(+9821)88590937
info@ranika.org
ساعات کاری از 9 تا 18

خدمات ما

بخشی از خدمات کاریابی بین المللی سامانده:

* مشاوره ی رایگان تخصصی به کارجویان
* عقد قرارداد مشاوره به صورت کاملاً رسمی و حقوقی
 * ارائه تسهیلات در خصوص پرداخت هزینه های دولتی درخواستنامه های مربوطه
* معرفی کارجویان به اساتید برجسته جهت ارتقای سطح دانش زبان انگلیسی
* معرفی کارجویان به مراکز فنی و حرفه ای جهت دریافت مدارک موثر در یافتن شغل در استرالیا
* اخذ ویزای کار، تخصص و مهارت کشور استرالیا در کوتاهترین زمان ممکن
* معرفی و به کار گماری کارجویان در شرکت های معتبر استرالیایی

هزینه های مربوطه:

می توان گفت به طور کلی هزینه پیدا کردن شغل از طریق موسسه کاریابی بین المللی عبارت است از:
* حق الزحمه ثبت نام
* حق الزحمه به کارگماری
* برخی هزینه های اضافی مانند هزینه آموزش زبان

الزامات مورد نیاز برای ویزای نیروی کار ماهر استرالیا به شرح زیر است:

 * سن – سن شما هنگام ارسال درخوسات می بایست زیر 50 سال باشد.
 * زبان انگلیسی – شما می بایست توانایی کافی در زبان انگلیسی برای کار در استرالیا (حداقل در سطح مناسب) را داشته باشید .
 * اشتغال – زمانی که شما درخواست معرفی به عنوان یک شاغل ماهر را می دهید  (که متناسب با مهارت ها و صلاحیتهای خود می باشد) اشتغال خود را باید در فهرست مشاغل ماهر ثبت کنید .
 * ارزیابی مهارت – در ابتدا آن از شما در خواست می شود که مهارت های خود را ارزیابی کنید.
 * ارزیابی سلامت – شما باید از لحاظ سلامت مورد تایید باشید و تمامی متقاضیان باید سلامت خود را توسط یک دکتر تحت معاینه پزشکی مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا ارزیابی کنند .
 * ارزیابی شخصیت – سوابق شما توسط اداره مهاجرت استرالیا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


در صورت انتخاب این موسسه ما تمامی تلاش خود را در کمک به شما جهت تصمیم گیری درست و انتخاب مسیر مناسب به استرالیا خواهیم داشت تا رویاهای شما از سپری شدن آینده خود در کشور دلخواه تان تحقق یابد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با راه های ارتباطی زیربا ما در تماس باشید:
تلفن: +98 21 885 909 37
ایمیل: info@ranika.org
آدرس: تهران، سعادت آباد، تقاطع پاکنژاد-دریا به سمت شرق، بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4

 

 

درباره استرالیا:
نام استرالیا از کلمه لاتین "استرالیس" به معنای "جنوبی" گرفته شده است و از اوایل قرن بیستم در بین عوام به نام اوز (OZ) معروف است. به ساکنان استرالیا اوسی (Aussie) می گویند.
نام استرالیا را اولین بار جستجوگری بنام متیو فلیندر به طور رسمی در سال 1804 به کار برد. وی به تبعیت از پشتیبان و حامی سفرهایش، سر جوزف بنکس، در دستنوشته ها و نقشه های سفرش به ترا استرالیس نام استرالیا را برای منطقه استرالیای کنونی به کار برد. حامی وی معتقد بود این نام در ذهن عوام آشناتر است. وی در دست نوشته هایش چنین می نویسد: "احتمال اینکه هیچ خشکی دیگری در فواصل جنوبی تر این عرض جغرافیایی یافت شود وجود ندارد. بنابراین نام ترا استرالیس را به علت موقعیت خاص جغرافیایی این سرزمین برای آن برگزیدم. این نام قدمت زیادی دارد و هیچ نام دیگری که مشابه آن باشد وجود ندارد. بنابراین هیچ جای اعتراضی برای نقض این نام و انتخاب نام دیگر باقی نمی ماند."
فلیندر در پانوشت چنین اضافه می کند: "اگر به خود اجازه میدادم که تغییری در نام اولیه این منطقه داشته باشم، نام استرالیا را انتخاب می کردم، چرا که این نام با گوش آشناتر است و نوعی هماهنگی با دیگر نامهای بزرگ مناطق دنیا دارد."
نخستین باری که نام استرالیا به طور رسمی استفاده شد در تلگرافی به لرد باترست در تاریخ 4 آوریل 1817 بود. در این تلگراف فرماندار مک کواری دریافت نقشه کاپیتان فلیندر از استرالیا را تایید کرد. در 12 دسامبر 1817 مک کواری به اداره مستعمراتی توصیه کرد که نام استرالیا رسماً مورد استفاده قرار گیرد. در سال 1824 نیروی دریایی رسماً با نام قاره استرالیا موافقت کرد. آغاز زندگی انسانی در استرالیا به طور تقریبی به 42000 تا 48000 سال قبل بازمی گردد. این آغاز احتمالاً به دنبال مهاجرت ساکنان جنوب شرقی آسیا از طریق خشکی های متصل کننده دو قاره در آن زمان و آب گذرهای باریک بوده است. این ساکنان اولیه احتمالاً اجداد استرالیایی های کنونی این کشور هستند. ساکنان بومی استرالیا، هنگام مهاجرت اروپاییان در قرن 18 میلادی بیشتر شکارچی و کشاورز بوده و دارای فرهنگ شفاهی پیچیده و ارزشهای روحانی بر مبنای احترام به سرزمین اجدادی و اعتقاد به آغاز خلق زمین بوده اند. اهالی جزیره تورس به ملانزی ها معروفند. سواحل شمالی و آبهای استرالیا به طور معمول مورد استفاده ماهی گیران مناطق جنوبی آسیا قرار می گرفته است.
منطقه وسیع استرالیا به وسعت7617930 کیلومتر مربع بر روی صفحه بزرگ هندو-استرالیا قرار گرفته و توسط اقیانوس هند و اقیانوس آرام احاطه شده است. استرالیا بوسیله دریای تیمور و آرافورا از آسیا جدا شده است. در سواحل کوئینزلند دریای مرجان قراردارد و دریای تاسمان بین استرالیا و نیوزلند قرار گرفته است. استرالیا کوچکترین قاره جهان و ششمین کشور وسیع جهان می باشد و به واسطه شرایط جغرافیایی اش به "جزیره قاره" معروف است و گاهی از آن به عنوان بزرگترین جزیره جهان نیز یاد می شود. طول خطوط ساحلی استرالیا 34218 کیلومتر و وسعت مناطق اقتصادی آن به 8148250 کیلومتر مربع می رسد. این مناطق اقتصادی انحصاری قلمرو قطب جنوب استرالیا را شامل نمی شود. کل قاره استرالیا، به استثنای جزیره مک کواری، بین عرض جغرافیایی 9° و 44°S و طول جغرافیایی 112° و 154°E قرار گرفته است.
گرچه استرالیا هیچ زبان رسمی ندارد ولی زبان انگلیسی همیشه زبان رسمی غالب کشور بوده است.انگلیسی استرالیایی یکی از گونه های اصلی زبان انگلیسی با حوزه واژگان و لهجه مخصوص به خود است و از لحاظ گرامر و املای لغات کمی با دیگر گونه های زبان انگلیسی متفاوت است. گویش استاندارد استرالیا، گویش استرالیایی جنرال است. بر اساس سرشماری سال 2011، زبان انگلیسی در %81 از جمعیت کشور تنها زبانی است که در منزل بکار برده می شود. زبان ماندرین (چینی قدیم) با 7/1 درصد، ایتالیایی با 5/1 درصد، عربی با 4/1، کانتونی با 3/1 درصد، یونانی با 3/1 درصد و ویتنامی با 2/1 درصد تکلم کننده در رده های بعدی قرار دارند. بخش اعظمی از مهاجران نسل اول و دوم دوزبانه هستند. در مطالعه ای که در سالهای 2010 و 2011 توسط مرکز شاخص توسعه سریع استرالیا انجام گرفت، نتایج نشان داد که رایج ترین زبانی که پس از زبان انگلیسی توسط کودکان استرالیایی تکلم می شود، زبان عربی است. زبان های ویتنامی، یونانی، چینی و هندی در رده های بعد قرار می گیرند.
زمانی که مهاجران اروپایی به استرالیا آمدند، تعدادی بین 200 تا 300 زبان بین بومیان رایج بوده است. هم اکنون تنها 70 زبان از این تعداد باقی مانده است. البته از این تعداد اکثر آنها توسط افراد مسن تکلم می شود و تنها 18 زبان بومی باقی مانده که توسط همه رده های سنی بومیان تکلم می شود. در سرشماری سال 2006، تعداد 52000 بومی استرالیایی- یعنی %92 از کل جمعیت بومیان- اذعان داشتند که در منزل از زبان بومی خود استفاده می کنند. استرالیا یک زبان اشاره نیز به نام آسلان (Auslan) دارد که تعداد حدود 5500 فرد کر و لال این کشور از آن استفاده می کنند.
استرالیا کشوری ثروتمند با اقتصادی مبتنی بر توان بخش خصوصی و تولید ناخالص داخلی نسبتاً بالا و نرخ فقر نسبتاً پایین است. بر اساس آمارگیری سال 2013، مردم استرالیا از لحاظ میزان متوسط ثروت، پس از سوئیس، ثروتمند ترین مردم دنیا می باشند. نرخ فقر از ژانویه 2000 تا 2013 از 2/10 به 8/11 رسیده است.
در سال 2010 شاخص آزادی اقتصادی استرالیا در رده سوم جهان جای گرفت. استرالیا دوازدهمین قدرت اقتصادی جهان است که تولید ناخالص ملی آن با مبلغی برابر 66984 دلار در رده پنجم جهان قرار دارد. استرالیا در آمار گزارش شده سازمان ملل در سال 2011 در شاخص توسعه انسانی در رده دوم جهان قرار گرفت. طبق آمار Legatum در سال 2008 استرالیا از لحاظ شاخص کامیابی مردم در رده اول جهانی قرار دارد. در تحقیقات مربوط به زیست پذیری شهرهای جهان، همه شهرهای بزرگ استرالیا در سطح مطلوب زیست پذیری می باشند. مجله اکونومیست در سال شهر ملبورن را زیست پذیرترین شهر جهان در سالهای 2011 و 2012 دانست. در این رتبه بندی شهرهای سیدنی، پرث و آدلاید به ترتیب در رده های ششم و هشتم و نهم قرار گرفتند. کل بدهی های دولت استرالیا 190 میلیارد دلار می باشد.
در فاصله سالهای 2008 و 2009، استرالیا تنها کشوری بود که تحت تاثیر رکود اقتصادی جهانی قرار نگرفت. با این وجود، اقصاد شش شریک تجاری اصلی استرالیا دستخوش رکود شد که این به هر ترتیب بر اقتصاد استرالیا بی تاثیر نبود و به طور عمده روند پیشرفت کشور را کند کرد. از سال 2012 تا اوایل 2013، اقتصاد ملی استرالیا پیشرفت کرد، ولی تعدادی از ایالات غیر معدنی استرالیا و کلاً اقتصاد غیر معدنی این کشور دستخوش رکود شد.
در ماه می 2012 تعداد افراد در حال کار در استرالیا 11537900- پاره وقت و تمام وقت- نفر بوده است. نرخ بیکاری کل 1/5 درصد و نرخ بیکاری جوانان بین 15 تا 24 سال برابر 2/11 درصد بود.
نرخ تورم در ده سال اخیر در حالت معمول 2 تا 3 درصد و نرخ بهره 5 تا 6 درصد بوده است. استرالیا از لحاظ منابع طبیعی کشوری غنی است . استرالیا یکی از صادر کنندگان بزرگ محصولات کشاورزی بخصوص گندم، پشم، مواد معدنی – مانند سنگ آهن- انرژی به شکل میعانات گازی و زغال سنگ می باشد. گرچه کشاورزی و منابع طبیعی به ترتیب تنها 3 و 5 درصد از تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهند، ولی این حوزه ها کمک شایانی به عملکرد بخش صادرات می کنند. بزرگترین بازار های صادراتی استرالیا، کشورهای ژاپن، چین، ایالات متحده، کره جنوبی و نیوزلند می باشند.
استرالیا یکی از بزرگترین صادر کنندگان موارد اولیه در دنیا می باشد. این کشور تقریباً در تولید مواد غذایی خودکفا بوده و یکی از بزرگترین صادرکنندگان پشم، گوشت، لبنیات و گندم در دنیا می باشد. پشم، جزء اصلی اقتصاد استرالیا در طول دوران های مختلف بوده و همیشه به عنوان بزگترین صنعت کشور به توسعه بخش کشاورزی کمک کرده است. در بین سالهای دهه 1940 تا 1970، تولید افزایش یافت و استخراج معادن در سالهای دهه 1960 به بخش اصلی اقتصاد کشور مبدل شد. در دهه های اخیر ارزش صادرات بخش معادن و تولید صنعتی از ارزش صادرات کشاورزی پیشی گرفته است. این امر تا حدودی به علت افزایش تقاضای شرکای تجاری استرالیا بخصوص ژاپن (در بخش سنگ آهن) از یک طرف و عدم ثبات در تقاضای بازار جهانی در حوزه محصولات کشاورزی و همچنین به علت رقابت شدید کشاورزان یارانه گیر آوریکایی و اروپایی نیز بوده است.
تمرکز بر بخش خدمات و صنایع با فناوریهای پیشرفته نیز به متنوع و مدرن سازی اقتصاد استراتژیک استرالیا کمک شایانی کرده است. در سال 2013، بودجه تخمینی سالانه دولت فدرال جمعاً 3/398 ملیارد دلار بود. طبق نتایج ارائه شده توسط Swan، بودجه کشور، هم تحت تاثیر عدم ثبات اقتصاد جهانی و هم تحت تاثیر ارزش بالای دلار استرالیا می باشد. بیشتر این بودجه صرف خدمات دهی به افراد ناتوان و بهبود وضعیت مدارس مس شود. بودجه سالی که در آن انتخابات بر گزار شد در اقدامی غیر معمول شامل کلیه هزینه های 10 سال آینده بخش مدارس و برنامه رسیدگی به افراد ناتوان می شد. این اقدام به هدف اطمینان از در دسترس بودن منابع مالی لازم برای این بخشها در سالهای آتی انجام شد. این بودجه به عنوان هزینه بالا، مالیات پایین نام گرفت.
دولت، طبق قانون اساس استرالیا، روابط بین کارفرما و کارگر را تنظیم می کند. کارگران از مزایای حقوق استعلاجی، بیکاری، خدمات مربوط به جراحت درحین انجام کار، حداقل دستمزد و مزایا و خدمات کلی اجتماعی و سلامتی بهره مند هستند. حداقل دستمزد در سال 1907 در قانون مشخص گردید. در سال 2013 حداقل دستمزد در استرالیا حدود 16 دلار در ساعت می باشد.
واحد پول استرالیا دلار ایترالیا است. هر دلار 100 سنت است. در این کشور سکه های 5، 10، 20، 50 سنتی و سکه های 1 و 2 دلاری رایج است. هر دلار آمریکا در سال 2003 تقریباً برابر 54/1 دلار استرالیا بوده است. دلار استرالیا به طور آزاد در بازارهای جهانی مورد استفاده قرار می گیرد.
با وجود توسعه سریع و قوی صنعت استخراج معادن و تولید صنعتی از 1940 به بعد، سرسبزی مناطق مختلف استرالیا خود منعکس کننده اهمیت تاریخی پرورش دام و محصولات کشاورزی در این کشور است. کشاورزی استرالیا بر خلاف رقبای بین المللی اش وابسته به یارانه های دولتی نیست.
صنعت پرورش دام از همان روزهای آغازین اسکان اروپاییان، یعنی زمانی که گوسفند مرینوس اسپانیایی از آفریقای جنوبی به استرالیا آورده شد، بنیان گذاری شد. این صنعت همیشه یکی از عوامل اصلی توسعه تاریخی و اقتصادری استرالیا بوده است. به همین دلیل استرالیا همچنان بزرگترین تولید کننده و صادر کننده پشم، بخصوص پشم مرینوس، در جهان باقی مانده است. استرالیا به طور معمول بیش از 25 درصد نیاز پشم جهان را تامین می کند. گرچه تنها 6 درصد از خاک استرالیا تحت کشت محصولات کشاورزی و علوفه است، این وسعت زمین در اقتصاد استرالیا تاثیر زیادی دارد. زمینهای زیر کشت گندم 50 درصد از کل زمینهای کشاورزی را به خود اختصاص می دهد. محصولاتی همچون جو، حبوبات، ذرت خوشه ای و معمولی، جو دوسر، برنج و دیگر حبوبات خوشه ای در %27 از زمینها کشت می شود. عمده محصول گندم در بخشهای جنوب شرقی و جنوب غربی کشت می شود. انواع میوه جان مانند انگور، پرتقال، گلابی، هلو، شلیل و طیف وسیعی از میوه های استوایی مانند موز و اناناس در استرالیا پرورش می یابد.
صنعت استخراج معادن مدتهاست نقش مهمی در رشد اقتصادی و اجتماعی استرالیا ایفا کرده و بسیاری از پیشرفتهای آینده کشور بر دوش این صنعت می باشد. کشف طلا طی سالهای دهه 1959 باعث ایجاد اولین موج بزرگ مهاجرتهای آزاد به قصد اسکان در بخشهایی از استرالیا شد. از سالهای دهه 1970 با اکتشاف سنگ آهن، نفت، زغال سنک و گاز طبیعی، بخش استخراج معادن استرالیا رونق زیادی گرفت. امروزه، استرالیا در تولید بسیاری از انواع موارد معدنی به خود کفایی رسیده و در برخی موارد جزو صادرکنندگان اول جهان قراردارد. به طور کلی، بیشتر درآمد کشور از بخش صنعت استخراج معادن بدست می آید و این کشور یکی از تامین کنندگان اصلی موارد معدنی در دنیا می باشد.
دراواخر قرن بیستم، صنعت گردشگری استرالیا توسعه یافت و هم اکنون یکی از پویاترین بخشهای اقتصاد استرالیا می باشد. در اواخر دهه 1990 بیش از 500000 نفر در بخش گردشگری استرالیا مشغول به کار بوده اند. رشد پرقدرت توریسم محلی بر زیبایی و جذابیت ایالات و قلمرو ها افزوده است. مواردی همچون شهربازی ها، پارکها و مجموعه های تفریحی موضوعی (مانند پارکهای آبی، پارکهای بازیهای فکری و ....)، باغ وحشها، گالری ها و موزه های هنری، کارخانجات و معادن خاص، پارکهای ملی، اماکن تاریخی و کارخانجات مشروب سازی از جمله مصداقهای این جذابیت ها می باشد. معروفترین جادبه های گردشگری استرالیا را می توان تپه های دریایی منحصر به فرد گریت بری یرریف در کوئینزلند، پارک ملی کاکادو در قلمرو شمالی و سواحل معروف بریسبان، کایرنس و سیدنی دانست.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top