+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

این شش مورد را حس کردید، در اولین فرصت مهاجرت کنید

زمان به سرعت در حال گذر است و باید از تک تک این لحظات بهترین استفاده را کرد؛ اما بعضی مواقع اتفاقاتی پیش می آید که دست شما نیست و از این رو نمی توانید آن زندگی ایده آل ذهنی خود را دنبال کنید

  برای همین به دنبال یک راه چاره هستید. بعضی افراد وقتی نمی توانند تا در مکانی زندگی خود آن رویاهای درون ذهن خود را دنبال کنند، به فکر مهاجرت می افتند و کشوری را انتخاب کرده که برای آن ها موقعیت های مناسب پیشرفت را فراهم می نماید.

چند سالی است که در ایران هم بنا بر شرایط مختلف مهاجرت زیاد شده است. مهاجرت به استرالیا و کانادا در صدر کشورهای مقصد ایرانیان قرار دارد. از هر کسی هم سوال می کنی، دلیل مخصوص به خود را در جواب شما می دهد: زندگی بهتر، درس، کار مهمترین دلایل افراد است؛ اما ما می خواهیم که در این مقاله نگاهی دقیق تر به دلایل مهاجرت افراد داشته باشیم. بیشتر مهاجرت ها براساس حس (حس خلا، حس نبود پیشرفت و غیره) انجام می شود و اگر شما این موارد در خود احساس کردید، مهاجرت شاید برای شما بهترین راه باشد.

شش دلیل مهاجرت

1. دنبال ماجراجویی هستید

اگر به دنبال هیچ تجربه جدیدی نباشید، دچار یکنواختی در زندگی خواهید شد. بعضی از افراد با بدست آوردن تجربه های جدید در مملکت خود باز هم دچار یکنواختی خواهند شد. از این رو بیشتر به فکر مهاجرت یا سفر به یک کشور دیگر و فراتر از مرزهای خود خواهند شد. اکثر آن هایی که ماجراجو هستند، کمتر پیش آمده که مملکت خود را در آخر به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند.

2. به دنبال خود هستید

این یک مساله روانشناسی است. بعضی ها در خود احساس خلا می کنند و به دنبال روش هایی برای پر کردن آن هستند و متاسفانه ممکن است که روش های نادرستی را در این مسیر انتخاب کنند. شاید سفر بتواند تا حدی این حس را در آن ها بهبود بخشد؛ ولی بعضی ها مهاجرت را انتخاب می کنند. البته اگر مهاجرت به صورت اصولی انجام نشود، بیشتر به روحیه فرد آسیب خواهد رساند.

3. کنجکاوید که آن سوی آب چه خبر است

همیشه انسان ها کنجکاو بودند تا فراتر از مرزهای کشور خود را ببینند و اینکه آنجا چه خبر است. بعضی افراد فکر می کنند که در کشورهای دیگر آدم های عجیبی زندگی می کنند، هوا و آب آنجا متفاوت است یا چیزهای دیگر که باعث ایجاد یک حس کنجکاوی شده است. البته این نوع حس ها با یک سفر از بین می رود؛ اما همیشه هستند افرادی که این حس در وجودشان زنده است و فکر می کنند که با مهاجرت به یک کشور دیگر و تجربه یک زندگی جدید، آن را کنترل خواهند کرد.

4. درآمدتان ناکافی است

بیشتر دلیل اصلی مهاجرت پیدا کردن کار و درآمد بیشتر است که این نوع شامل مهاجرت از کشورهای جهان سوم به پیشرفته است. اوضاع خراب شرایط اقتصادی و پیشرفته نبودن یک کشور نسبت به تکنولوژی های روز، باعث شده است که همه افراد نتوانند شغل و درآمد دلخواه خود را داشته باشند و از این رو کشوری را انتخاب می کنند که نسبت به تخصص خود بیشترین درآمد راداشته باشند.

5. همیشه احساس تاسف دارید

از اینکه در مملکت خود زندگی می کنید، احساس یاس و تاسف دارید. اینکه چرا در مملکت خودتان زندگی می کنید و در حال خراب کردن موقعیت های خیلی بهتری برای خود هستید. این حس ممکن است تا حدی داخل شما نفوذ پیدا کند که باعث خراب کردن زندگی حال حاضرتان شود و روش هایی نامناسبی را برای جبران آن انتخاب کنید.

6. ارزش دارد

اوضاع مملکت بنا به شرایط مختلف مانند جنگ، اقتصاد و غیره به حدی خراب است که ارزش مهاجرت و سختی کشیدن را داشته باشد. حتی ممکن است شرایط پیشرفت شما در مملکت خودتان مهیا نباشد و از این رو باید کشور دیگر با سختی های آن را تحمل کنید؛ اما وقتی به هدف هایتان نگاه می کنید، آن را ارزشمند می بینید.