+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

چه زبانی در استرالیا صحبت می شود؟

گرچه استرالیا هیچ زبان رسمی ندارد، زبان انگلیسی به عنوان زبان ملی در نظر گرفته شده است و توسط اکثریت مردم صحبت می شود.


با این حال، استرالیا کشوری با زبان ها و فرهنگ های متنوع است که از بیش از 160 زبان در آنجا صحبت می شود. انگلیسی استرالیایی دارای لهجه و واژگان منحصر به فرد است. در مجموع، استرالیایی ها به بیش از 200 زبان صحبت می کنند. در سرشماری سال 2011، 76.8٪ استرالیایی ها زبان انگلیسی را در خانه صحبت می کنند. ماندارین بزرگترین گویش غیر انگلیسی است که در استرالیا صحبت می شود. از این رو، اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، در اولین اقدام باید زبان انگلیسی خود را قوی کنید. به هرحال زبان مردم استرالیا انگلیسی است.

آمارهای ملی درباره زبان های صحبت شده در استرالیا

در تجزیه و تحلیل سال 2011 از زبان صحبت شده در خانه نشان داده شد که اکثریت استرالیایی ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند در مقایسه با افرادی که انگلیسی صحبت نمی کنند، زیاد است. به طور کلی در حدود 76.8 درصد از مردم فقط انگلیسی صحبت می کنند، 18.2 درصد از آنها افراد غیر انگلیسی هستند. به استثنای انگلیسی، ماندارین زبان غالب است که در خانه صحبت توسط 1.6٪ (336،178 نفر) از مردم صحبت می شود. سایر زبان های در حال ظهور عبارتند از پنجابی، فیلیپینی / تاگالوگ و عربی.

سیدنی، شهر چند فرهنگی استرالیا است که حدود 30 درصد جمعیت در خانه به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند. در سیدنی و ملبورن بیش از 65٪ مهاجران غیر انگلیسی زندگی می کنند که به طور کلی به 240 زبان خارجی صحبت می کنند. بسیاری از مهاجران از زبان مادری خود استفاده می کنند و زبان انگلیسی کمتر استفاده می کنند. در نتیجه، حدود 1 میلیون مهاجر نمیتوانند انگلیسی صحبت کنند که تعداد زیادی به ویژه در کشوری با حدود 20 میلیون نفر است می باشد. که 15٪ (3 میلیون) افرادی که اقامت در استرالیا دارند زبان دوم را در خانه صحبت می کنند.

انگلیسی

انگلیسی استرالیایی و انگلیسی بریتیش شبیه به هم هستند اما در گذشته دارای زبان بومی به نام Shrine بوده است. یک زبان است که از محکومین اولیه کاکنی (لندن) و ایرلند به وجود آمده است. سپس به عنوان یک خرده فرهنگ رشد کرده است.

زبانهای بومی که در استرالیا صحبت می شوند

جامعه بومی استرالیا دارای طولانی ترین تاریخ فرهنگی در جهان است و حدود 60،000 قدمت دارد. در آن زمان، اولین ناوگان اروپایی در سال 1788 وارد کشور شد، استرالیا حدود 250 زبان بومی داشت. بر این باورند که این زبانها از خانواده یک زبان تکاملی تشکیل شده است که شامل 700 گویش است.

زبانهای تاسمانی یا پاوالا استرالیا

زبان تاسمانی زبان بومی جزیره تاسمانی بود. بر اساسی یک واژه نامه کوچک گفته شده است که تاسمانیان پنج تا شش زبان داشته اند. بعضی از سوابق نشان می دهد که شش زبان از نظر متقابل قابل درک نبودند از این رو یک زبان بین المللی نیاز بود.

زبان های اسپانیایی تورس در استرالیا صحبت می شود. زبان جزیره تورتز و کروله که مبنای آن انگلیسی است دو زبان بومی دارند : زبان غربی-مرکزی و زبان مریم میر. زبان غربی-مرکزی به نام گویش های خود مانند Kalau Kawau Ya، Kaiwaligau Ya، Kulkalgau Ya و Kalau lagau Ya شناخته شده است. چهار گویش با یکدیگر ارتباط دارند. گویش غربی-مرکزی دارای جنس های مردانه و زنانه است. این زبان متعلق به خانواده زبان Pama-Nyungan است که بیشتر کشور را پوشش می دهد. مریم میر، زبان شرقی تورتز، یک گویش پاپوآ است که مربوط به زبان های پاپوآ گینه نو است. مریم میر دارای دو گویش، مریم میر و اربیم میر بود. زبان شرقی تورتز تنها گویش پاپوایی بومی استرالیا است.

زبان های اقلیت های استرالیا

زبان های اقلیت های دیگری که در این کشور صحبت می شود عبارتند از ایتالیایی که 1.4 درصد از جمعیت آن صحبت می کنند، 1.3 درصد از مردم عربی را بیان می کنند، یونانی 1.3 درصد صحبت می کند و 1.2 درصد از مردم کانتونی سخن می گویند. همچنین زبان Auslan Yolŋu که مبتنی بر اشاره است و سایر زبان های بومی در کشور وجود دارد. چه زبان هایی در استرالیا صحبت می شود؟

رتبه دسته بندی زبان ها

1. زبان های اصلی انگلیسی استرالیایی (80٪)

2. زبان های بومی زبانهای تاسمانی، زبانهای بومی استرالیا، زبانهای جزیره تورتز

3. زبان های اقلیت ها ماندارین چینی (1.6٪) ایتالیایی (1.4٪)، عربی (1.3٪)، یونانی (1.3٪)، کانتونی (1.2٪)

4. زبان های نشانه ای زبان نشانه Auslan Yolŋu و سایر زبان های بومی