+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

چگونه ویزای دانشجویی استرالیا بگیریم؟

تحصیل در استرالیا از امروزه آرزوی دانشجویی است، آرزوی که دست یافتن به آن هم خیلی سخت نیست. در واقع سیستم آموزشی مدرن، دانشگاه های با امکانات و رتبه بالا و ارزان تر بودن آن ها نسبت به بقیه کشورهای اروپایی از مهم ترین دلایلی است که دانشجویان این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند.

برای تحصیل در این کشور شما باید ویزای دانشجویی استرالیا را دریافت کنید. برای اینکه بتوانید ویزای دانشجویی را دریافت کنید، داشتن حداقل مدارک زیر برای هر متقاضی لازم است:

گواهی Genuine Temporary Entrant (GTE)

پر کردن برگه مالی

تسلط به زبان انگلیسی

داشتن گواهی سلامت

همچنین به غیر از مدارک بالا که البته به غیر از مدارک اقامتی و دانشگاهی است، باید فرم دخواست ویزا دانشجویی را پر کرده و همچنین مبلغ آن را پرداخت کنید و در صورت نیاز در مصاحبه تنظیم شده توسط سفارت را انجام دهید.

Genuine Temporary Entrant (GTE) چیست؟

فرم و درخواستی که متقاضی نشان می دهد که قصد واقعی او برای ماندن در استرالیا فقط تحصیل و استفاده از خدمات آموزشی است. دپارتمان مسئول در این خصوص بر اساس عوامل زیر برای قبول کردن این درخواست تصمیم می گیرد:

شرایط کشور شما

شرایط استعداد و زندگی شما در استرالیا

ارزش دوره انتخاب شده در آینده برای کشور

تاریخچه مهاجرت شما

برای تکمیل و دریافت این فرم، یک مصاحبه در سفارت استرالیا کشور خود باید انجام دهید.

تکمیل فرم ویزای دانشجویی استرالیا

متقاضیانی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، باید این فرم با به صورت آنلاین پر کنند. قبل از اقدام به تکمیل فرم، باید مدرکی که ارائه دهید که تصدیق کننده قبولی و پذیرش شما از دانشگاه یا موسسه ای باشد که این مدارک Confirmation of Enrolment (COE) یا Commonwealth Register of Institutions of Courses (CRICOS) می گویند. اگر قصد تغییر دوره آموزشی خود را دارید، باید یک فرم درخواست ویزا جدیدی را مجددا در سایت پر کنید.

موارد مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا

1. پشتیبانی مالی

شما باید مدرکی ارائه دهید که نشاندهنده توانایی شما در پرداخت هزینه های زندگی، شهریه و غیره است. البته اکثر دانشجویان از دانشگاه خود فاند می گیرند و حتما باید این مساله را فرم درخواست ویزا خود قرار دهید. درسال 2018 دولت استرالیا تصویب کرد که هر دانشجو برای زندگی در این کشور باید سالانه مبلغ 20.290 دلار پرداخت نماید و اگر شما حتما باید استطاعت پرداخت این هزینه از هر روش ( آزاد یا دانشگاه) را داشته باشید.

2. تسلط به زبان انگلیسی

اگر از کشور غیر انگلیسی زبان قصد مهاجرت به استرالیا قصد تحصیل را دارید، باید فرم مدرک زبان ارائه دهید یعنی فرمی که نشان دهنده تسلط شما به زبان انگلیسی است. در استرالیا تمامی مدارک آزمون های زبان و نمره آن بسته به نوع سطح و دانشگاه قابل قبول است.

3. تاییدیه سلامت

بعضی از دانشجویان باید مدرکی ارائه دهند که نشان دهنده سلامت جسمی آن ها است. در صورتی که از شما چنین مدرکی خواسته شد، باید به مراکز پزشکی و پزشکانی مراجعه کنید که مورد تایید سفارت استرالیا است.

4. مدارک سو سابقه

داشتن عدم سوسابقه برای دولت استرالیا اهمیت زیادی دارد. در واقع شما باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهنده عدم سابقه و جرم شما را نشان دهد. این مدرک باید از طریق دفاتر معتبر پلیس کشور و با مهر و امضای آن ها به سفارت تحویل داده شود.

چک لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا دانشجویی

دانشجویان برای دریافت ویزا باید تمامی مدارک زیر را به سفارت تحویل دهند:

تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت اینترنتی

پرداخت هزینه

کپی از پاسپورت

مدرک دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه

مدرک بیمه یا تاییدیه سلامت

مدرک تسلط به زبان انگلیسی

مدرک ارائه دهنده عدم سو سابقه کیفری

عکس پاسپورت ( پاسپورت شما باید حداقل شش ماه تاریخ انقضا داشته باشد)

پس از اینکه مدارک شما توسط سفارت اسکن و تایید شد، باید یک اکانت به صورت آنلاین برای خود در سایت ایجاد کنید.

حدود چهار هفته زمان لازم است تا فرآیند ویزای شما انجام شود. اگر دوره تحصیلی شما بیشتر از ده ماه طول می کشد یا اینکه کمتر از یک دوره تحصیلی است، مدت زمان ویزای شما تا 10 مارس خواهد بود. اگر مدت زمان تحصیل شما بیشتر از ده ماه است و بین ماه ژانویه و اکتبر تمام می شود، اعتبار ویزای شما تا دو ماه بعد از اتمام تحصیلات است.