+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

به این دلایل، مهاجرت کردن برابر با مرگ است

مهاجرت به خارج از کشور برنامه می خواهد و بدون برنامه ریزی کردن و به دنبال خیال واهی بودن باعث اذیت شما و نهایت اخراجتان می شود.

در چند سال گذشته که نرخ مهاجرت به خارج از کشور رو به افزایش است و طبق اخبارهای رسمی و غیررسمی سالانه 200 هزارنفر از ایران برای همیشه وطن خود را ترک می کنند. یکی از دلایل اصلی که بیشتر مردم ایران به خارج از کشور مهاجرت می کنند، پیدا کردن شرایط زندگی ایده آل و بهتر از حال ممکن است؛ اما سوالی که باید از آن ها پرسید، اینکه تعریف شما از زندگی و شرایط ایده آل چیست؟ متاسفانه وقتی با بیشتر این افراد مصاحبه می کنیم، خود آن ها جواب دقیقی نمی توانند برای این سوال بدهند و هدفشان فقط رفتن است و آن هم به هر قیمتی که باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا دلایلی بیان کنیم که مهاجرت به خاطر آن ها مساوی مرگ شما خواهد بود. مهاجرت دلیل منطقی می خواهد. برای مهاجرت و زندگی در کشور دیگر باید برنامه ریزی داشت، باید هدف خود را مشخص کرد و در آخر اینکه بدانیم برای چه چیزی مهاجرت می کنیم.

دلایل ناموفق مهاجرت

1. فرار کردن

فرار از چی؟ چند دسته از افراد واقعا نیاز به فرار از مملکت خود دارند: افرادی که مشکلات سیاسی دارند، افرادی که مملکت آن ها در حال جنگ است، افرادی که امنیت جانی آن ها در خطر است. این افراد به راحتی می توانند در یک مملکت دیگر پناهنگی سیاسی بگیرند و در آن جا زندگی جدیدی را آغاز کنند.

بسیاری از افراد که شرایط بالا ندارند، به خاطر شرایط بد زندگی فرار می کنند. با اینکه یکی از دلایل اصلی مهاجرت، ایجاد شرایط خوب برای زندگی است؛ اما فرار کردن و بدون برنامه ریزی به یک کشور دیگر رفتن نه تنها مشکل شما را حل نمی کند، بلکه باعث دردسر بیشترتان نیز می شود.

2. کف خیابان پول ریختند

این هم یکی دیگر از دلایل واهی مهاجرت است. بیشتر جوانان فکر می کنند که در کف خیابان های استرالیا و اروپا پر از اسکناس است و آن ها می توانند به راحتی زندگی کنند. بله زندگی در خیلی از کشورها راحت تر از وطن است؛ اما نه برای همه، بلکه برای مهاجرانی که پول داشته باشند یا استعدادی با خود به همراه برده باشند.

3. آنجا به مردمش احترام می گذارد

هرکشوری به مردم مملکت خودش احترام می گذارد و این یک اصل است؛ اما برای مهاجرانی که قصد ورود به آن کشور را داشته باشند، قوانین سخت گیرانه تری را وضع می کند. حتی بعضی اوقات شاهد بی احترامی هایی نیز به مهاجران بوده ایم. پس هیچگاه به این امید وارد یک کشور دیگر نشوید.

4. زبانم را قوی تر کنم

خیلی از افراد در ایران هستند که از خود انگلیسی ها بهتر لهجه انگلیسی را صحبت می کنند، بدون آنکه پای خود را فراتر از مرز گذاشته باشند. قوی تر کردن زبان یک بهانه واهی است که بیشتر دانشجویان به امید آن قصد مهاجرت می کنند. این کار نه تنها باعث افزایش هزینه شما می شود، بلکه در آخر هیچ قابلیت اضافه تری درآن کشور یاد نگرفته اید و آخرسر باید دست از پادرازتر برگردید.