+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

زندگی در کانبرا

سیدنی یک از بزرگترین شهرهای استرالیا است که خیلی ها آن را به جای پایتخت این کشور تلقی می کنند. سیدنی یک قلمرو سرمایه و اقتصادی استرالیا حساب می شود.

خیلی از ما همیشه بزرگترین و معروفترین شهر یک کشور را پایتخت آن می دانیم و حتی زمانی هم که قصد مهاجرت به آن کشور را هم داشته باشیم، متاسفانه این اشتباه برای بعضی دردسازساز هم شده است. بیشتر افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، کشور مورد نظر خود سیدنی انتخاب می کنند برای اینکه فکر می کنند آنجا پایتخت است.

این‌یک تصور غلط رایج است که سیدنی، بزرگ‌ترین شهر استرالیا، پایتخت آن نیز باشد. درواقع پایتخت کشور، کانبرا یکی از کوچک‌ترین شهرهای آن است که جمعیتی بیش از 000،373 نفر است. این بخشی از یک ناحیه فدرال است که به‌عنوان قلمرو سرمایه‌ای استرالیا شناخته می‌شود. کانبرا دارای آب‌وهوای خشک است و در دمای زمستان درجه حرارت پایین را دارد و در اواسط تابستان، در دمای 20 درجه سانتی‌گراد بالاست.

کجا زندگی کنیم؟

پایتخت استرالیا از طریق دریاچه برلی گری فین، پایتخت استرالیا، تقسیم‌شده است. شهر کانبرا توسط دریاچه برلی گری فن به دو قسمت تقسیم می‌شود. در شمال، مناطق تجاری، مراکز خرید و همچنین کتابخانه ملی استرالیا قرار دارد. فراتر از این‌ها، حومه اصلی، جایی است که بسیاری از کارکنان دولت در این منطقه ساکن هستند.

حومه‌هایی مانند ایینسی و اوکانر، مناطق محبوب، برای زندگی خانوادگی هستند، درحالی‌که اکثریت ساکنان رادان و سویک در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند. جنوب دریاچه برلی گری فن منطقه سفارت و ادارات دولتی قرار دارد، درحالی‌که مناطق مسکونی نیز وجود دارد.

حمل‌ونقل

همان‌طور که کانبرا به‌طور شهری هدفمند به‌عنوان پایتخت استرالیا طراحی‌شده است، این شهر برای حرکت و عبور و مرور بسیار آسان است. ترافیک واقعاً وجود ندارد و بیشتر سفرهای ماشین کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد. همان‌طور که شهر مسطح است، بسیاری از ساکنان تصمیم به پیاده‌روی یا استفاده از دوچرخه برای عبور و مرور خود می‌گیرند. به دلیل اندازه کوچک آن، کانبرا نیاز به یک قطار یا سیستم تراموا ندارد. شبکه گسترده اتوبوس‌رانی محلی به‌علاوه یک ایستگاه قطار و اتوبوس‌های بین ایالتی برای سفر به شهرها و شهرها وجود دارد.

زندگی کاری

بخش بزرگی از ساکنان کانبرا، خدمتگزاران دولتی هستند که برای دولت استرالیا یا ACT کار می‌کنند. بااین‌حال، بسیاری از افراد در بخش خصوصی مشغول به کار هستند و این شهر به‌عنوان یک مقصد برای افراد کسب‌وکار به شمار می‌رود. کانبرا نرخ پایین بیکاری و بالاترین میانگین درآمد تمام‌وقت در استرالیا را به خود اختصاص می‌دهد و این ویژگی، آن را، به یک مکان ممتاز برای کار تبدیل می‌کند.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی

کانبرا دارای گزینه‌های فراوان برای تحصیلات عالی است. دانشگاه کانبرا (UC) و دانشگاه ملی استرالیا (ANU) دوره‌های کارشناسی و فارغ‌التحصیل را در رشته‌های مختلف ازجمله هنر، کسب‌وکار، مهندسی و مطالعات حقوقی ارائه می‌دهند. دانشگاه ملی استرالیا ANU)(در رتبه 25 بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2017 ثبت‌شده است.

سایر گزینه‌های تحصیلی شامل مدارس مبتنی بر تجارت مانند دانشکده هتل بین‌المللی استرالیا (AIHS) و آکادمی نیروی دفاعی استرالیا (ADFA) در این شهر وجود دارد.

هزینه زندگی

زمانی که نسبت درآمد لازم برای بازپرداخت وام را در نظر می‌گیرید، کانبرا، ارزان‌تر از سیدنی و داروین است اما بیشتر از ملبورن مقرون‌به‌صرفه نیست.

همان‌طور که در فوریه 2017، میانگین درخواست اجاره یک واحد در کانبرا 416.20 دلار در هفته است. میانگین درخواست اجاره قیمت در کانبرا برای یک‌خانه 574.20 دلار در هفته است.