+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

چگونه در استرالیا کار پیدا کنیم؟

با داشتن بازار کار قوی، استانداردهای بالا برای زندگی و محیط زرق و برق دار، جای تعجب نیست که استرالیا هدف اصلی برای کسانی که در سراسر جهان می خواهند برای کار مهاجرت کنند٬ است


درخواست کار یک فرآیند سخت و هیجان انگیز است، اما مطمئن باشید که در کشوری مانند استرالیا کاملا ارزشمند است، برای همین است که مهاجرت به استرالیا امروزه زیاد شده است.

چگونگی پیدا کردن کار در استرالیا

عجله کنید

بهترین راه برای گرفتن شغل در اس ترالیا این است که درخواست یک ویزای نقدی را بکنید، که از یک سری آزمون برای تعیین مهارت های مفید شما استفاده می کند اگر ظرف چند هفته شغلی را نتوانستید از این راه پیدا کنید، با شرکت تماس بگیرید.

قسمت اول: گرفتن ویزای کاری معمولی

1. به ویزای کاری تحت حمایت کارفرمایان نگاه کنید. اگر قبل از اتمام درخواست ویزایتان تصمیم به پیدا کردن شغل دارید، این ویزای شماست! کارفرمای آینده شما به لطف مهارت های مرتبط با آن، از درخواست شما حمایت خواهد کرد.

2. یک ویزای دسته بندی را بررسی کنید. برای دریافت این ویزا، شما باید به منظور تعیین مهارت های خود آزمون بدهید.

3. کارهای مورد علاقه خود (EOI) را از طریق انتخاب مهارت های خود کامل کنید. EOI یک درخواست ویزا به خودی خود نیست، بلکه یک راه برای اینکه توجه کارفرمایان استرالیا و نهادهای دولتی به سمت شما جلب شود است که ممکن است در نوبت انتخاب٬ از درخواست ویزای شما حمایت کنند.

4. شرایط مربوط به سلامت و زبان برای یک ویزای کاری را بدست آورید. قبل از اینکه بتوانید درخواست ویزای کاری خودتان را کامل کنید، سریع به دکتر بروید تا بتوانید اسناد یک معاینه پزشکی کامل را ارائه دهید.

5. تأیید کنید که مدارک تحصیلی شما در استرالیا معتبر است برای پیدا کردن این که آیا مدارک تحصیلی شما باید توسط یک سازمان حرفه ای مربوطه تأیید شود، با وب سایت اطلاعاتی درباره شناخت مهارت های استرالیایی تماس بگیرید.

6. به حداکثر رساندن شانس گرفتن ویزای استرالیا ممکن است سخت تر از گرفتن خود ویزا باشد. اگر شما به عنوان یک مهاجر ماهر واجد شرایط نباشید، بنابراین تمرکز خود را بر روی موارد دیگر قرار دهید.

قسمت دوم: بررسی گزینه های ویزاهای دیگر

1. به یک ویزای تحصیلات تکمیلی موقت نگاه کنید. اگر یک خارجی هستید که فقط از یک موسسه عالی آموزشی استرالیا فارغ التحصیل شده اید، به موفقیت می رسید، به شرط اینکه بتوانید خود را یک دانشجوی نمونه در آن کشور کنید.

2. یک تعطیلات کاری را در نظر بگیرید. سعی کنید که یک ویزای توریستی استرالیا را بگیرید و با گشتن در آن کشور، در خصوص پیدا کردن کار در آنجا، تحقیق کنید.

3. مراقب کلاهبرداری ها باشید تاسف بار است اما بسیاری بازیگران ماهری برای فریب دادن هستند هنگامی که کسی پیشنهاد کمک به گرفتن یک ویزای کار در استرالیا را به شما داد ، احتیاط کنید.

قسمت سوم: پیدا کردن مشاغل و آماده سازی برنامه ها

1. یک صنعت یا بخش اقتصادی را هدف قرار دهید. اگر شما تصمیم به کار در صنایعی که دوستشان دارید را نگرفته اید، عاقلانه تصمیم بگیرید! صنایع عمده در استرالیا کشاورزی، معدن، گردشگری و تولید است.

2. جستجوی متداول و سرسختانه برای فرصت های شغلی انجام دهید. میلیون ها جای خالی به صورت آنلاین ارسال می شوند. شما می توانید از سایت های شغلی آنلاین و یا سایت های پشتیبانی شده توسط دولت استفاده کنید.

3. رزومه خود را اصلاح کنید . مهم است که CV شما (به عنوان رزومه در استرالیا نامیده می شود) به سبک استرالیایی باشد. به نظر نمی رسد که با جای دیگر تفاوت داشته باشد اما چند تفاوت اصلی دارد.

4. برای نوشتن نامه مناسب وقت بگذارید به طور کلیه همه نامه های برای تقاضای کار در همه جای استرالیا به یک اندازه است و به کار می رود. پس کاری کنید که نامه شما متفاوت باشد.

قسمت چهارم: درخواست و گرفتن شغل

1. از مخاطبین و دوستان خود استفاده کنید. حتی امروزه بسیاری از مشاغل از طریق رسانه ها و یا آنلاین تبلیغ نمی شوند، بنابراین دوستان شخصی شما مهم هستند.

2. رزومه خود را ارسال کنید و هر یک از کارفرمایان بالقوه و آژانس استخدام در منطقه ای که در آن شما درخواست شغل دارید را هدف قرار دهید.

3. اگر تأییدیه ارسال خود را دریافت نکنید، با بخش منابع انسانی تماس بگیرید.

4. برای شرکت در مصاحبه های داخلی شرکت کنید. اگر برای مصاحبه دعوت شده باشید، سعی کنید در استرالیا حضور داشته باشید. تعداد کمی از کارفرمایان نامزدها را بر اساس مهارت های ندیده استخدام می کنند. اگرچه شما می توانید مصاحبه ویدیویی (مثلا اسکایپ) را پیشنهاد کنید، اگر شما از لحاظ جسمی نمی توانید حضور داشته باشید.