+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

روز ملی استرالیا چه روزی است؟

روز ملی استرالیا، 26 ژانویه است که سالگرد اولین ورود مهاجران با کشتی به این کشور را جشن می گیرند.

هر کشوری برای خودش یک روز ملی دارد. روز ملی را به عنوان روز استقلال کشور از دست بیگانه تلقی می کنند. اما روزهایی دیگری هم در بعضی از کشورها وجود دارند که مانند روز ملی در آن جشن برپا می شود و حتی تعطیل رسمی هم است.

استرالیا کشوری است که مهاجران زیادی را هرساله به خود می بیند، درواقع خود استرالیا هم مهاجران به وجود آوردند. مقامات استرالیا از اول این روز را، روز ملی خود نامیدند و در آن روز به جشن و پایکوبی می پردازند. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، بد نیست که با این جشن ملی آشنا شوید که اگر روزی این مراسم را در این کشور مشاهده کردید، تعجب نکنید.

در مورد روز استرالیا، همه‌چیز را در پایان ماه ژانویه هرسال اتفاق می افتد. تعطیلات اصلی استرالیا که مردم بومی آن کشور اعتقاد بیشتری به آن دارند، آخر ماه ژانویه است. روز ملی استرالیا در آخر ماه ژانویه اتفاق می افتد و مانند جشن های دیگر کشورها، مردم هم در این روز شادی می کنند. روز ملی استرالیا به عنوان تعطیل رسمی اعلام شده است.

ریشه‌ روز ملی استرالیا

روز ملی تعطیل رسمی در استرالیا است. این رخداد هرساله در تاریخ 26 ژانویه هرسال، رخ می‌دهد و ورود ناوگان اول کشتی‌های بریتانیا را در بندر جکسون، واقع در نیو ساوت ولز را، نشان می‌دهد.

هرسال در 26 ژانویه و مصادف با ورود ناوگان اولین ناوگان کشتی‌های بریتانیایی در بندر جکسون، نیو ساوت ولز که پرچم بریتانیا در آن قرار دارد، اتفاق افتاد. بااین‌حال، در هنگام ورود، فیلیپ و گروهش این منطقه را نادرست یافتند و به‌جای آن به شمال پورت جکسون نقل‌مکان کردند.

درگذشته، روز استرالیا به نام "روز بنیاد" و "روز سالگرد" در میان مردم نام‌گذاری شده بود.

معنی مدرن روز استرالیا

همان‌طور که ممکن است حدس بزنید روز استرالیا یک روز افتخار برای همه مردم این کشور است. در این روز آن‌ها، میراث خود را جشن می‌گیرند و چند روز را به‌عنوان، روز تعطیل جشن می‌گیرند. روزهای تعطیل عمومی (به‌عنوان‌مثال مدارس و بسیاری از محل‌های کاری برای این چند روز تعطیل است)، در سراسر هر ایالت و قلمرو در استرالیا، دوستان و خانواده از این فرصت برای تفریح استفاده می‌کنند. همچنین تأکید بر این است که چگونه جمعیت استرالیا در طول زمان با تنوع بیشتری رشد کرده است و توانسته است قومیت های مختلف از سراسر دنیا را در یک محل جمع کند.

فعالیت‌های روز استرالیا

معمولاً رویدادهای بزرگ در بزرگ‌ترین شهرهای استرالیا برگزار می‌شود. به‌عنوان‌مثال، در سیدنی، تعداد زیادی از فعالیت‌های کل خانواده برای جشن روز، ازجمله آواز خواندن سرود ملی، برنامه‌ریزی‌شده است. آتش‌بازی، اغلب بخشی از جشن‌های مهم هستند.

جوایز استرالیایی سال نیز، در این روز (معمولاً روز قبل) اعلام می‌شود. هرساله این روز را، استرالیائی‌ها جشن می‌گیرند که سهم قابل‌توجهی در ورزش، فرهنگ، جامعه محلی و غیره دارند.

دانشجویان بین‌المللی در روز استرالیا چه می‌کنند؟

اگر در استراليا تحصيل کنيد، در روز جشن استرالیا، این روز را با دوستان خود جمع می‌شوند تا این جشن بگیرید. اگر شما در یک شهر بزرگ مانند ملبورن، سیدنی یا پرت تحصیل می‌کنید، رویدادهای مختلف دیگری به وقوع می‌پیوندد که مطمئناً نمی‌توانید آن‌ها را از دست بدهید. در واقع دراسترالیا شما هم تحصیل می کنید هم جشن میگیرید و تمامی فعالیت تحصیلیتان در این روزها تعطیل است تا با خیالی آسوده به جشن و شادی بپردازید.