+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

11 دلیلی اصلی که افراد مهاجرت می کنند

مهاجرت سخت است. مهاجرت یعنی دل کندن از محلی که یک عمر در آن خاطره داری، یعنی خداحافظی با دوستان و فامیل های نزدیک و یعنی ترک وطنی که عاشق آن هستید

  اما چه اتفاقاتی می افتد که بعضی ها مهاجرت را به ماندن در وطن خود با همه سختی هایی آن ترجیح می دهند! ما در این مقاله، قصد داریم تا به شما 11 دلیل اصلی عامل مهاجرت را بیان کنیم.

دلایل اصلی مهاجرت

1. برای فرار از اذیت و آزارهای قومی، نژادی، مذهبی یا عضویت درشبکه های اجتماعی و سیاسی

این مساله بیشتر در کشورهای جهان سوم اتفاق می افتد. در این کشورها به علت نبودتوازن و عدالتی در زندگی افراد با طرز فکرهای مختلفو فضای باز برای صحبت با هر عقیده ای، آن ها رفتن و پناهنده شدن به یک کشور دیگر نسبت به ماندن در مملکت خودشان ترجیح می دهند. برای مثال کشتار مردم مسلمان میانمار باعث مهاجرت و فرار آن ها به دیگر کشورها شده بود؛ بعضی از آن ها بنگلادش و بعضی دیگر برای زندگی بهتر مهاجرت به استرالیا را انتخاب کرده اند.

2. فرار از جنگ و خشونت

جنگ یکی از مهم ترین عواملی است که باعث مهاجرت افراد دیگر کشورها می شود؛ برای مثال، جنگ سوریه باعث شد که خیلی از شهروندان سوری برای فرار از این اوضاع پرتنش به اروپا و به خصوص آلمان مهاجرت کنند.

خشونت هم دلیلی دیگری است که در تصمیم گیری مهاجرت اثر گذار است. خشونت های نژاد پرستانه که در بعضی از کشورهای توسعه یافته مانند آمریکا باعث مهاجرت مردم سیاه پوست به کشورهای دیگر شده است. استرالیا یکی از بهترین کشورهایی است که در این زمینه کمتر خشونتی دیده شده است.

3. بلاهای طبیعی

متاسفانه بعضی از بلاهای طبیعی، باعث بی خانمان شدن بسیاری از شهروندان یک شهر یا کشور می شود و البته نبود مدیریت صحیح مسئولین را هم باید به آن اضافه کرد. برای مثال کشور بنگلادش که همیشه درگیر باران های موسمی هستند، عامل افزایش مهاجرت مردم این کشور شده است.

4. دریافت خدمات درمانی بهتر

زندگی در کشوری که تکنولوژی درمانی خیلی پایینی دارد و افراد قادر به درمان بیماری خود نیستند، می تواند به عنوان مهم ترین عامل مهاجرت به حساب بیاید. بسیاری از ایرانیان برای دریافت خدمات بهتری و به علت نبود امکانات مناسب در کشور، مجبور به اقامت استرالیا یا آمریکا شده اند.

5. فقر

فقر و نبود برنامه از طرف دولت برای رفع آن، به خصوص در کشورهای جهان سوم باعث مهاجرت و فرار مردم آن کشور شده است. در بیشتر کشورهای توسعه یافته، به تمامی افراد مقیم امکانات خدماتی و رفاهی یکسان داده می شود. البته اگر به دنبال تحمل نکردن فقر در کشور دیگری هستید، سعی کنید تا با یک تخصص مهاجرت کنید.

6. موقعیت های زندگی بهتر برای فرزندان

بسیاری از خانواده برای اینکه فرزندان آن ها آینده بهتری داشته باشند، رفتن را به ماندن ترجیح می دهند؛ حتی اگر هم مهاجرت نکنند، به دنبال تولد نوزادان خود در یک کشور دیگری می باشند تا راه رفتن برای آن ها هموارتر کنند.

7. اتحاد مجدد خانواده

بعضی اوقات به علت مهاجرت فرزندان یا پدر و مادر، شاهد گسستگی خانواده هستیم. از این رو بقیه اعضای خانواده برای اتحاد مجدد اقدام به مهاجرت و رفتن می کنند.

8. هدف های تحصیلی

کیفیت آموزشی ضعیف در دانشگاه و مدرسه و اهمیت ندادن به این مساله از طرف دولت، باعث شده است که بسیاری از خانواده ها فقط به خاطر همین مساله به کشورهای پیشرفته از نظر تحصیلی مانند استرالیا یا آمریکا مهاجرت کنند.

9. برای موقعیت های شغلی

هر شخصی وقتی در رشته ای تحصیل می کند و تخصصی را فرا می گیرد، از دولت توقع حمایت در پیدا کردن شغل مورد نظر را دارد. اگر این مساله از طرف دولت تضمین نشود، افراد بعد از فارغ التحصیلی به منظور یافتن شغل بهتر به یک کشورهای توسعه یافته مهاجرت می کنند.

10. ازدواج

بسیاری از کشورهای توسعه یافته برای زوج هایی که قصد تشکیل خانواده دارند، تسهیلات ویژه ای را در نظر می گیرند. برای مثال کشورهای اسکاندیناوی که سن جمیعتی آن ها بالا است، برای ازدواج زوج ها و بچه دار شدن آن ها، تسهیلات و خدمات ویژه ای را در نظر می گیرند.

11. تفریح و تجربه

بعضی ها که برای این مساله دلیل خاصی ندارند و فقط هدفشان تجربه زندگی جدید در یک کشور دیگر است. البته برای مهاجرت در این شرایط باید دلایل قانع کننده ای را ارائه دهید تا آن کشور بتواند شما را به عنوان یک مهاجر بپذیرد.