+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

هفت دانشگاه عالی برای تحصیل در ملبورن که نباید از دست بدهید

برنامه های ویژه تحصیلی و آموزشی با به روزترین امکانات، برنامه های ویژه فرهنگی برای آشنا کردن دانشجویان با فرهنگ زندگی در استرالیا و آپارتمان های مدرن برای سکونت دانشجویان باعث شده است تا بیشتر آن ها از سراسر دنیا این 7 دانشگاه ملبورن را انتخاب کنند.

ملبورن را پایتخت فرهنگی و شهر زندگی استرالیا می نامند. جالب است بدانید که ملبورن، مدت 5 سال پیاپی به عنوان بهترین شهر زندگی بر اساس EIU را در نظر گرفته شده است. در کنار داشتن شرایط ایده آل زندگی در ملبورن، از نظر تحصیلی هم این شهر توانسته است که بهترین امکانات تحصیلی و دانشگاه ها را در خود جای دهد؛ از این رو، این شهر به غیر از اینکه میزبان توریست های مختلفی از سراسر دنیا است، دانشجویان زیادی هم به قصد ادامه تحصیل خود وارد ملبورن می شوند.

دانشگاه های ملبورن جز دانشگاه عالی در خود استرالیا و حتی خود جهان هستند که بسیاری از دانشجویان حتی از خود آمریکا، برای ادامه تحصیل خود در بعضی از رشته های خاص وارد ملبورن می شوند؛ اما اولین گام برای ادامه تحصیل در استرالیا و شهر ملبورن، شناخت دانشگاه ها و دانستن شرایط آن ها است. در ادامه ما قصد داریم تا 7 تا از بهترین دانشگاه های ملبورن را معرفی کنیم.

هفت دانشگاه عالی ملبورن

1. The University of Melbourne

دانشگاه ملبورن، یکی از برترین دانشگاه های استرالیا است و بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل خود به این دانشگاه وارد می شوند. یکی از مزیت هایی اصلی این دانشگاه که باعث جذب دانشجویان خارجی شده است، تدوین ویژه برنامه های بین المللی برای آن ها است که انعطاف پذیری های زیادی به دانشجویان در حین تحصیل می دهد. همچنین دانشجویان می توانند در کمپ های خانگی یا خانه های دانشجویی دانشگاه زندگی کنند و از امکانات ویژه زندگی برای پرکردن اوقات فراغت استفاده کنند.

2. Youth for Understanding

دانشگاه YFU یکی از نمونه های دانشگاه های استرالیا است که برنامه های ویژه ای را برای معرفی فرهنگ این کشور به دانشجویان خارجی ارائه می دهد. تمامی دانشجویان می توانند در طول تابستان یا کل سال را در خوابگاه یا محل اسکان دانشگاه به راحتی زندگی کنند. در واقع دانشگاه YFU علاوه بر برنامه های متنوع فرهنگی، برنامه درسی و دانشگاهی نیز به منظور توانایی دانشجویان از نظر علمی و فنی را ارائه می دهد.

3. Monash University

دانشگاه موناش دارای چندین پردیس در سراسر استرالیا است که 6 تای آن در خارج از ملبورن و بقیه داخل خود شهر ملبورن است. دانشگاه موناش مانند بقیه دارای برنامه های ویژه تحصیلی و فرهنگی برای دانشجویان خارجی است تا علاوه بر افزایش سطح دانش، اطلاعات فرهنگی و زندگی آن ها را افزایش دهد. در واقع باید دولت به این برنامه ها اهمیت ویژه ای می دهد تا دانشجویان و به خصوص آن هایی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل را دارند، خود را به بهتر با شرایط و آداب و رسوم سازگار نمایند.

4. La Torbe University

دانشگاه لابورته، یکی از دانشگاه های برتر استرالیا و ملبورن است که در کنار بقیه، علاوه بر ارائه برنامه های فرهنگی و معرفی استرالیا، برنامه های آموزشی و درسی از هنر تا علوم در سیستم آموزشی خود قرار داده است. یکی از مزیت های این دانشگاه برای دانجشویان خارجی، داشتن خوابگاه با امکانات عالی و برنامه مختلفی است تا دانشجویان خارجی با فرهنگ های مختلف بتوانند در کنار هم یکسال تحصیلی زندگی کنند.

5. Deaken University

دانشگاه دیکن یکی از معروف ترین دانشگاه ها در ارائه برنامه های آموزشی عملی است تا دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی به راحتی بتوانند در صنعت های مختلف کار پیدا کنند. در واقع برای یک دانشجو فرقی ندارد که در کدام رشته تحصیلی تحصیل کند، مسئولین دانشگاه دیکن برای همه رشته های برنامه های ویژه و عملی با به روز ترین امکانات آموزشی دارد و همین مساله باعث شده است تا این دانشگاه به یکی از مطرح ترین ها در دنیا برای افرادی باشد که قصد تحصیل برنامه های عملی را دارد.

6. Victorian College of Arts

همانطور که از اسمش پیداست، کالج هنر ویکتوریا یکی از بهترین موسسات برای افرادی است که قصد تحصیل رشته های هنر مانند سینما، تئاتر و موسیقی را دارند. اتاق های موزیک با آخرین تکنولوژی و فضاهای به روز استودیو و تئاتر از مزیت های و امکانات ویژه این کالج است که آن را باعث برتری آن نسبت به بقیه شده است.

7. Swinburne University of Technology

یک دانشگاه کوچک با پنج پردیس مختلف در شرق ملبورن است که برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های علوم و فنی را دارند، بهترین گزینه خواهد بود. آموزش سطح بالا به همراه آزمایش، آپارتمان های مسکونی با امکانات مدرن برای سکونت دانشجویان از مزیت های عالی این دانشگاه برای تحصیل دانشجویان خارجی به خصوص کشورهای جهان سوم است.