+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

3 دلیلی که مردم استرالیا همیشه شاد هستند

استرالیا چند سال گذشته توانست رتبه دهم شادترین کشور را به دست بیاورد. عواملی مانند امنیت مالی، هدفمند بودن زندگی و رابطه های اجتماعی باعث این مسئله شده است.

شادی، احسای است که نمی توان آن را اندازه گیری کرد و عوامل مختلفی را باید برای شاد بودن یک نفر در نظر گرفت. اینکه شخصی در ظاهر فقط لبخند بزند، دلیلی بر شاد بودن آن نیست. بسیاری از افراد مشکلات زندگی را در خودشان می ریزند و به اصطلاح صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند.

در این بین، بعضی از کشورها هستند که شادی و سلامت مردم خود اهمیت زیادی می دهند و تمامی برنامه های دولت را برای ایجاد یک زندگی راحت تنظیم می کنند، به طوری که مردم کشورشان هیچ دغدغه ای جز شاد بودن نداشته باشند.

کشورهای اسکاندیناوی چندسالی است که در صدر جدول شادترین مردم کشورهای جهان قرار دارند و از این رو افراد زیادی از سراسر دنیا قصد مهاجرت به این کشورها را دارند. کشورهای فنلاند، نروژ، دانمارک، ایسلند، سوئیس، هلند و کانادا جز پایه ثابت کشورهای شاد در دنیا هستند و فقط کافی است که یک روز نزدیک سفارتخانه های آن ها در تهران شوید. به راحتی جمعیت زیادی را مشاهده می کنید که بنا بر دلایل مختلفی قصد مهاجرت و زندگی جدیدی را در آن کشور خواهند داشت.

یکی از کشورهای شاد دنیا که در سال 2017-2015 توانست در رتبه دهم این شاخص قرار بگیرد، استرالیا است. استرالیا از جمله کشورهایی است که با آسان بودن قوانین مهاجرت خود نسبت به بقیه کشورها و شرایط ایده آل زندگی، مهاجران زیادی به خصوص از کشورهای آسیایی به سمت خود جذب کرده است تا حدی که دولت برای جلوگیری از شلوغ شدن کشورش و ایجاد هرج و مرج و بی نظمی، مجبور به وضع قوانین سختگیرانه ای شد.

شاد بودن مردم استرالیا

وقتی که نام استرالیا به گوش هر کسی می خورد، همه تعریف از امکانات و شرایط ایده آل زندگی در آنجا می کنند. کمتر کسی از نوع زندگی مردم آنجا شکایت می کند. دولت استرالیا چندسالی است که برای بالابردن سطح رفاه زندگی مردم و جذب توریسم، برنامه هایی مدونی را اجرا می کند و الان بعد از 15 سال نتیجه آن را مشاهده می کند. نتیجه ای که باعث شد تا کشورش در رتبه ده شادترین کشورها قرار بگیرد.

سه عاملی که باعث شاد بودن مردم استرالیا می شود، شامل:

امنیت مالی، رابطه های خوب و عالی و هدفمند زندگی کردن

این سه عامل در کنار یکدیگر باعث شد که سطح رضایت زندگی مردم به شدت افزایش پیدا کند؛ به طوری که الان یک استرالیایی قصد مهاجرت از کشور خود را ندارد. آن ها نمی توانند برای یک روز گوشه نشین باشند. دولت استرالیا در تحقیقات ابتدایی خود به این نکته دست یافت که هرچه ارتباط مردم چه از نظر کاری و عاطفی بیشتر باشد، حس گوشه نشینی و افسردگی به شدت کاهش پیدا می کند و از این رو، برنامه های ویژه ای مانند جشن، قرارهای ملاقات، انواع تفریحات و ... برای این افزایش این مسئله تنظیم کرد.

نکته بعدی امنیت مالی است. درآمد با اینکه اهمیت فوق العاده بالایی در زندگی هر کسی دارد. در استرالیا تفاوتی بین شخصی که درآمد پایین دارد و با شخصی با درآمد بالا از نظر امکانات زندگی و تحصیلی تفاوتی وجود ندارد و این یعنی عدالت زندگی! یک شخص با درآمد پایین در استرالیا می تواند یک زندگی خوب و ساده برای خود به وجود بیاورد و شخصی دیگر با درآمد بالا، قادر به خرید اماکانات زیادی است؛ ولی در حالت کلی، هر دو تمامی خدمات دولتی را به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانند مورد استفاده قرار بدهند.

هدفمند بودن زندگی هم در چشمان مردم استرالیا به راحتی می توان مشاهده کرد. آن ها آینده را می دانند و نگران آن نیستند .به عبارتی دیگر، آن ها فکر سپری کردن همان روز خود هستند و به روز بعد فکر نمی کنند؛ زیرا می دانند که دولت برای آن ها برنامه ویژه ای دارد، برنامه ای که باعث رفاه بیشتر زندگی آن ها می شود.