+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

تاریخ اسلام در استرالیا

مسلمانان در استرالیا دارای تاریخ طولانی و متنوعی هستند. برخی از نخستین مردم استرالیا از شرق مجمع الجزایر اندونزی مسلمان بودند.مسلمانان از اندونزی برای سال ها به استرالیا آمده اند، آنها در اوایل قرن شانزدهم و هفدهم با استرالیایی های بومی ارتباط برقرار کردند.

شواهد اولین افراد مسلمان را می توان در شباهت کلمات خاصی که در زبان استرالیایی های بومی ساحلی اتفاق می افتد، مشاهده کرد. نقاشی های غار بومی نشان از کشتی های سنتی ماکاسار یا "پراو" و تعدادی از آثار هنری در شهرک های بومی در سواحل غرب و شمال استرالیا پیدا شده است. اعتقاد بر این است که ازدواج بین افراد بومی صورت گرفته است.

در طول دوره استعماری، حدود 200 سال پیش، مهاجران مسلمان از آفریقای ساحلی و مناطق جزیره تحت امپراتوری بریتانیا در ناوگان اولیه مهاجران اروپایی به استرالیا آمدند. یکی از پروژه های بزرگ شامل افرادی بود که در افغانستان پیاده سازی شده بود از جمله توسعه خط راه آهن بین بندر آگوستا و آلیس اسپرینگز بود. خط راه آهن در سال 2004 به داروین گسترش یافت. این پروژه ها توسط مسلمانان مهاجری که به استرالیا آمده بودند انجام گرفته است.

افغان ها با زنان محلی بومی ازدواج کردند و در مناطق دور افتاده قرار گرفتند. بسیاری از این شهرها، دارای حداقل یک مسجد بودند که معمولا از آهن همراه با مینا کاری ساخته شده بود. این مساجد پایگاهی برای جوامع مسلمان در آن زمان بود.

تعداد کمی از مسلمانان نیز از هلند و بریتانیا در جنوب شرقی آسیا برای استخدام در صنعت مروارید استرالیا در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم استخدام شدند. اولین مسجد در استرالیا در سال 1861 در شمال استرالیا ساخته شد. اولین مسجد بزرگ در سال 1890 در آدلاید ساخته شد که هنوز باقی مانده است.

خاندان های مسلمان نقش مهمی در توسعه زودهنگام در استرالیا داشتند. اردوگاه های افغان همکاری های زیادی را در زمینه کاوش و توسعه داخلی استرالیا به وجود آوردند.

در حالی که برخی از آنها در اصل از افغانستان بود، دیگران از کشورهایی مانند پاکستان (به ویژه منطقه پیشاور)، بلوچستان، کشمیر، سند، راجستان، مصر، ایران، ترکیه و پنجاب آمدند. آنها زبان های مختلفی را بیان کردند اما پیوند مشترک آنها مذهب اسلامی آنها بود. بسیاری از نسل سوم و چهارم این "افغان ها" هنوز در این منطقه زندگی می کنند.