+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

با این هفت روش در خارج از کشور معلم شوید

تدریس در دانشگاه های خارج از کشور بهترین روش و سکو برای مهاجرت آسان و سریع است که در این مقاله هفت روش برای تدریس در دانشگاه های خارج بیان شده است.

تدریس در خارج از کشور، یکی از بهترین روش های برای افرادی است که قصد مهاجرت را دارند. به عبارتی دیگر شما در دو حالت می توانید خیلی راحت و سریع مهاجرت کنید: یکی سرمایه گذاری زیاد در کشور مورد نظر یا داشتن هوش عالی که بتوانید در پژوهشکده و دانشگاه ها به فعالیت بپردازید؛ اما روش دوم، در واقع یک روش تضمین شده است. هر دولتی به افرادی که بتواند خدمت علمی به کشورش کند، ارزش زیادی می دهد و اگر هم دقت کرده باشید، بیشتر آن هایی که در یک کشور دیگر چه در مقام استادی یا تدریس خصوصی بعضی دروس خاص می پردازند، حتی در برهم خوردن روابط سیاسی، باز هم جایگاه خود را حفظ کرده اند.

بهترین روش برای معلم شدن در خارج از کشور یکی تدریس خصوصی زبان انگلیسی یا استاد دانشگاه شدن است. رسیدن به این جایگاه در یک کشور خارجی به خصوص کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و آلمان خیلی سخت است؛ اما با تلاش بسیار و دانستن روش های آن می توانید به آرزوی خود دست پیدا کنید.

در این مقاله هفت روشی برای تدریس در کشور خارجی را بیان خواهیم کرد. این نکات برای افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، می تواند جز بهترین تکنیک ها باشد.

روش های تدریس در خارج از کشور

1. تدریس زبان انگلیسی

تدریس زبان خارجی در تمامی کشورها جز پردرآمدترین شغل ها است؛ برای نمونه اکثر مهاجرانی که وارد کشورهای انگلیسی زبان وارد می شوند، دانش زبانی قوی ندارند و از این رو نمی توانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنند؛ برای همین به دنبال موسسه ها یا افرادی هستند که به آن ها آموزش زبان انگلیسی بدهد. آن هایی که دارای مدرک کارشناسی آموزش زبان انگلیسی هستند، این موقعیت و امکان را دارند که بتوانند در آنجا به آموزش زبان بپردازند و از این رو یک شغل پردرآمد برای خود به وجود بیاورند.

2. برنامه های فوق برنامه

هرچند وقت یکبار در بسیاری از دانشگاه های جهان، برنامه های ویژه ای برای دعوت از اساتید به منظور شرکت در همایش های خاص تدارک دیده می شود. این برنامه ها علاوه بر اینکه یک گردهمایی به منظور افزایش سطح دانش استادان در یک حوزه خاص است، می تواند به عنوان یک گزینه برای جذب آن ها در دانشگاه ها و مدارس باشد. البته به شرطی که شخص مدعو بتواند از خود مقاله یا برنامه ویژه و خاصی ارائه دهد.

3. استفاده از برنامه های استخدامی دولت

هرچند وقت یک بار بعضی از دانشگاه ها و مدارس مطرح دنیا با اجازه دولت، اقدام به جذب اساتید و معلم از کشورهای دیگر می کنند. این نوع جذب می تواند دلایل خاص خود را داشته باشد؛ اما هرچه که هست یک نقطه عالی برای افرادی است که دارای رزومه قوی هستند و از این رو می توانند در برنامه استخدامی دانشگاه شرکت کنند و فقط باید شرایط لازم را داشته باشند.

4. تدریس های آنلاین

تدریس مباحث خاص و جدید از طریق یوتیوب و دیگر شبکه های اجتماعی می تواند به راحتی شما را یک چهره برند در شاخه خودتان تبدیل کند. استفاده از زبان انگلیسی روان و سلیس و بدون غلط های دستوری باعث می شود که افراد سراسر دنیا ویدئوهای آموزشی شما مشاهده کرده و این می تواند شانس شما برای تدریس در یک موسسه خارجی افزایش دهد. بسیاری از موسسه ها در خارج، معلمان خود را از طریق همین روش پیدا می کنند.

5. رتبه اول دانشگاه

اکثر دانشگاه ها، دانشجویان برتر خود را به منظور تدریس و کار در دانشگاه استخدام می کنند. استخدام این افراد به مراتب خیلی راحت تر و سریع تر از افرادی خارج از دانشگاه انجام خواهد شد و این بهترین شانس برای افراد با نمرات عالی است.

6. نوشتن کتاب آموزشی

نوشتن کتاب های آموزشی و بین المللی در موضوعات خاص و به روز، یکی از بهترین روش ها برای دعوت از نویسندگان به منظور سخنرانی و حتی تدریس در خارج از کشور است؛ فقط باید این نکته را رعایت کنید که اول از همه تمامی مباحث در کتاب جامع و کامل باشد و دوم اینکه هر چند وقت یکبار اقدام به نشر یک کتاب و حتی مقاله کوچک کنید.

7. انتخاب کشورهای کوچک

تدریس در دانشگاه های بزرگ دنیا خیلی سخت است، پس بهتر است که ابتدا به دنبال تدریس در کشور خود وسپس کشورهای همسایه و کوچک باشید و بعد از چند سال کسب تجربه و پرکردن رزومه خود را برای تدریس در دانشگاه های بزرگ دنیا آماده کنید.