+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

برترین دانشگاه های استرالیا براساس رشته ها کدامند؟

دانشگاه های استرالیا جز برترین ها در جهان هستند و هر کدام در رشته خاصی نیز دارای رتبه بیشتری نسبت به بقیه می باشند. در این مقاله برترین رشته ها به همراه دانشگاه ها معرفی می شود.

در چند سال گذشته میزان مهاجرت به استرالیا به منظور تحصیل در این کشور افزایش داشته است. دانشگاه های برتر در دنیا، امکانات آموزشی مدرن و به روز، هزینه کم نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند انگلستان و دریافت ویزا آسان و سریع تر از مهم ترین دلایلی است که جوانان را ترغیب به تحصیل در این کشور اقیانوسیه کرده است.

در سال 2018، 34 دانشگاه استرالیا توانستند در رتبه برتر بهترین دانشگاه های جهان قرار بگیرند که این برای یک تک کشور آمار فوق العاده ای است. همچنین 48 رشته و موضوع دانشگاهی نیز بین طرفدارترین و آسان ترین رشته های ورود نسبت به بقیه در دانشگاه استرالیا دسته بندی شده اند.

ما در این مقاله سعی کرده ایم تا چند رشته برتر و دانشگاه هایی که دارای این رشته ها را معرفی کنیم. از مزیت های مهم این رشته ها، داشتن بازار کار آن در خود استرالیا و حتی دیگر کشورها است و از آنجا که دانشجو از دانشگاه های برتر فارغ التحصیل می شود، دیگر نگران بازار کار و آینده آن ها نخواهد بود.

رشته های برتر دانشگاهی

1. حسابداری

دو دانشگاه ملبورن و UNSW دارای قوی ترین مباحث آموزشی در حسابداری هستند. این دو دانشگاه در این رشته توانستند رتبه ده دنیا را به دست بیاورند.

2. کشاورزی

21 دانشگاه در استرالیا جز برترین ها در رشته کشاورزی هستند و دانشگاه ملی نیز رتبه اول بین این 21 مورد را دارد.

3. آناتومی و فیزیولوژی

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته آناتومی و فیزیولوژی، دانشگاه ملبورن است که سه دانشگاه برتر در دنیا هم است. سال گذشته دانشگاه سیدنی این رتبه داشت که امسال به رتبه تنزل پیدا کرد.

4. مردم شناسی

دانشگاه ملی استرالیا از برترین ها در رشته ها مردم شناسی است که در بین ده دانشگاه برتر دنیا، رتبه ششم را دارد.

5. باستان شناسی

اگر قصد تحصیل باستان شناسی در استرالیا را دارید، دانشگاه ملی بهترین گزینه است. این دانشگاه در این رشته رتبه 14 دنیا را دارد.

6. معماری

خیلی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در رشته معماری به ایتالیا یا آمریکا می روند؛ اما اگر به دنبال یک مکان متفاوت با اماکات آموزشی عالی هستید، دانشگاه سیدنی بهترین گزینه است. این دانشگاه در رشته معماری رتبه 50 دنیا را دارد.

7. هنر و طراحی

دانشگاه RMIT امسال دچار کاهش رتبه بود و به رتبه 11 تنزل پیدا کرد؛ اما یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا در کنار دانشگاه تکنولوژی سیدنی (UTS) با رتبه 28 دنیا است.

8. علوم بیولوژی

دانشگاه ملبورن یکی از برترین دانشگاه ها برای تحصیل در استرالیا است. برای دانشجویانی که قصد تحصیل در علوم بیولوژی را دارند، تحصیل در اینجا را به آن ها پیشنهاد می کنیم.

9. مدیریت و کسب وکار

از سرآمدترین کشورها برای تحصیل در رشته های مدیریتی استرالیا است و بهترین دانشگاه برای تحصیل این رشته، ملبورن با رتبه 14 در این رشته است.

10. مهندسی شیمی

دو دانشگاه موناش و کوییرلند از بهترین ها برای تحصیل در رشته مهندسی شیمی هستند که آن ها در دنیا 24 است.

11. شیمی

دانشگاه های استرالیا از بهترین ها برای ادامه تحصیل در رشته شیمی هستند و سرآمد همه آن ها دانشگاه ملبورن با رتبه 33 در دنیا است.

12. مهندسی عمران و سازه

برای آن هایی که قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی عمران و سازه دارند، دانشگاه UNSW پیشنهاد می شود که سرآمد همه دانشگاه های استرالیا با رتبه 15 در دنیا است.

13. علوم ارتباطات

دانشگاه ملبورن از برترین دانشگاه ها برای تحصیل علوم ارتباطات در استرالیا است که رتبه جهانی آن در این رشته 28 است.

14. علوم کامپیوترو IT

23 دانشگاه استرالیا در بین برترین های رشته کامپیوتر در بین 500 دانشگاه هستند که سرآمد آن ها، دانشگاه ملبورن با رتبه 14 جهانی است.

15. دندانپزشکی

فقط سه دانشگاه در استرالیا در رشته دندانپزشکی حرفی برای گفتن دارند و دانشگاه ملبورن برترین این سه تا با رتبه 24 جهانی است.

16. اقتصاد

دانشگاه ملبورن بعد از دانشگاه ملی، برترین مکان برای تحصیل در رشته اقتصاد در استرالیا است. رتبه این دانشگاه در جهان 23 است.

17. علوم آموزشی و تربیتی

20 دانشگاه استرالیا در بین برترین ها در رشته علوم آموزشی و تربیتی هستند که دانشگاه ملبورن رتبه اول در کشور و ششم در جهان است.