+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

8 دلیل تحصیل دانشجویان استرالیا در آمریکا

شما ممکن است تعجب کنید که چرا دانش آموزان در استرالیا تحصیل در آمریکا را انتخاب می کنند، وقتی که تحصیلات در کشور آمریکا بسیار پر هزینه است.


برای نشان دادن این دیدگاه٬ یک نظرسنجی اخیر توسط دانشگاه استرالیا نشان داد که ایالات متحده محبوب ترین مقصد (برابر با انگلستان) برای تحصیل است. جالب است بدانید که 18 درصد دانشجویان استرالیایی، علاقه مند به تحصیل در آمریکا هستند.

اما چرا این گونه است؟ چرا آمریکا، به عنوان یک مقصد محبوب برای آموزش بین المللی است؟ پاریس یا فلورانس، لندن یا مالزی در مورد آن ها چه؟ دلیل درخواست برای رفتن به آمریکا چیست؟ و چرا باید یک دانشجوی جوان استرالیایی آنجا را مناسب خود بدانید؟ در صورتی که خیلی از جوانان مملکت ما، علاقه مند به اقامت در استرالیا و تحصیل در آن کشور هستند؟ دلایل مهاجرت دانشجویان استرالیایی به آمریکا

1. کمبود مانع زبانی

این ممکن است کاملا واضح به نظر بیاید، موانع زبانی می تواند یکی از چالش برانگیز ترین تجربه های تحصیل در خارج از کشور باشد. در حالی که تجربه تحصیل در کشورهای اروپایی به عنوان مثال، از نظر محیط و فرهنگ خیلی جذاب هستند ؛ مشکلاتی که موانع زبان تحمیل می کند، کشورهای دیگر برای دانشجویان بین المللی نسبت به آمریکا از محبوبیت کمتری برخوردارند. این کار می تواند بسیار استرس زا و ناامید کننده در تجربه دانشجویی باشد. بنابراین اگر این نگرانی را بتوان به سرعت برطرف کرد دانشجو از چالش های پیش رویش لذت بیشتری خواهد برد. به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان برای تحصیل از استرالیا به آمریکا می آیند.

به خصوص برای مسافران برای اولین بار٬ با توجه به موانع زبان خارج از بحث تحصیل می تواند کاملا در عکس العمل دانشجویان برای تجربه تحصیلشان در خارج کاملا متفاوت باشد.

2. رابطه بین استرالیا و آمریکا

به طور کلی، در طول تاریخ، استرالیا و آمریکا رابطه مثبت و مفید داشته اند.. براساس روابط دو جانبه آمریكا، استرالیا دوست ایالات متحده محسوب می شود. ایالات متحده و استرالیا یک رابطه قوی با ارزش های دموکراتیک مشترک، منافع مشترک و ارتباطات فرهنگی برقرار کرده اند. پیوندهای اقتصادی، علمی و رابطه مردمشان با همدیگر محکم و قوی است.

3. استاندارد آموزش و پرورش آمریکا

یکی از دلایل اصلی این که آمریکا در بالاتر از سایر مقاصد بین المللی به عنوان یک تجربه تحصیل در خارج برای استرالیایی ها قرار دارد، کیفیت آموزش است. به طور کلی استنباط می شود که آموزش و پرورش آمریکا جز بهترین ها در جهان است. مقطع دبیرستان در آمریکا پذیرش آسان تر در تحصیلات عالی را می دهد. داشتن یک مدرک دانشگاهی و ادامه دادن تحصیل، به موجب آن، فرصت های گسترده ای را برای فارغ التحصیلان ایجاد می کند.

4. فرصت های ورزشی

یکی دیگر از تمایلات منحصر به فردی که دانشکده آمریکایی را از سایر مدارس عالی در سراسر جهان جدا می کند، این است که بتوانید ورزش های با کیفیت بالا را با یک آموزش جهانی شناخته شده ترکیب کنید.

بسیاری از دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند و علاقمند به ورزش اند، این فرصت را دارند تا هر دو مسیر را در یک راه در دانشکده های ایالات متحده بپیمایند.

5. شبکه سازی

هیچ شگی نیست که آمریکا یک کشور قدرتمند محسوب می شود. براساس اخبار منتشر شده در ایالات متحده آمریکا و گزارشات جهانی، ایالات متحده ، "با نفوذترین" کشور در جهان(برابر با انگلستان) از لحاظ زیر است:

  • قدرت اقتصادی
  • فرهنگ تأثیرگذار
  • نفوذ سیاسی
  • اتحادهای قوی بین المللی

6. زندگی مقرون به صرفه

در حالی که هزینه تحصیل در آموزش و پروش آمریکا یک مقداری از تحصیل در استرالیا بیشتر است اما با یک مقایسه نشان داده می شود که هزینه زندگی به طور کلی ارزان تر است. هزینه های متوسط دانشجو شامل: اجاره، حمل و نقل و مواد غذایی. به طور کلی، مقرون به صرفه بودن این نیازها در استرالیا هزینه بیشتر از آمریکا است وقتی که مقایسه انجام می دهیم.

7. بورس تحصیلی

نگرانی کلیدی دانشجویان استرالیایی و خانواده های آنها در مورد تحصیل در ایالات متحده، پرداخت هزینه عظیمی است که اغلب با آن همراه است. با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، تعداد دانشجویانی که تحصیلات دانشگاهی در آمریکا را می پذیرند به طور مداوم افزایش می یابد.

ممکن است تعجب کنید که این خانواده ها چگونه انتخاب تحصیل در ایالت متحده امریکا را یک انتخاب مقرون به صرفه می دانند؟

8. درخواست فرهنگ کالج

دانشجویان استرالیایی تحصیل در وطنشان را صرفا یک تجربه آموزشی می بینند. در استرالیا فرهنگ منحصر به فرد و فرهنگ تعاملی ای که با آمریکا دارند مسیر رفتن به آمریکا و درخواست برای آنجا را بیشتر می کند. فرصت برای زندگی در خوابگاه دانشگاه و ارتباط با دانشجویان و اساتید در سطح شخصی و شرکت در مسابقات ورزشی و فعالیت های اجتماعی باعث می شود که دانشجویان استرالیایی علاقه مند به تحصیل در آمریکا باشند.

در حالی که فارغ التحصیلان دبیرستان در استرالیا ارزش آموزشی تحصیل را میبینند. بسیاری از دانشجویان اشتیاق دارند که بعد از دوران دبیرستانشان استراحتی داشته باشند برای این دانشجویان یک سال شکاف ممکن است جذب آنجا شوند.