+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

تغییرات اعلام شده اخیر اداره مهاجرت استرالیا

ویزاهای مهارتی منطقه ای موقت جدید

دولت استرالیا در برنامه مهاجرتی خود اعلام نموده که برای 16 نوامبر سال 2019 تغییراتی را اعمال خواهد نمود. این تغییرات برای تقسیم نیروی کار در مناطق مختلف استرالیا با برنامه می باشد. از جمله این تغییرات میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

 


 • 2 ویزای جدید مهارتی منطقه ای موقت
 • Skilled Employer Sponsored Regional (Provisional) visa:

این ویزاها برای متقاضیانی که در مناطق کم جمعیت استرالیا اسپانسر کاری دارند. این متقاضیان در حال حاضر برای ویزای 187 درخواست میدهند که پس از اعمال تغییرات این ویزا به جز زیر گروه های خاص حذف و ویزای 494 جایگزین آن خواهد شد.

 • Skilled Work Regional (Provisional) visa:

این نوع ویزاها برای متقاضیانی که اسپانسر ایالتی و یا خویشاوندی در مناطق خاص (Regional Area) دارند تخصیص داده شده است.  در حال حاضر ویزای مربوط به این دسته ویزاهای 489 میباشد که بعد از زمان مقرر این ویزا حذف و با ویزای 491 جایگزین خواهد شد.

 • دارندگان این دو نوع ویزا قادر خواهند بود برای ویزای اقامت دائم نیز اقدام کنند.
 • برای 2 نوع ویزای بالا مناطق بیشتری تعریف شده است. برای مثال برای نوع 491 تمام استرالیا به جز شهر های سیدنی، ملبورن، بریزبین، گلدکست و پرت خواهد بود.
 • امتیاز اضافه بر امتیاز قبلی در صورت درخواست برای این نوع ویزا یعنی تاکنون در صورت اقدام 10 امتیاز به جمع امتیازات اضافه می شده و بعد از اعمال تغییرات 15 امتیاز.
 • امتیاز اضافه بر امتیاز قبلی برای دانش آموزان فارغ التحصیل از دانشگاه های مستقر در این مناطق.

توضیحات:  

این 2 ویزای جدید به مدت 5 سال اعتبار خواهند داشت که در این مدت متقاضی به همراه خانواده اجازه زندگی، کار و تحصیل در مناطق تخصیص داده شده را خواهد داشت. این متقاضیان بعد از 3 سال زندگی و کار باشد در مناطق اعلام شده با حداقل حقوقی که برای آن مالیات مشخص شده میتوانند برای اقامت دائم اقدام نمایند. ویزای جدید دیگر که این ویزا در نوامبر سال 2022 ارائه خواهد شد ویزای 191 می باشد که بعد از نشان دادن شروط بالا به متقاضیان ویزاهای 491 و 494 تعلق خواهد گرفت.

 

مزایای تغییر فوق:

 1. تعداد مشاغل بیشتری برای این ویزاها اعلام خواهد شد که تعداد آن برای 494 تا 700 شغل و برای 491 بیشتر از 500 شغل خواهد بود.
 2. بررسی این ویزاها نبست به دیگر ویزاها در صف انتظار ارجح خواهند بود و دریافت دعوتنامه و ویزا برای این متقاضیان سریعتر خواهد بود.
 3. امتیاز متقاضیان این ویزا از 10 در سال های قبل به 15 افزایش خواهد یافت.
 4. ظرفیت بالاتر برای تقاضا به این ویزاهای 491 و 494 تخصیص داده شده است.

با توجه به برنامه های 2 ساله اخیر دولت استرالیا که مستقر نمودن مهاجرین در شهرهای کوچک تر و رشد منطقی جمعیت در شهرهای بزرگتر میباشد که تاثیر مستقیم بر اقتصاد و امکان ارائه خدمات بهتر به مردم را خواهد داشت، در سال جدید شرایط را برای ویزاهای موقت به مراتب بهتر از قبل نموده اند. به این مطلب اشاره شده که در شهر های اصلی مخصوصاً ملبورن، سیدنی و بخش جنوبی کویینزلند گسترش جاده ها و حمل و نقل عمومی برای جمعیت مستقر کافی نبوده است که این امر باعث ازدحام شده است. در مقابل در شهرهای کوچک تر نیروی کافی برای استخدام وجود ندارد و 47000 موقعیت شغلی بدون نیروی کار اعلام شده است.

 

اضافه شدن هزینه های رسیدگی به پرونده ها در اداره مهاجرت استرالیا:

موضوع بعدی افزایش هزینه رسیدگی پرونده در اداره مهاجرت است که از ابتدای جولای سال 2019 برای پرونده ها 5.4% افزایش هزینه به جز ویزای 600 خواهیم داشت. یعنی برای ویزای 189 هزینه ارزشیابی از 3755 دلار به 3958 دلار استرالیا افزایش خواهد یافت.

 

تغییرات در جدول امتیاز بندی استرالیا :

جدول امتیاز بندی نیز دستخوش تغییرات ذیل خواهد شد...

 • امتیاز 15 برای متقاضیانی که اسپانسر ایالتی و یا خویشاوندی دارند.
 • امتیاز 10 برای همسر و یا پارتنری که ارزشیابی شود و دارای مدرک زبان سطح competent  باشد.
 • امتیاز 10 برای متقاضیانی که مدرک تحصیلی در شاخه های علوم، تکنولوژِی، مهندسی و ریاضیات از استرالیا باشند؛ 
 • امتیاز 5 برای همسر و یا پارتنری که دارای مدرک زبان سطح competent باشند.
 • امتیاز 10 برای متقاضیان مجرد.
 • تغییرات دیگری هم خواهد بود مثل امتیاز بیشتر برای دانشجویان فارغ التحصیل از مناطق Regional و همچنین فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس و دکتری که هر دو تحقیقاتی باشند.

ویزای 485:

از سال 2021 میلادی ویزاهای موفقت فارغ التحصیلان از مناطق Regional استرالیا هم به مدت یکسال بیشتر از حالت فعلی اعتبار خواهند داشت.

 • The Temporary Graduate (Subclass 485) visa for regional graduates (previously announced) will be extended – an additional 12-month second post-study work visa for international graduates providing a total of 3 years will be introduced from 2021.

پینوشت رانیکا ملل:

 

لازم به ذکر است که اشخاصی که ویزای 489 را دارند و یا قبل از 16 نوامبر 2019 برای 489 اقدام نمایند، ویزای 4 ساله فعلی را خواهند داشت که با شرط 2 سال زندگی و یک سال کار در منطقه مشخص شده میتوانند ویزای 887 اقامت دائم را اخذ نمایند.

تغییرات ذکر شده که در نوامبر 2019 اعمال خواهند شد، نشان دهنده نیاز امتیاز بالاتر برای ویزای 189 و ایجاد شرایط به مراتب راحت تر از سال های مالی اخیر برای اخذ ویزای جدید 491 می باشد .

لطفا برای بررسی شرایط پرونده خود با دفتر تهران تماس حاصل نمایید.