+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

شرایط و ویژگی های زندگی در ملبورن چیست؟

ملبورنمرکز ویکتوریا است و دومین شهر بزرگ استرالیا است.این شهر را به عنوان مرکز پایتخت فرهنگی و ورزشی استرالیا میشناسند.

مهاجرت به استرالیا چیزی نیست خیلی ‌ها به راحتی از آن بگذرند. امروزه مهاجرت به این کشور بیشتر از گذشته شده است و از سراسر جهان و به خصوص کشورهای آسیایی برای زندگی نیز استرالیا انتخاب می کنند. برای مهاجرت به این کشور عوامل متعددی را باید در نظر بگیرید و بدون در نظر گرفتن و شناخت آنها، نه تنها زندگی بدتری خواهید داشت بلکه ممکن است اشتباهاتی انجام دهید که بعدها توسط دولت استرالیا دیپورت یا به اردوگاه پناهندگان فرستاده شوید.

مقاله زیر را توصیه می کنیم که حتما مطالعه کنید:

چه معیارهایی را برای انتخاب بهترین مکان‌های زندگی در استرالیا در نظر بگیریم

یکی از این الزامات شناخت شهرها است. ما سعی کرده ایم که در چند مقاله، تعدادی شهر مهاجرخیز استرالیا را معرفی کنیم. یکی از این شهرها، ملبورن است. واقعا این ملبورن چه چیزی دارد که همه خواهان رفتن به این شهر می باشند؟

ملبورن پایتخت و مرکز ویکتوریا است و دومین شهر بزرگ استرالیا است. مرکز شهر شاخه‌ای از ساحل رودخانه یارا است. این شهر به‌عنوان پایتخت فرهنگی و ورزشی جهان شناخته می‌شود. جای تعجب نیست که مجله اکونومیست به‌طور منظم ملبورن را یکی از پرجاذبه‌ترین شهرهای جهان می‌نامد.

هنگامی‌که صحبت از آب‌وهوا در ملبورن می‌شود، ملبورن از داشتن "چهارفصل در یک روز" مشهور است. ملبورن، چهار تغییرات فصل قطعی دارد، اما اغلب، ممکن است به‌طور غیرمنتظره آب‌وهوا در یک روز تغییر کند. در ملبورن، دمای زمستان در روز کمتر است.

کجا زندگی کنیم؟

انتخاب محل زندگی در ملبورن به سبک زندگی و علایق شما بستگی دارد. منطقه unpretentious، منطقه‌ای، پرجنب‌وجوش است و یکی از قدیمی‌ترین مناطق ملبورن است. ریچموند یک مرکز خرده‌فروشی با مقدار زیادی از کافه‌ها و رستوران‌ها است. تپه‌های Camber well و ساری، حومه کلاسیک و پرشاخ و برگ هستند که برای خانواده‌های عالی و ثروتمند، زندگی می‌کنند. ملبورن یک شهر چند فرهنگی است و شما می‌توانید مناطقی با مهاجرین بزرگ یونانی، ایتالیایی، چینی و هندی پیدا کنید.

حمل‌ونقل

مرکز شهر ملبورن، حول یک سیستم شبکه‌ای، طراحی‌شده است، بنابراین رفت‌وآمد در آن، آسان است. در مناطق درون شهر، یک سیستم حمل‌ونقل عمومی گسترده وجود داردکه کارآمد و آسان است. بیشتر مناطق با قطار یا تراموای متصل هستند و هر حوزه‌ای که در دسترس نباشد توسط اتوبوس‌ها سرویس‌دهی می‌شوند.

زندگی کاری

دورنمای شغلی برای افرادی که قصد مهاجرت به ملبورن رادارند بسیار خوب است. صنایع اصلی در ملبورن و ویکتوریا به‌عنوان کل، صنعت خودروسازی، هوانوردی، ساختمان و ساخت‌وساز، آموزش، مهندسی، مهندسی، خدمات مالی و فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات را شامل می‌شوند. بسیاری از کارفرمایان ملبورنی از مهاجرانی استقبال می‌کنند که جویای کار هستند. این شهر، نرخ بیکاری نسبتاً پایینی را دارد.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی

دولت ویکتوریا دارای بالاترین میزان مشارکت و فارغ‌التحصیل شدن دانشگاه در منطقه آسیا است و ملبورن به برخی از مؤسسات آموزشی در سطح جهان مجهز است. دانشجویان می‌توانند در موسسه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT)، دانشگاه ملبورن، دانشگاه لا ترب، دانشگاه مونایش یا تعدادی از ارائه‌دهندگان آموزشی دیگر مطالعه کنند.

هر دو دانشگاه مونایش و دانشگاه ملبورن عضو گروه هشت هستند، یک ائتلاف که از هشت دانشگاه برجسته تحقیقاتی استرالیا تشکیل‌شده است. در سال 2017، ملبورن به‌عنوان بهترین دانشگاه‌ها در رتبه پنجمین دانشجویان جهان قرار گرفت.

هزینه زندگی

هزینه زندگی در ملبورن ممکن است به‌اندازه سیدنی گران نباشد، اما هنوز بسیار گران است. در فوریه ۲۰۱۷، میانگین درخواست اجاره یک واحد در ملبورن ۴۸۳.۹۰ دلار در هفته است. میانگین از قیمت اجاره در ملبورن برای خانه‌ای ۵۰۴.۲۰ دلار در هفته است.