+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

تیم ملی فوتبال استرالیا بیشتر بشناسید

تیم ملی فوتبال استرالیا توسط خود فدراسیون فوتبال کشوراداره می شود. تیم ملی این کشور توانسته است که در چهار جام جهانی 1974، 2006، 2010 و 2014 حضور داشته باشد.

کشورهای استرالیا به دلیل ایجاد شرایط ایده آل برای زندگی مردم کشورش، باعث جذب و مهاجرت دیگران شده است؛ البته استرالیا کشوری است مهاجران آن را بنا نهاده اند و برای همین است که تا اسم کشور مهاجرت خیز به گوشمان می خورد، استرالیا اولین کشوری است که در ذهن خود تصور می کنیم؛ اما چند سالی است که اقامت استرالیا مانند گذشته راحت نیست و قوانین سختگیرانه تری نیز برای آن گذاشته شده است، بطوریکه خیلی ها امروز بیشتر ترجیح می دهند تا به صورت غیر قانونی وارد شوند و متاسفانه درصد خیلی کمی موفق شده و بقیه در جزیره های تبعیدی نگه داشته می شوند.

یکی از موارد جذب برای مهاجرت به استرالیا نیز امکانات ورزشی حرفه ای آن است. استرالیا تقریبا در تمامی عرصه های ورزشی موفق بوده است که یکی از این عرصه ها، فوتبال است. تیم ملی فوتبال استرالیا یکی از قدرت مندترین تیم فوتبال جهان که در حال حاضر دارای رتبه 37 فیفا و دوم آسیا بعد از ایران است.

تیم ملی فوتبال استرالیا توسط خود فدراسیون فوتبال کشوراداره می شود. تیم ملی این کشور توانسته است که در چهار جام جهانی 1974، 2006، 2010 و 2014 حضور داشته باشد. اولین مسابقه بین المللی تیم ملی استرالیا در سال 1922 با تیم نیوزلند اتفاق افتاد که 3 بر یک آن را واگذار کرد و بعد تا زمانی که هزینه بلیط پرواز استرالیا کاهش پیدا کند، این کشور فقط با تیم های نیوزلند، چین و آفریقای جنوبی مسابقه می داد. همچنین قهرمانی استرالیا در آسیا بعد شکست کره جنوبی در سال 2105 اتفاق افتاد که یکی از افتخارات عرصه ورزشی این کشور است.

بهترین برد تیم ملی فوتبال استرالیا در برابر ساموآی آمریکا با برد 31 بر صفر بود و بدترین باخت آن ها در برابر آفریقای جنوبی و در سال 1955 بود که با هشت گل و بدون زدن هیچ گلی نتیجه را واگذار کردند.

استرالیا مانند همه کشورهای حرفه ای دارای تیم ملی فوتبال زنان است که توجه ویژه ای به آن ها دارد، به طوریکه در چند سال گذشته توانسته که رتبه خوب ورزشی را کسب کنند.

حماسه ملبورن

حماسه ملبورن یا هشت آذر، در واقع بازی تاریخی تیم ملی فوتبال استرالیا با ایران است که در آخر ایران توانست با استفاده از قانون گل زده در خانه حریف برنده مسابقه رفت و برگشت شود. این بازی، بازی پلی آف آسیا-اقیانوسیه در دور مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه بود.

مشخصات کلی تیم ملی فوتبال شامل: ( البته این اطلاعات ممکن است بعدا دچار تغییر شود)

1. سرمربی آن برت فن مارویک است.

2. لقب تیم ملی فوتبال استرالیا، فوتبالیها است.

3. در سال 1963 به عضویت فیفا درآمدند.

4. سال رسمی تاسیس فدراسیون فوتبال 1961 است.

5. دارای حدود سه هزار باشگاه و 500 هزار بازیکن آزاد است.

6. بیشترین بازی برای مارک شوارزر با 109 و بیشترین گل ملی برای تیم کیهیل با 50 بازی است.

7. کد فیفا آن AUS است.

8. پایین ترین رده فیفا 14 بود.