+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

مدارس دراسترالیا به چند دسته تقسیم می شوند؟

دولت استرالیا برای تحصیل خانواده هایی که فرزند محصل دارند، قوانین راحتی را وضع کرده است که در این مقاله انواع مدارس استرالیا و برترین هرکدام را معرفی خواهیم کرد.

مهاجرت به استرالیا همراه با خانواده و زندگی در یکی از شهرهای بزرگ این کشور مانند سیدنی، در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. تا چند سال گذشته، بیشتر افراد به صورت مجردی مهاجرت می کردند؛ اما خانواده ها هم امروزه به گروه مهاجران پیوستند و همراه با کودکان خود برای داشتن زندگی بهتر و شرایط تحصیلی عالی به استرالیا می روند.

یکی از مشکلات خانواده هایی که بچه محصل دارند، پیدا کردن یک مدرسه برای ادامه تحصیل است. مشکل اینجا است که بچه های آن ها با سیستم آموزشی مملکت خودشان تا الان درس خوانده است و هر مملکتی سیستم آموزشی مخصوص به خود را دارد. خوشبختانه مدارس ایرانی در بیشتر کشورها وجود دارد و خانواده ها از این بابت خیالشان راحت است؛ اما باز هم برای آن هایی که قصد زندگی در شهر سیدنی را دارند، جای نگرانی وجود دارد. مدارس سیدنی از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است و همه شهروندان بسته به موقعیت خود می توانند از آن ها استفاده کنند و تفاوتی بین مهاجران قانونی هم وجود ندارد.

دراین مقاله ما قصد داریم تا اطلاعاتی را درخصوص مدارس استرالیا به خصوص شهر سیدنی بیان کنیم تا برای مهاجرت به این شهر و ادامه تحصیل فرزندان خود مشکلات کمتری داشته باشید.

اطلاعات عمومی درخصوص مدارس سیدنی

سال تحصیلی در ایالت New South Wales (ایالتی که شهر سیدنی در آن قرارگرفته است.) از اواخر ژانویه شروع شده و تا اواسط دسامبر طول خواهد کشید و همچنین زمان کریسمس و فصل تعطیلات که اغلب تابستان، مدارس تعطیل هستند.

جالب است بدانید که بیشتر مدارس در سیدنی از یک سیاست و خط مشی تبعیت می کنند و در فصل تابستان برای حفاظت بچه ها در برابر آفتاب، قانون خاصی وضع کرده اند!

مدارس دولتی در سیدنی

همه مدارس دولتی دارای یک محدوده از پیش تعریف شده هستند که از آن ها به شدت در این محدوده محافظت می شود. انواع مدارس دولتی مختلفی در استرالیا وجود دارد که اولیا می توانند به صورت مستقیم و بدون داشتن هیچ گونه نامه از ارگان یا اداره ای، فرزندان خود را ثبت نام کنند.

پیش دبستانی دولتی، حدود 5 نیم روز یعنی از صبح تا ظهرفعالیت می کنند که البته ممکن است دربعضی از مدارس این ساعات تغییر کند؛ اما قانون کلی آن ها یکی است. ثبت نام در مهدهای کودک و پیش دبستانی هم مانند مدارس به صورت مستقیم انجام می شود و فرزند باید 5 سال تمام شده باشد.

یکی از تفاوت های مدارس دولتی استرالیا با دیگرکشورها، همان امکان ثبت نام مستقیم فرزندان است؛ البته ممکن است که بعضی از مدارس شرایط خاص خود را داشته باشند.

بهترین مدارس دولتی سیدنی

James Ruse Agricultural High School, Carlingford

North Sydney Girls High School, Crows Nest

Sydney Girls High School, Surrey Hills

North Sydney Boys High School, Crows Nest

Baulkham Hills High School, Baulkham Hills

Sydney Boys High School, Surrey Hills

Hornsby Girls High School, Hornsby

Northern Beaches Secondary College, Manly Campus

Fort Street High School, Petersham

Normanhurst Boys High School, Normanhurst

مدارس خصوصی سیدنی

تعداد مدارس خصوصی زیادی در سیدنی وجود دارد. البته شهریه های مدارس خصوصی یا همان غیرانتفاعی مانند ایران تا حدی بالا است؛ برای مثال شهریه مدارس خصوصی دخترانه حدود 30هزار AUD در سال، پسرانه 28هزار AUD و مختلط حدود 25هزار AUD است که البته این مقادیر نسبت به چند سال گذشته تغییرات زیادی است.

البته مدارس مذهبی خصوصی در سیدنی وجود دارد که شهریه های خیلی کمتری در حدود بین 3 تا 7 هزار AUD را دریافت می کنند.

بهترین مدارس خصوصی سیدنی

Sydney Grammar School, Darlinghurst

St Aloysius’ College, Milsons Point

Ascham School Ltd, Edgecliff

Abbotsleigh, Wahroonga

SCEGGS Darlinghurst, Darlinghurst

MLC School, Burwood

Barker College, Hornsby

Pymble Ladies’ College, Pymble

Malek Fahd Islamic School, Greenacre

The King’s School, North Parramatta

مدارس بین المللی سیدنی

تعدادی مدارس بین المللی در سیدنی وجود دارد که برای آن هایی که قصد تحصیل موقت در استرالیا را دارند، بهترین گزینه است. برنامه های تنظیم دراین مدارس به صورت بین المللی است و تمامی دانش آموزان از کل دنیا می توانند از این برنامه ها به راحتی استفاده کنند.

بهترین مدارس بین المللی سیدنی

The International Grammar School

Redlands.

the International French School of Sydney

The German International School Sydney (GISS)