+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

دولت آقای ترنبل نخست وزیر استرالیا جزئیات بیشتری از لایحه پیشنهادی خود درباره آزمون شهروندی استرالیا

به نقل از SBS News ، طبق لایحه پیشنهادی دولت Malcolm Turnbull متقاضیان دریافت شهروندی استرالیا باید بتوانند مدرک زبان انگلیسی در سطح خوب ارائه نمایند.

به نقل از SBS News ، طبق لایحه پیشنهادی دولت Malcolm Turnbull متقاضیان دریافت شهروندی استرالیا باید بتوانند مدرک زبان انگلیسی در سطح خوب ارائه نمایند.
در صورت تصویب این لایحه، این تصمیم برعهده وزیر مهاجرت خواهد بود که سطح تسلط به زبان انگلیسی را مشخص نماید. اما دولت در نظر دارد سطح آزمون زبان انگلیسی را به معادل نمره شش آزمون زبان IELTS ارتقاء دهد که این آزمون برای برخی از متقاضیان بسیار سخت خواهد بود چرا که در استرالیا برخی از دانشگاه ها در سطح نمره شش و حتی 5.5 دانشجو می پذیرند، بنابراین این حتی سخت تر از ورود به بعضی از دانشگاه ها است. این در حالی است که متقاضیان دریافت شهروندی از کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، ایرلند، کانادا، آمریکا و نیوزیلند نیازی به شرکت در آزمون زبان انگلیسی ندارند و تصویب این لایحه باعث ایجاد طیفی از مهاجرانی خواهد شد که هرگز قادر به گذراندن این آزمون نیستند.
در لایحه فوق همچنین تاکید شده است که کسانی که دارای اقامت دائم استرالیا هستند بایستی قبل از گذراندن آزمون شهروندی، چهارسال منتظر بمانند.
همچنین وزیر مهاجرت پیتر داتون می گوید متقاضیان باید بیانیه ارزش های استرالیا را امضاء کنند. او می گوید: "بیانیه ارزش های استرالیا شامل درک درستی از احترام به آزادی و کرامت فردی، آزادی مذهب، تعهد به حاکمیت قانون، دموکراسی پارلمانی، برابری زنان و مردان، برابری فرصت برای افراد بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب و پس زمینه های قومی است. و اینکه زبان انگلیسی به عنوان زبان ملی، یک عنصر وحدت بخش و مهم برای جامعه استرالیا به شمار می آید."