+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

بهترین سن برای مهاجرت به استرالیا چه موقع است؟

مهاجرت مقوله ای کاملا پیچیده است. خیلی از ما به فکر مهاجرت هستیم؛ ولی شروع زندگی در یک کشور دیگر راحت نیست و نیازمند داشتن شرایط خاصی است.

در واقع هدف مهاجرت به دست آوردن شرایط زندگی بهتر از حال کنونی است، در غیر اینصورت نباید به مهاجرت فکر کرد.

یکی از کشورهایی از گذشته تا کنون مهاجران زیادی به خود دیده، استرالیا است. هرچند که قوانین مهاجرت به استرالیا نسبت به گذشته خیلی سخت تر شده است؛ ولی این سختی بیشتر برای افراد معمولی است که دارای تخصص کمترمی باشند. همچنین دور بودن این کشور نسبت دیگر نقاط دنیا و مسافت زیاد برای سفر به این کشور، باعث شده است که تصمیم گیری در این خصوص برای افراد را سخت تر کند؛ استرالیا از کشورهایی است که سعی کرده است تا بیشترین شرایط ایده آل برای زندگی افراد به بیاورد و برای همین است خیلی ها سختی و دوری را برای تجربه زندگی بهتر تحمل می کنند.

یکی از سوالاتی که اغلب افراد از موسسات مهاجرتی می پرسند، در خصوص سن مهاجرت است. البته شکی نیست که هر چه سن کمتر باشد، پروسه مهاجرت راحتر خواهد بود؛ اما هر کشوری قانون مخصوص به خود را درسن افراد برای قبول کردن مهاجر دارد.

کشور استرالیا بسته به سن شخص متقاضی قوانین خاصی را در نظر گرفته است. ما سعی کرده ایم تا در این مقاله سه حالت سنی با قوانین آن ها را بیان کنیم. البته شما هم می توانید از افرادی که قبلا به استرالیا مهاجرت کرده اند، در خصوص این قانون سوال کنید.

قوانین سنی مهاجرت استرالیا

هنگامی که خیلی جوان هستید...

افرادی که خیلی جوان هستند، بیشترین شانس را برای گرفتن ویزا دارند و بهتر از بقیه می توانند برای ماندن تصمیم بگیرند. درواقع افراد جوان یک نوع سرمایه برای کشورهای دیگر در نظر گرفته می شوند، ازاین رو کشور مقصد با سرمایه گذاری روی آن یعنی دادن امکانات رفاهی و آموزشی رایگان، آن ها را ترغیب به ماندن و فعالیت در کشور می کند. این برای جوان هایی که به نوعی نخبه هستند یا دارای تجربه خوبی در رشته خاصی می باشند، یک فرصت ایده آل خواهد بود.

البته به هرحال هر کسی وقتی وارد استرالیا یا هر کشور دیگری می شود، باید یک برنامه بلند مدت برای خود در نظر داشته باشد. افراد جوان خیلی راحت تر و بهتر می توانند یک برنامه جامع بلند مدت را برای خود بریزند.

برای افرادی که از سن 45 عبور کرده اند....

درب استرالیا برای همه افراد باز است و اکثر قوانین سنی در بیشتر کشورها یکسان است. برای افراد بالای 45 سال سن، شرایط تا حدی متفاوت است؛ اما باز نباید نگران بود. اصولا افرادی بالای 45 سال سن، قصد مهاجرت به همراه خانواده دارند و از این رو باید وضعیت خانواده، وضعیت مالی و و ضعیت سلامت را حتما به سفارت استرالیا اعلام کنند. در واقع دولت استرالیا به افرادی دارای حداقل شرایط وضعیتی بالا نباشند، اجازه ورود نخواهد داد. این قوانین تا حدودی هر ساله دچار تغییراتی می شود که حتما باید آن را از طریق سفارت یا سایت خود ما اقدام کنید.

برای افرادی که پیر هستند....

برای افرادی خیلی سن بالایی دارند، شرایط مهاجرت تا حدی سخت است. آن ها باید اول از همه مدارکی را ارائه دهند که با آن ها میزان و نحوه درآمد خود را ثابت کنند. دولت استرالیا مانند افراد جوان بر روی این افراد سرمایه گذاری نمی کند و برعکس دنبال سرمایه از آن ها است. برای افرادی که قصد مهاجرت در سن بالا دارند، توصیه می کنیم که حتما مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده توانایی شما در کار و ایجاد موقعیت خوب سرمایه گذاری است. افراد جوان از آن جا ممکن است تجربه یا سرمایه ای نداشته باشند، دولت استرالیا آن ها را پیشتیبانی می کند تا بعد در این کشور خدمت کنند؛ ولی برای افراد سن بالا قضیه کمی متفاوت است. در هر صورت کار نشد ندارد.