+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

زندگی در هوبارت

شهر هوبارت مرکز تاسمانیا و از یکی از شهرهای  آرام  والبته کشور استرالیا برای زندگی است.

مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور امروزه افزایش زیادی داشته است. استرالیا یک کشور گسترده است و چندین شهر بزرگ و معروف دارد. متاسفانه تا اسم استرالیا می آید، همه به یاد شهر سیدنی می افتند، اما بهتر است بدانید که استرالیا فقط این شهر نیست و بعضی از شهرهای این کشور با اینکه معروف نیستند، اما شرایط زندگی خیلی بهترین نسبت به پایتخت دارند. یکی از این شهرها، هوبارت است.

 

معرفی شهر هوبارت

هوبارت،مرکز تاسمانیا، از فضای آرامش‌بخش و امکانات فراوان برخوردار است. با بهبود وضعیت اقتصادی در دهه نود، هوبارت با سرعت بسیار بیشتری حرکت می‌کند و توانست رقابت تنگاتنگی را با سیدنی و ملبورن انجام دهد. هوبارت، ازلحاظ فرهنگی غنی است. جالب اینکه هوبارت را شهر غذا می‌نامند.

 

هوبارت که در جنوبی‌ترین شهر پایتخت قرار دارد، سردترین دمای تمام شهرهای پایتخت را دارد و در طول زمستان به کم‌تر از ۴ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. تابستان‌ها به‌خوبی گرم می‌شود و می‌تواند به ۲۰ درجه سانتی‌گراد صعود کند.

کجا زندگی کنیم؟

هوبارت یک شهر کوچک و زیبا با سواحل متروک، مناطق روستایی و جنگلی زیبا به‌عنوان دومین شهر بزرگ استرالیا، در کنار رودخانه درونت و در پایه کوه ولینگتون قرار دارد. اگر در حال مهاجرت به هوبارت با خانواده‌ خود هستید، باید حومه جنوبی کینگستون را در نظر بگیرید که به مکان زندگی دوستانه آن شناخته می‌شود.

حمل‌ونقل

برای رفت‌وآمد در هوبارت می‌توانید به‌جای استفاده از اتوبوس، با ماشین رانندگی کنید. شهر دارای ترافیک بسیار کم است و رانندگی در سطح شهر، به‌سادگی صورت می‌گیرد؛ بنابراین مدت زیادی طول نمی‌کشد تا با اتومبیل اطراف شهر رانندگی کنید و با هوبارت آشنا شوید. برای استفاده از اتوبوس، می‌توانید مستقیماً از راننده بلیت بخرید.

زندگی کاری

هوبارت دارای اقتصاد جزیره‌ای است، بدین معنی که تا حدی از نوسانات جهانی بازارهای بین‌المللی محافظت می‌شود. درحالی‌که این ناحیه‌ای است که اغلب رشد سریع اقتصادی را تجربه می‌کند، هنوز چشم‌انداز اشتغال مناسب برای مهاجران ماهر وجود دارد.

لیست مشاغل تحت برنامه توسط دولت شامل مکان‌هایی در صنایع مانند ساخت‌وساز، بهداشت، مهمان‌نوازی، خودرو، صنعت و شراب سازی و مهندسی می‌شود. وزارت امور خارجه تاسمانی می‌تواند به افرادی که به استرالیا می‌روند و به دنبال کار هستند، کمک کند.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی

دانشگاه تاسمانی، یک موسسه معتبر و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور است. این دانشگاه، بیش از 000،30 دانشجو دارد. مقاله زیر را توصیه می کنیم که حتما مطالعه کنید:

دانشگاه های برتر استرالیا در سال 2018 را بشناسید

هزینه زندگی

اگرچه املاک در بخش‌های خاص هوبارت گران است، هزینه زندگی عموماً کم‌تر از سایر نقاط کشور است.

البته کالاها و خدمات خاص مانند برق می‌تواند گران‌تر باشد. در فوریه ۲۰۱۷، میانگین درخواست اجاره یک واحد در هوبارت ۳۰۶.۱۰ دلار در هفته است اما میانگین قیمت اجاره در سیدنی برای یک‌خانه ۳۵۲.۲۰ دلار در هفته است.