مطابقت دارد. که بر اساس استانداردهای آموزشی در کشور استرالیا، بررسی خواهد شد. سپس واحدهای درسی که گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد تا سطوح حرفه ای ICT در آموزشهای دانشگاهی شما تعیین شود.
همچنین هرواحد درسی که گذرانده اید، ارزیابی میشود تا در نهایت مشخص شود با واحدهای درسی حرفه ای ICTکشور استرالیا، مطابقت دارد یاخیر. و در نهایت نتیجه این ارزیابی هامشخص میکند که آیا تحصیلات شما واجد شرایط اخذ ویزای کار استرالیا و ویزای اقامت استرالیا می باشدیا خیر.
پس از اتمام فرآیند ارزیابی تحصیلات شما، نوبت به ارزیابی سوابق کاری شما می رسد تا مشخص شود چقدر از تجربه کاری شما برای کسب مهارت یا Skill Level اخذ میگردد که اصولا بین 2 تا 8 سال سابقه کاری است و مابقی سابقه کار شما جهت امتیازدهی در سیستم Point Test اداره مهاجرت استرالیا مورد محاسبه قرار میگیرد تا بتوانید برای مهاجرت به استرالیا از آن استفاده نمایید.
همچنین لازم به ذکر است که ارزیابی مهارت های زبان انگلیسیو مدرک آیلتس بر عهده انجمن کامپیوتر استرالیا نمی باشدو مدرک زبان انگلیسی جزء مدارک ضروریجهتارزیابی این انجمن نیست.مدارک مورد نیاز جهت ارسال به انجمن کامپیوتر استرالیا
1-ترجمه اصل مدارک تحصیلی و یا کپی مدارک بین المللی
2-ارائه رزومه کاری
3-ارائه ترجمه شناسنامه
4-ترجمه گواهی سوابق کاری مرتبط
5-کپی از صفحه مشخصات پاسپورت
6- ترجمه دروس تحصیلی به همراه ریز نمرات
7- ترجمه گواهی نامه های آموزشی مرتبط با مهندسی ICT
8-ارائه و تکمیل فرم RPL (افرادی که مدرک تحصیلی دیپلم و یا مدرک غیر مرتبط دارند)
9-ارائه 2 پروژه به عنوان نمونه کار مطابق الگوی سازمان ACS(افرادی که مدرک تحصیلی دیپلم و یا مدرک غیر مرتبط دارند)متقاضیانی که مدرک کارشناسی آن ها غیر از مهندسی کامپیوتر می باشد
اگر مدارک شماطی ارزیابی های بعمل آمده توسط انجمن کامپیوتر استرالیا، به عنوان مدرک کارشناسی معتبر ارزیابی شود اما مرتبط با مهندسی ICT نباشد باید 6 سال سابقه کاری مرتبط با مهندسی ICTداشته باشید تا برای ارزیابی اقدام کنید.شما باید در جمع آوری سوابق کاری خود به این نکته دقت کنید که علاوه بر نامه ای که از کارفرما تهیه می کنید باید رزومه ای کامل با شرح دقیق نوع کار و وظیفه خود بنویسید تا انجمن بتواند آن را مورد ارزیابی قرار دهد.همچنین افراد متقاضی که تحصیلات عالیه در زمینه مهندسی ICTندارند, باید 8 سال سابقه کار مرتبط با مهندسی ICTداشته باشند تا سوابق کاری آن ها مورد ارزیابی قرار بگیرد.
افرادفوق لازم است بجز سوابق کاری ذکر شده در بالا، 2 پروژه موفق به عنوان نمونه کار، تهیه و تنظیم و به انجمن کامپیوتر استرالیا جهت ارزیابی، ارائه نمایند که RPL نام دارد.


نحوه ارسال درخواست بازبینیReview
انجمن ارزیاب نقشه بردارهاتا60 روز از تاریخ اعلام نتیجه ارزیابی توسط انجمن کامپیوتر استرالیا، چنانچهاز نتیجه ارزیابی ناراضی بوده اید یا مدارکی را بخواهید به مدارک ارائه شده اضافه نمایید میتوانید درخواست بازبینی ارسال نمایید که در این صورت هزینه ای به عنوان هزینه بازبینی مجدد مدارک تانباید بپردازید. لازم به ذکر است که این مبلغ قابل استرداد نخواهد بود و چنانچه در نتیجه ارزیابی مدارک شما اشتباهی صورت گرفته باشد و شما خواهان بررسی مجدد باشید، همان هزینه را خواهید پرداخت که اگر ارزیابی تصحیح شود و مشخص شود اشتباه از طرف انجمن بوده است، این مبلغ به شمابازگردانده خواهد شد. همچنین اگر فرم های ارائه شده درانجمن کامپیوتر استرالیا را بطور کامل و با درج جزئیات بیشتری تکمیل کنید روند ارزیابی پرونده سریع تر خواهد بود. و در صورتی که نتیجه نهایی انجمن، مثبت باشد و مدرک شما تائید گردد، این تائیدیه در قالب یک نامه رسمی به شما اعلام خواهد شد و می توانید آن را در پرونده مهاجرتی خود حفظ نمایید و به اداره مهاجرت به استرالیا تحویل دهید.


مدت زمان ارزیابی توسط انجمن کامپیوتر استرالیا
پس از ارسال مدارک بهانجمن کامپیوتر استرالیاACSبه صورت آنلاین ایمیلیحاوی Username و Password برای ایمیل شما ارسال خواهد شد که از طریق این یوزرنیم و پسوردمی توانید وضعیت پرونده خود را مشاهدهنمایید.روند ارزیابی مدارک توسط این سازمان، بین 6 تا 8 هفته میباشد.هزینه ارزیابی توسط انجمن کامپیوتر استرالیا
هزینه ارزیابی از انجمن کامپیوتر استرالیا 500 دلار استرالیا میباشد که اگر شما از طریق RPL اقدام نموده باشید این مبلغ 550 دلار استرالیا میباشد. توجه نمایید که در صورت اعتراض به نتیجه برای اقدام از طریق Apeal و یا Review هزینه شما 395 دلار استرالیا خواهد بود.استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا
شما باید توجه نمایید که در صورت نداشتن تجربه در جمع آوری مدارک مربوطه و اجرای ارزیابی می توانید از وکیل رسمی اداره مهاجرت استرالیا جهت این امر استفاده نمایید. لازم به ذکر است که هر وکیل مهاجرتی استرالیا میبایست در مارا استرالیا کد مارا داشته باشد برای این امر سایت MARA استرالیا را می توانیید چک نمایید.