+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

چه معیارهایی را برای انتخاب بهترین مکان‌های زندگی در استرالیا در نظر بگیریم

انتخاب محل زندگی در یک کشور جدید یک تصمیم مهم است. این انتخاب، تأثیر بزرگی بر احساس راحتی و تطبیق شما در محیط جدید دارد، همچنین تأثیر زیادی در چگونگی انتقال سریع شما به کشور جدید دارد.

امروزه، مهاجرت از کشورهای جهان سوم به کشورهای پیشرفته رشد چشمگیری داشته است و یکی از کشورهایی که آمار مهاجران آن رو به گسترش است، استرالیا می باشد. از این رو همه به دنبال بهترین مکان زندگی در استرالیا هستند.

برای اینکه بتوانید بهترین مکان زندگی در استرالیا، شما باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید. عوامل مانند اینکه رشته تحصیلی و مهارت شما در کدام شهر بیشترین خواهان را دارد، بودجه شما، سطح زبان و غیره از جمله مواردی هستند که حتما باید در نظر بگیرید.

ما سعی کرده ایم در یک راهنما، بهترین مکان‌هایی که در استرالیا زندگی را معرفی کنیم.

کدام شهر بهترین فرصت برای حرفه شما را دارد؟

اگر شما در کشور خود تحصیل‌کرده‌اید و قصد دارید مهارت‌های خود را به استرالیا ببرید، باید در مورد بهترین مکان برای پیدا کردن شغل خود فکر کنید.

در سال 2016 نرخ بیکاری ملی استرالیا 6.3 درصد بود (اداره آمار استرالیا). این نرخ در طول سال‌ها نسبتاً ثابت باقی‌مانده است، به‌طور متوسط 6.9٪ از سال 1978 تاکنون است که انتظار می‌رود این نرخ، در سال‌های آینده کاهش پیدا کند. شاخص خوبی نسبت به تغییرات در آینده، ازآنچه شما در آینده می‌توانید انتظار داشته باشید.

توصیه می کنیم که مقاله زیر را حتما مطالعه کنید

هفت شهر از بهترین شهرهای دانشجویی در استرالیا در سال 2017

اندازه حقوق چقدر است؟

حقوق در استرالیا ممکن است بسیار متفاوت ازآنچه شما در کشور خود انتظار داشته باشید. اندازه حقوق بین شرکت‌ها، موقعیت‌ها و جنس‌ها متفاوت است. همچنین سطح مهارت شما هم نیز تعیین کننده مقدار حقوقتان است. پس حتما اندازه حقوق خود را با میزان هزینه خرجی که در شهر دارید، مقایسه کنید.

چشم‌انداز کاریتان چیست؟

چشم انداز و پیشرفت کاری مهمترین مساله است که افراد براساس آن شغل خود را انتخاب می کنند. پورتال اطلاعات بازار کار در استرالیا می‌گوید که بخش‌هایی که بیشترین تعداد افراد را در اختیاردارند (البته در می 2016) شامل مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی (1،435،700)، خرده‌فروشی (1،000،238)، ساخت‌وساز (1،037،500) و خدمات حرفه‌ای، علمی و فنی (972،300). مناطقی که حداقل تعداد افراد را استخدام می‌کنند عبارت‌اند از رسانه‌های اطلاعاتی و مخابرات (000،212) و خدمات برق، گاز، آب و زباله (100،143).

اگر می‌خواهید ببینید که چشم‌انداز شغلی در حوزه خاص خود در استرالیا چیست، نگاهی به وب‌سایت Job Outlook بیاندازید. این ابتکار دولت است که برای ارائه ایده‌ای از نحوه عملکرد مناطق مختلف بازار کار، طراحی‌شده است. این‌یک منبع باارزش برای افرادی است که به دنبال یک شغل یا کسب تجربه و مهارت شغلی هستند.

همچنین تعدادی ویزای استرالیا خاص برای افرادی که با مهارت‌های خاص به کشور می‌آیند وجود دارد. شما می‌توانید از لیست مشاغل ماهر که در حال حاضر در استرالیا تقاضا دارند، مطلع شوید.

اشخاصی که در حال حاضر در این لیست قرار دارند عبارت‌اند از: مدیر پروژه ساخت‌وساز، مدیر مهندسی، مدیر مرکز مراقبت از کودکان، مدیر پزشکی، مدیر کلینیک پرستاری، کارشناسی ارشد، معمار، سربار، مهندس شیمی، مهندس سازه، دامپزشک، معلم خصوصی، پزشک عمومی، ماما، پرستار، مهندس نرم‌افزار، مدافع حقوق بشر، کارمند اجتماعی و متخصص دندانپزشکی.

اگر شما امنیت داشتن شغل به هنگام ورود به استرالیا را ترجیح می‌دهید، می‌توانید شروع به جستجوی پورتال‌های شغلی، مانند: SEEK و jobsearch.gov.au کنید و موقعیت مناسب هر شغل را جستجو کنید تا با اطمینان و امنیت بیشتری شغل خود را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید ایده‌ای از نقش‌هایی که در حال حاضر تبلیغ می‌شوند را بررسی کنید و اینکه کدام شهر، برای حرفه شما بیشترین پیشنهاد را داشته باشد.