+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

5 دلیلی که شما باید خارج درس بخوانید

تحصیل در خارج از کشور، مهم ترین دلیل مهاجرت دانشجویان به منظور بهره بردن از امکانات و موقعیت شغلی بهتر در دانشگاه های خارج از کشور است.

تحصیل در دانشگاه های خارج، بیشترین و مهم ترین دلیلی است که دانشجویان از کشور خارج می شوند. تحصیل در خارج از کشور به نوعی یک شانس برای دانشجویان جوان است تا با فرهنگ و دیگر مملکت ها آشنا شوند و با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنند. حتی آن ها می توانند بعد از تحصیل و پیدا کردن شرایط عالی کاری، در آن کشور کارهای اقامتی خود انجام داده و یک زندگی جدیدی را شروع کنند. اما ارتباط با افراد جدید و آشنا شدن با فرهنگ دیگر نمی تواند دلیل محکمی برای تحصیل در یک دانشگاه خارجی باشد، چه بسا شما می توانید با گذراندن یک فرصت مطالعاتی چندماه یا حتی سفر چند ماهه هم به این هدف دست پیدا کنید. درس خواندن در دانشگاه خارج از کشور هزینه بر است و باید یک توجیه منطقی برای آن هر کسی داشته باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا پنج دلیل تحصیل در دانشگاه های خارج را بیان خواهیم کرد. البته هر کسی می تواند دلایل مخصوص به خود را داشته باشد؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر فقط به خاطر تجربه محیط و آشنا شدن با افراد جدید و به اسم تحصیل به خارج می روید، بزرگترین اشتباه عمر خود را انجام خواهید داد. افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا دارند، این مقاله را مطالعه کنند.

دلایل تحصیل در خارج

1. محیط جدیدی را مشاهده خواهید کرد

به هر حال خود این مساله می تواند یک دلیل در کنار دیگر دلایل برای تحصیل در خارج از کشور باشد. به هر حال شما برای تحصیل در یک کشور دیگر چند سال در آنجا زندگی خواهید کرد و اگر هم قصد برگشت نداشته باشید، مادام العمر خواهید ماند. از این رو شما یک محیط جدیدی را تجربه خواهید کرد. محیط جدید همواره با چالش، سختی و حتی موارد جالبی برای شما همراه خواهد بود که به نوعی باعث آب دیده شدنتان خواهد شد و درس ها و نکاتی از زندگی یاد خواهید گرفت که آن ها را در کشور هیچگاه در کشور خود تجربه نمی کردید.

2. تحصیلات و امکانات آموزشی بهتر

بیشتردانشجویانی که در کشورهایی آسیایی تحصیل می کنند، از نبود امکانات آموزشی بهینه و کمبود استادان متبحر گله مند هستند و از این رو به کشورهای خارجی با امکانات آموزشی مناسب مهاجرت می کنند.

در بیشتر کشورهای پیشرفته به دانشجویان پولی تحت نام کمک هزینه تحصیلی اعطا خواهد شد و دانشجو با کمک آن بتواند هزینه زندگی خود در آن کشور را تامین کند؛ اما متاسفانه همین دانشجویان در کشور خودشان باید برای خواندن یک درس معمولی، هزینه زیادی را بپردازند.

3. موقعیت های شغلی بهتر

نبود امنیت شغلی و نداشتن آینده بسیاری از دانشجویان را برای تحصیل در کشورهای جهان سوم به شدت دلسرد کرده است؛ از این رو آن ها به فکر مهاجرت یا تحصیل در دانشگاه های خارجی می افتند. بیشتر کشورهای پیشرفته به دانشجویانی که در کشور خودشان تحصیل کرده اند، موقعیت های شغلی خوب با حقوق و امکانات مناسبی را پیشنهاد می دهند؛ حتی دانشجو اگر تمایل داشته باشد، می تواند در خود دانشگاه و دریافت حقوق نیز به کارهای پژوهشی بپردازد و این به نوعی یک رزومه فوق العاده قوی برای او به حساب می آید.

4. با افراد بیشتری درحوزه رشته تحصیلی خود آشنا شدن

پیدا کردن افراد مرتبط با سطح دانش بالا و رزومه قوی مانند گذشته سخت نیست و به راحتی و با استفاده از اینترنت می توان با آن ها آشنا و ارتباط اولیه برقرارکرد؛ اما هیچ ارتباطی مانند ایجاد یک همکاری بر روی یک پروژه مشترک نمی تواند باعث عمیق تر شدن ارتباط و بالابردن سطح دانش خود شما شود.

بسیاری از دانشجویان برای به دست آوردن یک فرصت مطالعاتی و همکاری با اساتید معتبر رشته تحصیلی خود، برای مدتی محدودی به یک کشور دیگر مهاجرت کرده و در دانشگاه آن جا با آن ها به فعالیت می پردازند. این همکاری اگر خوب باشد، خود آن اساتید نیز دانشجویان را تشویق به ماندن و جذب در آنجا می کنند.

5. ایجاد یک رزومه قوی

تحصیل در دانشگاه خارج از کشور معتبر امکان فعالیت های زیادی را نسبت به داخل می دهد و خود این می تواند یک CV قوی در پیدا کردن کار برای دانشجو چه در کشور خودش یا مقصد به حساب بیاید. نکته مهمی که فقط دانشجو باید رعایت کند، این است که او از اول باید به دنبال فرصت های تحقیقاتی و پروژه های متعدد در دانشگاه خارج باشد و به شدت تلاش کند.

این 5 دلیل اگر کنار هم باشند، می تواند بهترین دلایل برای هر دانشجویی باشد که تحصیل خود را در خارج از کشور ادامه دهد؛ در غیر اینصورت هیچ کدام از موارد به صورت تکی نمی تواند توجیه خوبی باشد.