+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

9 مورد از محبوب ترین ورزشها در استرالیا کدامند؟

ورزش در استرالیا از محبوبیت خاصی برخوردار است به همین دلیل اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید به شما توصیه می شود، ورزش را فراموش نکنید!

 این یک سوال معمول با بسیاری از پاسخ های مختلف است. بنابراین ما این تحقیق را انجام دادیم و محبوب ترین ورزش ها را در استرالیا پیدا کردیم. موافقید شروع کنیم؟

1- شنا

شنا به وضوح محبوب ترین ورزش در استرالیا است. تقریبا نیمی (48.8٪) از همه کودکان 6-13 ساله در شنا، شرکت می کنند، در حالی که این رقم مشارکت برای بزرگسالان (14 سال +) به 10.1٪ می رسد. والدین کودکان خود را تشویق می کنند تا از سن کودکی ، به ورزش شنا بپردازند. این بدان معنی است که بیشتر کودکان در طول سال های ابتدایی خود در این ورزش، شرکت می کنند.

2- دوچرخه سواری

دوچرخه سواری به عنوان سومین ورزش محبوب برای کودکان و دومین ورزش محبوب برای بزرگسالان (14+) قرا دارد. تقریبا 10.8 درصد از همه استرالیایی ها در این ورزش، شرکت می کنند.استرالیایی ها از زمانی که نخستین دوچرخه در قرن نوزدهم وارد استرالیا شد، رابطه عاشقانه ای با دوچرخه سواری داشتند. امروزه حدود 55 درصد از کل خانه ها دوچرخه دارند.

3- فوتبال

برای کودکان، فوتبال به عنوان محبوب ترین ورزش در استرالیا شناخته می شود که میزان مشارکت 48.7 درصدی دارد. این رقم برای بزرگسالان (14+) به 3.1٪ می رسد.

4- رقص

شاید این یک نگاه شگفت انگیز در نگاه اول باشد، اما واقعیتاین است که، رقص نقش مهمی در فرهنگ استرالیا ایفا می کند. رقص در زندگی بسیاری از استرالیایی ها یک سرگرمی سنتی مهم است. این شامل استرالیایی های بومی، افرادی از اقوام مختلف قومی است.

5- بسکتبال

بیش از 1.08 میلیون استرالیایی بسکتبال بازی می کنند، رقمی که توسط تعداد زیادی از کودکان بازی می شود. تقریبا 30.5 درصد از همه کودکان بسکتبال بازی می کنند، بدون تردید موفقیت بازیکنان استرالیا که در رقابت های NBA آمریکا قرار دارند، تحت تأثیر این ورزش قرار می گیرد.

6- پیاده روی

چه کسی یک پیاده روی خوب را در استرالیا دوست ندارد، درست است؟ با چشم انداز وسیع و متنوع، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم استرالیا زمان تفریح خود را از طریق پیاده روی صرف می کنند. پیاده روی در واقع سومین فعالیت محبوب برای بزرگسالان است که (4/4 درصد) از بزرگسالان در پیاده روی شرکت می کنند.

7- تنیس

به طور قطع می توان گفت بهترین بازیکنان برجسته تنیس، از افراد استرالیایی هستند. بیش از 960 هزار نفر تنیس را به صورت تفریحی و یا در یک مسابقه سازمان یافته بازی می کنند، این درصد تقریبا بین کودکان و بزرگسالان به طور مساوی، تقسیم می شود.

8- کریکت

بهترین فصل بازی کریت تابستان است. این ورزش بین بزرگسالات از محبوبیت خاصی برخوردار است. بسیاری از افراد برای مسابقات کریکت به سایر کشورها سفر می کنند.

9- ورزش های رزمی

اهمیت استرالیا در زمینه ورزشهای رزمی بسیار زیاد است. استرالیا دو بار، بازیهای المپیک در سالهای (1938، 1962، 1982 و 2006) میزبانی کرده است.