+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

3 استادیوم برتر راگبی که در استرالیا قرار دارد

راگبی از ورزش های محبوب بین مردم استرالیا است و توسط دولت امکانات زیادی برای آن قرار داده شده است. در این مقاله سه استادیوم برترراگبی استرالیا را معرفی خواهیم کرد.

راگبی، یکی از ورزش هایی مورد علاقه مردم استرالیا است که به شدت آن را دنبال می شود و طرفداران بسیار زیادی را در این کشور دارد. جالب است بدانید که براساس آخرین اطلاعیه فدراسیون بین المللی راگبی در سال گذشته، رتبه استرالیا در این ورزش از 5 به 3 افزایش پیدا کرد و بعد از کشورهای ایرلند و آفریقای جنوبی قرارگرفته است.

استرالیا از جمله کشورهایی به ورزش اهمیت بسیار زیادی می دهد و حتی در چند سال گذشته، توانسته است تا رتبه های بسیار خوبی در رقابت های ورزشی دنیا به غیراز راگبی به دست بیاورد. دولت استرالیا برای این مساله چنان برنامه ریزی و فرهنگ سازی کرده است که وقتی یک نام کشورش به گوش یک مهاجر می خورد، اول از همه ورزش درذهن او تداعی می شود.

فرهنگ سازی آموزشی و تجهیز امکانات با به روز تجهیزات، حداقل فعالیت هایی است که این دولت برای رشد ورزش انجام داده است. به هرحال، هر کشوری در یک زمینه ورزشی نسبت به بقیه قوی تر است و راگبی هم از آن دسته ورزش هایی است که دولت استرالیا برنامه و امکانات ویژه ای برای تقویت تیم خود در نظر گرفته است.

در ادامه قصد داریم تا سه ورزشگاه برتر راگبی که از ورزشگاه های برتر دنیا هم هستند را معرفی کنیم.

ورزشگاه های راگبی استرالیا

1. ورزشگاه ANZ

ورزشگاه ANZ که به عنوان ورزشگاه استرالیا هم شناخته می شود، یک استادیوم چندمنظوره است. استادیوم ANZ با ظرفیت 84 هزار نفر، بزرگترین ورزشگاه راگبی در استرالیا است که بازی های لیگ ملی و مسابقات بین المللی در آن برگزار می شود.

در حال 5 تیم لیگ راگبی، بازی های خانگی خود را در این استادیوم برگزار می کنند:

the Canterbury-Bankstown Bulldogs

the South Sydney Rabbitohs

Parramatta

the Wests Tigers

the St George Illawarra Dragons

همچنین به غیر از مسابقات بالا، بازی فینال NRL Grand نیز در این استادیو برگزار می شود.

2. استادیو Docklands

استادیوم داکلند یا با نام دیگر اتحاد، از استادیوم هایی است که حمایت های مالی از طرف عرب های می شود و برای رقابت های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. ظرفیت این ورزشگاه 55هزار نفر است و مسابقات لیگ ملی و بین المللی در اینجا انجام می شود.

این ورزشگاه میزبان میزبان مسابقات بین المللی سال های 2001، 2003 و هفت بازی World Cup بوده است. آخرین بازی بین المللی راگبی که در این ورزشگاه، بین تیم های استرالیا و فرانسه برگزار شد.

3. ورزشگاه Land Park

این ورزشگاه که به نام Brisbane هم مشهور است و مانند بقیه، یک استادیوم چند منظوره است و میزبان مسابقات بین المللی و محلی است. ظرفیت این استادیوم 52 هزار نفر است و از سال 1962 میزبانی انواع مسابقات در آن شروع شد.

بزرگترین بازی راگبی درچند سال گذشته که در این ورزشگاه انجام شد، مسابقه بین ایتالیا و استرالیا بود که 20 هزار طرفدار در آن به تشویق تیم استرالیا پرداختند. جالب است بدانید که در این استادیوم، 70 درصد مسابقات در آن انجام می شود.