+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

12 مورد از سخت ترین موارد زندگی در خارج از کشور

شما در مورد مزایای زندگی در خارج از کشور زیاد می شنوید. رشد شخصی، زبان های جدید، فرهنگ های جدید، مسافرت، مردم اما آیا واقعا همیشه زندگی در خارج از کشور خوب است؟


در اینکه میگویند آواز دهل از دور خوش است، شکی نیست. قبل از اینکه اقدام به درخواست مهاجرت، مخصوصا مهاجرت به استرالیا که امروزه در ایران بیشتر از گذشته است، بکنید. توصیه می کنیم که دوازده مورد زیر را کاملا مطالعه کنید تا بدانید که زندگی در خارج از کشور چه سختی هایی دارد.

12 سختی زندگی در خارج از کشور

1. شما احساس بیگانه بودن و غربت می کنید.

شما غریبه ای هستید که مردم چیزی درباره تان نمی دانند. کسی هستید که در کشوری زندگی می کنید که دارای یک فرهنگ متفاوتی با آن ها می باشید. شما جزیی از اکثریت نیستید اگرچه ممکن است بعد از مدت طولانی شرایط تغییر کند اما همین باعث می شود که شما چیزی از خودتان بازگو نکنید. از این رو، تا چند سال اول، باید این سختی را تحمل کنید.

2. شما از زندگی قبلی خود خیلی فاصله دارید

البته از لحاظ جسمی دور هستید اما از نظر احساسی هم نیز بیشتر دور خواهید شد. در حال حاضر شما با زندگیه کاملا متفاوتی که قبلا داشته اید مواجه هستید. زندگی ای که متفاوت از هر کسی است که در وطن خودش است. شوخی ها، کمک ها و دیگر مواردی که در کشور شما وجود داشته است، ممکن است که در کشور مقصد وجود نداشته باشد یا شکل آن متفاوت باشد. البته ما سعی میکنیم که در جلسه وکیل مارا که خدمات و مشاوره لازمه را بدهیم، این مسائل را با توجه به کشور مقصد بیان کنیم.

3. شما بسیار احساس ناراحتی می کنید.

این مانند مسافرت نیست. جایی که شما از همه لحاظ تحت فشار هستید هم جسمی و هم روحی و احساس ناخوشایندی و ناراحتی می کنید. شما ممکن است در مملکت خود، وقتی احساس ناراحتی کنید یا حداقل از کار روزانه خسته شوید، به بیرون بروید و با مردم صحبت کنیم، اما در کشور مقصد به سختی می توانید با مردم آنجا ارتباط برقرار کنید، زیرا همانطور که گفتیم به شما مانند یک خارجی نگاه می کنند و ارتباط اولیه برای شما سخت خواهد بود. شما باید این اتفاق را بپذیرید و خود را با آن سازگار کنید.

4. شما در حال رشد هستید. اما در جهت دیگری که قبلا رشد می کردید.

هنگامی که محیط خود را به طور چشمگیری تغییر می دهید، میزان رشد و توسعه شما به طور جدی باور نکردنی می شود. اما به شیوه ای متفاوت تر از آنچه که شما قبلا داشته اید. این بستگی به خود شما دارد که رشدتان طبیعی باشد یا در جهت خلاف آنچه که در نظر داشتید.

5. عواطف شما مانند ترن هوایی پر نوسان می شود.

به ویژه در 6 ماه اول احساساتتان غیر قابل پیش بینی خواهد بود. به طور نوسانی و مداوم بالا و پایین می شود. ممکن است که شما خود را یکی از شادترین افراد دنیا خودم را تصور کنید، اما یک ساعت بعد با مرور خاطرات گذشته و افراد فامیل خود، اشک بریزید.

6. شما ممکن است کشوری را که با آن سازگار شده اید رو دوست نداشته باشید

با عرض پوزش، اما حقیقت است عشق تنها چیزی که برای خانه جدیدتان احساس می کنید نیست. پیش تر از اینکه مهاجرت کنید شما در ذهنتان دیدی در مورد زندگی ای که دوست دارید خواهید داشت اما زمانی که به طور کامل به نتیجه نرسید، کاملا ناامید خواهید شد.

7. شما نمی توانید همیشه مثل خودتان احساس داشته باشید.

فهمیدن این موضوع، ممکن است دشوار باشد. شما ممکن است که به خاطر روحیه شاد و مثبت به خودتان افتخار کنید اما زمان هایی وجود دارد که اصلا چنین حسی را نداشته باشید، به خصوص در روزهای اول هنگامی که زبان یا احساس غربت و عدم داشتن دوست نزدیک در راه خواهد بود.

8. همه احساس ناامنیتان و اینکه مجبورید که با آن روبه رو شوید.

شما بیشتر از هر زمان دیگری احساس تنهایی می کنید و این به این معنی می باشد که شما با سرسخت ترین منتقد خود روبه رو می شوید و آن هم خودتان هستید. به خانه برگرد. تو میتونی خودت رو پشت این ها پنهان کنی و حواست را پرت کنی: کار٬‌ دوستان٬ خانواده و راحتی هایتان. اما اکنون در خارج از کشور زندگی می کنی و بستگی به روحیه خودتان دارد که کی بتوانید بلند شوید.

9. هر چیز فیزیکی که می دانید از شما دور است.

غذاهایی که می شناسید٬ رستوارن های مورد علاقه تان٬‌ فروشگاه ها و حتی مارک داروهایی که شما مصرف می کردید. همه این ها خیلی دور هستند. البته که کشف کردن مکان های جدید و رفتن به این نقاط سرگرم کننده است اما گاهی اوقات ممکن است این هارو دوست نداشته باشی.

10. هر کسی که می شناسی ازت دور است.

این همان چیزی است که باعث می شود افراد از مهاجرت کردن پشیمان شوند. آنها از خانواده و دوستان خود دور خواهند بود. خب شما از لحاظ جسمی دور هستید و هیچ راه آسانی برای فراموش کردن آنها وجود ندارد.

11. ایجاد دوستی جدید از آن چیزی که انتظارش را دارید سخت تر است.

ایجاد دوستان دائمی در خارج از کشور یک چالش غیرمنتظره به حساب می آید. که ممکن است نتوانید پیش بینیش کنید. اگر شما فکر زندگی در یک کشور دیگر ار دارید، ممکن است فکر کنید که روشن فکر هستید و روابط دوستانه با مردم را به راحتی برقرار خواهید کرد اما به همین سادگی هایی که فکر می کنید نیست و خیلی سخت تر از این حرف ها می باشد.

12. هنگامی که رفتن از جاده غیرممکن است شما باید به جلو بروید.

هنگامی که احساس شکست خوردگی و خستگی از تمام تلاش هایی که برای مهاجرت و سازگار کردن خود کرده اید می کنید شما باید به جلو حرکت کنید مسلما زمان هایی وجود دارد که شما می خواهید وسایل خودتان را جمع کنید و آنجا را ترک کنید اما نمی توانید.