+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

چرا زندگی در خارج تضمین کننده قوی تر شدن زبان نیست؟

یکی از دلایل اصلی مهاجرت یا سفر به دیگر کشورها، تقویت زبان است؛ اما این عمل به خودی خود برای همه اتفاق نمی افتد و نیازمند رعایت شرایط و قوانینی خواهد بود.

" حدود چهار است که در خارج از کشور زندگی می کند. قبل از رفتن، نزدیک به یک سال به کلاس های زبان می رفت و تا حدی زبان خود را تقویت کرد که برای برقراری ارتباط در کشور دیگر و با مردمان آنجا مشکلی نداشته باشد. هرچند که زبانش خیلی قوی نشده بود؛ اما این تصور را در ذهن خود داشت که حداقل مزیت زندگی کردن در یک کشور به خصوص انگلیسی زبان دیگر، قوی تر شدن زبان است."

این ها نمونه ای از تصورات افراد مختلف برای تقویت زبان در یک کشور انگلیسی زبان است. به عبارتی بیشتر مردم اعتقاد دارند که اگر قصد تقویت سریع زبان انگلیسی را دارید، بهترین راه مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان و یادگیری آن است. ما منکر بهینه بودن این روش نیستم؛ اما این مساله برای همه درست از آب در نمی آید و در واقع باید شرایطی را نیز مهیا کرد تا بتوان به نتیجه دلخواه خود رسید.

مهاجرت و تقویت زبان

مهاجرت به کشورهای مختلف دلایل متعددی دارد که بیشتر آن ها را می توان شخصی دانست. پیدا کردن شغل بهتر، تحصیل، زندگی ایده آل، تجربه زندگی با دیگران از مهم ترین دلایل مهاجرت است؛ اما بعضی از افراد هستند که فقط به دلیل تقویت زبان خود به کشورهای دیگر مهاجرت یا حداقل سفر چندماهه می کنند. سوال اصلی اینجاست، مهاجرت به قصد تقویت تا چه حد تاثیرگذار است؟

ما در این مقاله قصد داریم تا دلایل ناموفق بودن یادگیری زبان بعضی افراد در یک کشور دیگر را بیان کنیم.

دلایل ناموفق بودن تقویت زبان در یک کشور خارجی

1. مشغله زیاد

شما وقتی وارد یک کشور دیگری می شوید، اول از همه باید امور مهاجرتی خود را درست کنید. هرچند یکی از شرایط مهاجرت، داشتن مدرک زبان است؛ اما این مدرک فقط تاییدکننده این است که شما توانایی ارتباط اولیه را دارید و در بعضی از کشورها چنین مدرکی مورد نیاز نیست. درگیر شدن با این پروسه تا حدی وقت گیر است و اگر هم مدارکی ناقص باشد، باید قبل از همه آن ها را تکمیل کنید که همه این ها بر روی زمان و کیفیت تقویت زبان اثر می گذارد.

2. خجالتی بودن

شاید دلیل خنده داری باشد؛ اما متاسفانه یک واقعیت است. بسیاری از موقعیت های زندگی به خاطر فقط همین خجالتی بودن افراد از بین می رود. این ویژگی حتی می تواند بر روی یادگیری شما هم اثر گذار باشد. برای آموزش زبان و تقویت مهارت speaking باید صحبت کرد. تا صحبت نکنید و ایرادات خود را مشخص و رفع نمایید، قادر به تقویت مکالمه خود نخواهید. اگر خجالتی باشید و به اصلاح رویتان نشود که با دیگران صحبت کنید، چگونه می توانید این به تقویت مهارت فکر کنید؟

3. به کلاس نمی روید

در بیشتر کشورها قانونی وجود دارد که افراد مهاجر باید در کلاس آموزش زبان بسته به سطح خود شرکت کنند؛ اما متاسفانه بعضی از افراد این قانون را به خوبی رعایت نمی کنند و فقط در دوره های ابتدایی شرکت کرده و ادامه یادگیری را در محیط می دانند. با اینکه محیط تاثیرگذار است؛ اما شما برای صحبت کردن باید تمامی پایه ها زبانی و دستوری را به خوبی یاد بگیرید.

وقتی که شما به خوبی این پایه ها فرا نگیرید، در مکالمه خود اشتباهات زیادی خواهید داشت. بیشتر مردم وقتی یک خارجی با آن ها به زبان خود خودشان و به اشتباه صحبت می کند، مورد تمسخر و خنده قرار می دهند که این مساله می تواند بر روحیه فرد خارجی اثر منفی بگذارد تا حدی که او را از یادگیری مجدد سرخورده نماید. توصیه می کنیم که تمامی دوره های کلاس آموزشی زبان چه در کشور خود و چه در کشور خارجی، کامل بگذرانید.

4. رویاپردازی می کنید

رویاپردازی و دنبا رویا و آرزو بودن خیلی خوب است؛ اما نه همه جا. آدمی برای رسیدن به رویا باید تلاش کند و شرایط آن را برای خود مهیا نماید. زندگی در خارج کشور به منظور تقویت زبان، نیازمند تلاش است. باید خود را از رویای بودن در خارج دور کنید. از همان روز اول که وارد شدید، اولین کار شما باید برای تقویت زبان باشد؛ به عبارتی شما هرچقدر هم که زبانتان قوی باشد، باز هم در روزهای اول در برقراری ارتباط به مشکل برخواهید خورد.