+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

برترین دانشگاه های استرالیا کدام هستند؟

استرالیا از جمله کشورهای است که بیشتر جوانان به قصد تحصیل به آن مهاجرت می کنند. دانشگاه های استرالیا ازنظر کیفیت آموزش و امکانات جز بهترین ها هستند 

همچنین ارزانتر بودن آن نسبت به بعضی از کشورهای اروپایی باعث افزایش مهاجرت شده است. هرچند قانون مهاجرت به استرالیا سخت تر شده است و اینکه بیشتر دانشگاه های انگلستان و آمریکا در صدر رتبه برتر قرار دارند؛ ولی استرالیا توانسته سهم بسیار خوبی را در این لیست معتبر به دست بیاورد و این تعداد هرساله رو به افزایش است.

یکی از مزیت های دانشگاه های استرالیا، بین المللی بودن آن ها است؛ از آنجا که استرالیا یک کشور مهاجرپذیر است، در تنظیم قوانین خود این مساله نیز در تمامی واحدها در نظر گرفته است و از این رو قوانین متفاوت و راحت تری را نسبت به کشورهای اروپایی برای اخذ دانشجو در نظر گرفته است. برای همین است که امروزه بسیاری از دانشجویان تحصیل در استرالیا را بیشتر به کشورهای دیگر اروپایی کم مهاجرپذیر انتخاب می کنند.

اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی استرالیا را دارید، قدم اول شناخت دانشگاه ها است. ما سعی کرده ایم که در ادامه این مقاله سه دانشگاه اول معرفی کرده و سپس بقیه بر اساس رتبه بالای آن ها معرفی کنیم. البته این نکته را در نظر داشته باشید که دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه ها خارجی راحت نیست و باید با قانون های خود دانشگاه و همچنین کشور آشنایی کامل داشت. متاسفانه بسیاری از دانشجویان بدون در نظر گرفتن این قضیه، اقدام به دریافت بورسیه می کنند و در هنگام دریافت ویزا در سفارت به مشکلات مانند کمبود مدارک و غیره بر میخورند که تا رفع این مسایل، یک ترم را از دست می دهند.

دانشگاه های برتر استرالیا

1. دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University)

برترین دانشگاه در استرالیا و بیستمین در دنیا در سال 2018 است. این دانشگاه در کانبرا واقع شده و توسط پارلمان استرالیا واقع و بنا شده است. شش نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه جایزه نوبل در رشته های مختلف را تاکنون دریافت کرده اند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی، می توانید به سایت این دانشگاه به آدرس www.anu.edu.au مراجعه کنید.

2. دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)

قدیمی ترین دانشگاه استرالیا که دارای رتبه 41 جهان است. در حال حاضر حدود 47 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که 12 هزار دانشجوی آن خارجی هستند و 130 کشور جهان وارد شده اند. یکی از دلایل معروفیت این دانشگاه، داشتن مرکز تحقیقات خاص است و در حال حاضر 100 مرکز تحقیقات فقط برای محققان وجود دارد و از این رو هرکسی که به دنبال انجام کار تحقیقاتی است، این دانشگاه را به عنوان انتخاب اول خود در نظر می گیرید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید به سایت این دانشگاه به آدرس https://www.unimelb.edu.au/ مراجعه کنید.

3. دانشگاه New South Wales

چهل و پنجمین دانشگاه جهان که درسال 1949 بنا دهید و بیشتر فارغ التحصیلات میلیونر استرالیا، از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه با 200 دانشگاه دیگر در سراسر دنیا ارتباطات علمی دارد و هدف آن ها تبدیل به دانشگاه جهانی استرالیا در سال 2025 است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید به سایت به آدرس https://www.unsw.edu.au/ مراجعه کنید.

دیگر دانشگاه های برتر استرالیا:

The University of Queensland (UQ) (رتبه 47 دنیا)

University of Sydney (رتبه 50 دنیا)

Monash University (رتبه 63 دنیا)

The University of Western Australia (UWA) (رتبه 93 دنیا)

The University of Adelaide (رتبه 109 دنیا)

University of Technology, Sydney (UTS) (رتبه 176 دنیا)

University of Newcastle (رتبه 224 دنیا)

University of Wollongong (رتبه 232 دنیا)

Macquarie University (رتبه 240 دنیا)