+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

قوانین و ایمنی رانندگی در استرالیا

امروزه بیشتر از همه مورد توجه قرار گرفتته است . مهاجرت به هر دلیلی باشد، شما از قبل باید تعدادی قوانین در خصوص کشور مقصد خود را بدانید، مخصوصا اینکه اگر این کشور استرالیا باشد.


استرالیا نیز یک کشور مهاجرخیز به حساب می آید. یکی از این قوانین، مربوط به قوانین رانندگی است. البته اصولا قوانین اکثر کشورها شبیه به هم می باشد مانند بستن کمربند ایمنی ولی بعضی قوانین وجود دارند که متفاوت است، مانند سرعت.

راهنمایی برای ایمنی جاده ها، ‌قوانین و مقررات استرالیا برای اینکه رانندگی ایمن تر و لذت بخش تری در استرالیا در تعطیلات داشته باشید، در این مقاله بیان خواهیم کرد.

قوانین رانندگی استرالیا

آیا نیازمند یک گواهینامه بین المللی برای رانندگی در استرالیا هستم؟

بله اگر می خواهید در استرالیا رانندگی کنید باید یک گواهینامه بین المللی معتبر همراه با گواهینامه رانندگی صادر شده در کشوری که در آن زندگی می کنید داشته باشید.

چه سمتی از جاده شهروندان استرالیا رانندگی می کنند؟

استرالیایی ها در سمت چپ جاده های دو طرفه رانندگی می کنند. از مسافرین بخواهید تا هر زمانی که شما در می خواهید آن ها را پیاده کنید و هنگام چرخیدن در تقاطع ها هستید، به شما یادآوری کنند. شما باید همیشه وقتی که به عنوان عابر پیاده از خیابان می خواهید عبور کنید اول به راست سپس به چپ نگاه کنید و دوباره به راست نگاه کنید.

آیا می توانم در استرالیا یک ماشین اجاره کنم؟

در هنگام برنامه ریزی برای سفر به استرالیا از طریق جاده، اجاره اتومبیل می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. هنگام اجاره یک ماشین در استرالیا، الزاماتی است که در سراسر صنعت کرایه ماشین وجود دارد، از جمله داشتن گواهینامه معتبر رانندگی، کارت اعتباری برای امنیت و گذرنامه برای تشخیص هویت.

محدودیت های سرعت در استرالیا وجود دارد؟

محدودیت های سرعت به شدت در استرالیا اجرا می شود. محدودیت سرعت حداکثر سرعت مجاز در این جاده است و نباید بیش از حد سرعت در هر زمانی رانندگی کنید. بعضی از جاده ها علائم محدودیت سرعت را ندارند، اما محدودیت سرعت در آنها اعمال می شود.

قوانین مربوط به مصرف الکل و رانندگی چیست؟

رانندگی بعد از مصرف مواد مخدر و یا الکل خطرناک است. و استرالیا مجازات های بسیار جدی ای را اعمال می کند. در استرالیا اگر سطح الکل خون شما 0.05 درصد یا بالاتر باشد. شما مجاز به رانندگی خودرو نیستید. اگر گواهینامه آزمایشی دارید میزان درصد الکل خونتان باید صفر درصد باشد.

 

می توانم از تلفن همراه هنگام رانندگی کردن استفاده کنم؟

نه، شما مجاز به استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی نیستید. این شامل برقراری یا دریافت تماس، ارسال پیامک، بازی کردن یا وبگردی است.

آیا استراحت گاه هایی در جاده های استرالیا وجود دارد؟

سفرهای طولانی در استرالیا معمول و عادی می باشد. بنابراین شما باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که طی سفر خود در چندین مکان به استراحت بپردازید و اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی بنزین برای سفر خود دارید. استراحتگاه ها هر 80 تا 100 کیلومتر در بزرگراه های اصلی و جاده ها یکی وجود دارد تا مردم بتوانند به آنجا زمانی که احتیاج به استراحت داشته اند بروند.

آیا جاده های روستایی و تفریحی برای رانندگی از ایمنی برخوردارند؟

رانندگی در مناطق روستایی و دور افتاده نیاز به مهارت های رانندگی خاص و آگاهی از شرایط های مختلف جاده دارد. اطمینان حاصل کنید که ماشین شما در شرایط خوبی است و اخیرا سرویس شده است. همیشه زاپاس چرخ و وسایل و آب اضافی به همراه داشته باشید.

شرایط جاده در استرالیا چیست؟

شرایط جاده می تواند از یک سطح جاده صاف تا جاده های غیر مجاز متفاوت باشد. اگر در حال سفر در جاده های ناصاف هستید رانندگی با ماشین توصیه می شود. نسبت به خطرات احتمالی در جاده آگاه باشید از جمله سوراخ ها، لبه های جاده های نرم و تغییر سطح جاده. محدودیت سرعت را رعایت کنید و به نشانه های راهنمایی و رانندگی توجه کنید و آنها را هم رعایت کنید.

آیا حیوانات وحشی در جاده ها وجود دارند؟

مراقب حیوانات وحشی در جاده ها باشید. که شامل کانگوروها٬ شترمرغ٬ خرس و کوآلاها می شوند. دام ها هم ممکن است در کنار یک جاده حصار کشیده نشده در حال چرا باشند. شما همیشه باید در سرعت امن و مجاز باشید که اگر حیوانات به داخل جاده آمدند شما بتوانید سرعت خود را کم کنید.

چه زمانی می توانم از یک وسیله نقلیه دیگر سبقت بگیرم؟

از آنجا که خط وسط جاده یک خط شکسته است. وسایل نقلیه می توانند از آن عبور کنند و تا وقتی که ایمن باشد می توانند این کار را انجام دهند. اگر وسط جاده دارای دو خط باشد اگر نزدیک ترین خط به وسیله نقلیه شما شکسته نبود شما نمی توانید سبقت بگیرید. شما باید از بین خطوطی که رنگ شده اند حرکت کنید.

آیا در زمان رانندگی با موتور و دوچرخه نیازی به گذاشتن کلاه ایمنی هست؟

اگر سوار موتور سیکلت، اسکوتر، روروک مخصوص بچه ها یا دوچرخه هستید شما باید از کلاه ایمنی استفاده کنید. اگر در جاده هستید شما باید همه علایم راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید از جمله محدودیت سرعت. شما همیشه باید به شرایط جاده توجه