+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

در برترین دانشگاه های نیوزلند تحصیل کنید

اکثر دانشجویایی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، در خصوص نیوزلند را هم به عنوان یک کشور جایگزین تحقیق می کنند.

امکانات بالای زندگی، شرایط زندگی راحت تر نسبت به بقیه کشورها و همچنین داشتن دانشگاه هایی با رنک بالا در جهان، باعث شده است که بسیاری از دانشجویان به جای مهاجرت به اروپا، این کشور جزیره ای نزدیک استرالیا را انتخاب کنند.

ما در این مقاله قصد داریم تا برترین دانشگاه های نیوزلند را معرفی کنیم. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، سفری کوتاه به این کشور داشته و حتی بعضی از آن ها ترجیح می دهند که در نیوزلند تحصیل کرده و باز به استرالیا برای زندگی برگردند.

دانشگاه های برتر نیوزلند

1. دانشگاه آوکلند

برترین دانشگاه نیوزلند و 82 امین در جهان است. این دانشگاه چند سالی است که رتبه اول خود را در نیوزلند حفظ کرده است. همچنین بزرگترین دانشگاه کشور با بیش از 40 هزار دانشجو در هشت دانشکده است. البته بعضی از دانشکده های آوکلند در شهر شمالی وانگرای قرار گرفته است.

2. دانشگاه اوتاگو

این دانشگاه در سال 2017 توانست افزایش رتبه 18 پله ای را تجربه کند و به رنک 151 جهان برسد. این دانشگاه از بقیه نیز قدیمی تر است و در شهر دوندین واقع در جزیره شمالی نیوزلند قرار گرفته است. در حال حاضر بیش 20 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.

3. دانشگاه کانتربری

یکی دیگر از دانشگاه های قدیمی نیوزلند که در سال 1873 بنا نهاده شد و دارای رنک 214 جهان است. این دانشگاه در شهر کریسچرچ قرار داد و حدود 15هزار دانشجو که 1100 آن از کشورهای دیگر هستند، در این دانشگاه تحصیل می کنند.

4. دانشگاه ویکتوریا ولینگتن

از دانشگاه های قدیمی نیوزلند که سال تاسیس آن 1897 است و در پایتخت نیوزلند، شهر ولینگتن قرار گرفته است. در حال رتبه این دانشگاه در جهان 219 است و دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های حقوق و علوم اجتماعی و انسانی دارند، این دانشگاه می تواند بهترین گزینه برای آن ها باشد.

5. دانشگاه وایکاتو

این دانشگاه در سال 2017 رشد 32 پله ای داشت و به رنک 292 صعود کرد. این دانشگاه در شهر هامیلتون و در سال 1964 بنا شد. وایکاتو اولین دانشگاهی است که با استفاده از بوم (کنوس) خالی ساخته شده است.

6. دانشگاه مسی

این دانشگاه با افزایش 24 پله ای، توانست به رتبه 316 جهان دست پیدا کند. این دانشگاه بیشتر به خاطر برنامه های اجتماعی ارائه شده، مشهور است و اولین در نیوزلند است که برنامه های مربوط به حمل و نقل هوایی، حل اختلافات، پزشکی، دامپزشکی و علوم نانو را ارائه می دهد.

7. دانشگاه لینکلن

این دانشگاه در سال 2017 با 24 پله صعود، رتبه خود را به 319 جهان رساند و هنوز مسئولان در تلاش هستند که رتبه آن را باز هم افزایش دهند. البته این دانشگاه در رشته کشاورزی، جز 50 دانشگاه برتر دنیا است.

 

8. دانشگاه تکنولوژی آوکلند

این دانشگاه با رتبه 441 دنیا، بهترین دانشگاه تکنولوژی نیوزلند است که در سال 1895 بنا نهاده شد. همچنین نسبت به دانشجویان خارجی، توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد.