+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

زندگی در آدلاید

آدلاید یک شهر کوچک در استرالیا جنوبی است. شهری آرام و مقرون به صرفه برای زندگی که زمان رفت و آمد در این شهر بیشتر از بیست دقیقه نمی شود.

همه ما به دنبال یک زندگی آرام هستیم، اما چند درصد می توانیم به این نوع زندگی دست پیدا کنیم؟ تعریف از زندگی آرام چیست؟ شلوغی شهر و استرس و اضطراب ناشی از آن، باعث شده است که بسیاری از مردم به دیگر شهرهای کوچک مهاجرت کنند و اگر امکانات خوبی هم در کشورشان وجود نداشته باشد، به کشور دیگری می روند. مهاجرت به استرالیا به اولین گزینه بسیاری مردم تبدیل شده است. چه به صورت قانونی و غیرقانونی شاهد افزایش مهاجرت افراد به این کشور هستیم.

زندگی آرام و چندتابعیت بودن مردم، شاید در نگاه اول سخت باشد ولی تا به حال کسی نبوده است که به این کشور سفر کرده باشد و ناراضی باشد. اگر به دنبال زندگی روستایی مانند با محیطی آرامی و مکانی کوچک هستید، ما به شما آدلاید را پیشنهاد می کنیم. شهری کم جمعیت با بیشترین امکانات رفاهی که باید داشته باشد. همه چیز برای زندگی در این شهر مهیا است و فقط به نوعی انگار نام ما را می خواند. در ادامه به شما می گوییم که چرا باید آدلاید را برای زندگی جدید خود انتخاب کنید.

آدلاید، آب‌وهوای مدیترانه و با جمعیتی حدود 1.3 میلیون، شهر شناخته‌شده‌ای در استرالیا است. این شهر مکان محبوبی برای زندگی تازه‌واردان به این کشور است. پایتخت استرالیا جنوبی، آدلاید، یک سبک زندگی آرام، قیمت مناسب خانه‌ها و شرایط آب و هوایی غیرواقعی را ترکیب می‌کند. آب‌وهوا به‌طورکلی خیلی خوشایند است و تنها در زمستان در حدود 7 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد و در طول تابستان به‌طور میانگین به 20 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

مرکز شهر به‌وسیله رودخانه تورنس، به شمال آدلاید و آدلاید تقسیم‌شده است. سپس هر دو این مناطق مرکزی به‌طور کامل توسط زمین‌های سبز احاطه‌شده‌اند که مرکز را از حومه‌ها جدا می‌کنند. شهر کوچک و جمع‌وجور است و به‌راحتی می‌توانید آن را در یک شبکه حمل‌ونقل قرار دهید. قلب شهر میدان ویکتوریا است.

آدلاید ادعا می‌کند که "شهر 20 دقیقه‌ای" است، به این معنی است که شما می‌توانید در هر نقطه‌ای که هستید، در عرض 20 دقیقه با ماشین ، خود را به مقصد دلخواه در شهر برسانید. این گفته شاید کمی اغراق باشد، اما این‌یک شهر کم‌جمعیت و با ترافیک کم است .

کجا زندگی کنم؟

آدلاید اغلب به‌عنوان یک شهر بزرگ ، توصیف‌ می‌شود. قیمت خانه، در مرکز آدلاید کمتر از 400000 دلار است، گرچه قیمت‌ها در ساحل شهر، ارزان‌تر از داخل شهر است.

حمل‌ونقل

آدلاید یک شهر به‌خوبی برنامه‌ریزی‌شده است که می‌توان به‌آسانی در آن با ماشین حرکت کرد، درحالی‌که قطار، تراموا و اتوبوس نیز اکثر شهرها را پوشش می‌دهد و با استفاده از سیستم تهیه بلیت، دسترسی پیدا می‌کنند.

زندگی کاری

آدلاید در حال حاضر دچار کاهش جمعیت بسیاری از کارگران مهاجر است. درحالی‌که مهاجرت کارگر ماهر، ممکن است پاسخ به افزایش جمعیت باشد و جایگزین این نقش‌ها شود ،استرالیای جنوبی ساختارمهاجرت را برای واجد شرایط بودن ویزا ، مختل کرده‌است .

میلیارسانت بالستون پیش‌بینی می‌کند که آدلاید برای سال‌ها رشد حدود 5،000 مهاجر بامهارت جدید نیاز دارد، بنابراین نیازمند داشتن افراد مناسب است. مهاجرت به جنوب استرالیا می‌تواند به شما در برنامه‌ها و اطلاعات اضافی کمک کند. صنایع عمده در آدلاید شامل مراقبت‌های بهداشتی، تولید، خرده‌فروشی، ادارات دولتی، آموزش‌وپرورش و آموزش هستند.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی

دانشجویانی که به دنبال تحصیلات خود در استرالیای جنوبی هستند، می‌توانند از تعدادی از مؤسسات آموزشی باکیفیت بالا استفاده کنند. با توجه به راهنمای دانشگاه‌های سال 2017، قدرت دانشگاه استرالیا در توسعه مهارت‌ها با بهترین دانشگاه‌های جهان، برابری دارد.

دانشگاه آدلاید سومین دانشگاه در این کشور است. بر اساس رتبه‌بندی (QS) دانشگاه آدلاید جزء 300 دانشگاه برتر جهان شناخته‌شده است. کالج برادفورد، برای دانشجویان بین‌المللی خدمات خوبی ارائه می‌دهد. دانشگاه فلیندرز و دانشگاه استرالیا نیز، برنامه‌های بین‌المللی را ارائه می‌دهند.

خرج زندگی

آدلاید به‌طورکلی یکی از مقرون‌به‌صرفه ترین شهرهای استرالیا محسوب می‌شود. محصولات و خدمات، قیمت ملک و اجاره همه، معقول و مقرون‌به‌صرفه است.

همان‌طور که در فوریه 2017، میانگین درخواست اجاره یک واحد در آدلاید 28970 دلار در هفته است. میانگین درخواست اجاره قیمت در سیدنی برای یک‌خانه 370 دلار در هر هفته است.