+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

10 حقیقت جالب در مورد استرالیا که نمی دانستید

برای مهاجرت به استرالیا باید نکات و مواردی را بدانیم. این حقایق به شما کمک خواهد کرد که بتوانید برای خود زندگی بهتری را به وجود بیاورید.

استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است و بسیاری از افراد ساکن کشورهای آسیایی، قصد ایجاد یک زندگی جدیدی را در این کشور پهناور دارند؛ اما قبل از مهاجرت به استرالیا باید در خصوص این کشور اطلاعاتی مانند شرایط مهاجرت، آب و هوا، پذیرش تحصیلی، چگونگی پیدا کردن، شناخت شهرها و غیره به دست آورد. سایت های مختلفی، اطلاعات زیادی را در خصوص استرالیا نوشته اند و حتی خود شما هم می توانید به مراجعه به خود سفارت، اطلاعات اولیه ای را به دست بیاورید.

ما در این مقاله قصد داریم تا ده حقیقت جالب در خصوص استرالیا را بیان کنیم. این حقایق برای شخصی که قصد زندگی دراسترالیا را دارد، می توانند کمک کننده او برای بررسی شرایط و سازگاری خودش با این کشور باشد.

حقایقی درخصوص استرالیا

1. یک کشور فوق پهناور

استرالیا در کنار دیگر کشورهای کوچک برای خود به عنوان پنجمین قاره شناخته می شود تا حدی که حتی می توان خود آن را نیز به صورت تکی یک قاره به حساب آورد. اندازه مساحت استرالیا حدود سه میلیون متر مکعب است که با اندازه کل قاره اروپا برابری می کند!! برای مثال فاصله بین پرتغال و اوکراین از فاصله بین دو شهرPerth و سیدنی کمتر است. برای همین اگر قصد دیدن کل کشور استرالیا را دارید، چیزی حدود نصف عمر خود را باید برای آن صرف کنید.

2. آب و هوای ثابتی ندارد

بیشتر مردم دنیا فکرمی کنند که هوای استرالیا درکل سال به صورت آفتابی و گرم است؛ اما هوای استرالیا برخلاف باورعمومی، کاملا متغیر است. برای مثال هنگامی که هوای جنوب استرالیا به شدت گرم و آفتابی است، درشمال کشور به شدت باران می بارد یا اگر درنقطه ای در کل سال آب و هوای ثابتی وجود دارد، شهرملبورن دارای آب و هوای چهارفصل و متغیر است.

3. گرمای کشنده دارد

از آنجا که استرالیا به خط استوا نزدیک است، گرمای کشنده تری نسبت به بقیه کشورها دارد. متخصصان هواشناسی تخمین زدند که دمای این کشور تا سال 2040 به 50 درجه سانتیگراد در تابستان برسد. در همین چند سال گذشته دمای هوا به حدی بالا رفته بود که بسیاری از ابزارهای عمومی را ذوب کرده بود.

4. تعطیلات اسکی منحصر به فردی دارد

در استرالیا مکانی به نام آلپ وجود دارد که برف بیشتری نسبت به آلپ اروپا بر روی می نشیند. دولت استرالیا علاقه زیادی به معرفی این مکان و جذب توریست از آن دارد و هرساله تلاش های گسترده ای برای بهتر کردن امکانات آن به منظور انجام ورزش اسکی می کند. به غیر آلپ استرالیا، نقاط دیگری هم وجود ورزش های زمستانی به خصوص اسکی در آن انجام می شود. نکته مهم اینکه بیشتر این مکان ها در جنوب شرقی این کشور پهناور قرار گرفته اند.

5. عبور غیرمجاز عابر پیاده ممنوع است

در استرالیا، اگر عابر پیاده قصد عبور از خیابان را داشته باشد؛ باید از محل مخصوص عبور کند. به عبارتی دیگر عابر پیاده اجازه عبور ازهرقسمتی را ندارد، در غیر این صورت بازدداشت می شود یا حداقل 70 دلار جریمه پرداخت کند.

6. نگران حیوانات وحشی نباشید

یکی از جاذبه های گردشگری استرالیا، طبیعت آن است. متاسفانه این باور وجود دارد که حیوانات و حشرات وحشی بسیار زیادی در طبیعت و جنگل ها زندگی می کنند که باعث مرگ بسیاری از گردشگران شده است؛ اما این باور برای 50 سال پیش است و امروزه از هر حشره ای، پادزهری ساخته شده است یا اینکه آن ها را در مکان های امن تری حفاظت می کنند. تقریبا از سال 1979 هیچ گزارشی مبنی بر مرگ گردشگر به خاطر حمله حیوانات و حشرات وحشی گزارش نشده است.

7. فرهنگ باربیکیو درهمه جا وجود دارد

فرهنگ باربیکیو تا حدی در استرالیا گسترش یافته است که شما می توانید در هر نقطه ای از پارک، ایستگاه های مربوط به باربیکیو را مشاهده کنید. باربیکیو ها به صورت اشتراکی قابل استفاده است و خانواده ها به راحتی و بدون هیچ دردسر و هزینه ای از آن ها استفاده کنند.

8. کارگران احترام زیادی دارند

دولت استرالیا به کارگران احترام زیادی می گذارد و زندگی کارگران دراسترالیا نسبت به دیگر کشورها مناسب تر است. استرالیا اولین کشوری است که قانون 40 ساعت کار در هفته با پرداخت بیشترین دستمزد را تصویب کرد. کارگران استرالیا با کسر مالیات و دیگر هزینه های زندگی، ساعتی حدود 10 دلار دریافت می کنند که این یک حقوق فوق العاده برای ادامه زندگی در این کشور است.

9. هزینه سیگار به شدت بالاست

دولت استرالیا برای کاهش مصرف سیگار، هزینه آن را به شدت افزایش داد است. هرشهروند استرالیایی، در صورت مصرف یک پاکت سیگار باید 0.7 مالیت پرداخت کند.

10 . آنها عاشق ورزش هستند

استرالیا از جمله کشورهایی است که باید نام آن را اول لیست ورزشی ترین کشور دنیا نوشت. مردم استرالیا به حدی به ورزش اهمیت می دهند که حتی اگر مهاجری هم اهل ورزش نباشد، آن را علاقه مند خواهند کرد.