+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

هفت شهر، از بهترین شهرهای دانشجویی در استرالیا در سال 2017

امروزه کشور استرالیا به یکی از مقصد ها به منظور زندگی یا تحصیل برای ما ایرانی ها شده است. شما در هر خانواده ای که فرزندان آنها دارای تحصیلات عالیه می باشند یا تخصصی را وارد هستند، به فکر این هستند که آن ها را به برای ادامه تحصیل یا زندگی به استرالیا بفرستند.

حتما هم شما در خصوص مهاجرت به استرالیا فکر کرده اید. محیط و امکانات عالی برای زندگی، دانشگاه های معروف و دیگر امکاناتی که کشور استرالیا برای افرادی قصد زندگی در آنجا را دارند، باعث شده است که میزان تقاضای ویزای استرالیا بیشتر از گذشته باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا نیم نگاهی به بهترین شهرهای دانشجویی در استرالیا که در سال 2017 بر اساس استاندارد QS رتبه‌بندی شده، بیندازیم. بهترین شهرهای دانشجویی در استرالیا بر اساس معیارهای انتخاب‌شده از قبیل تنوع دانشجویی، ارائه دانشگاه‌ها و امکانات، میزان اشتغال و محیط فرهنگ کل رتبه‌بندی شده است. نکته خیلی مهم اینکه دانشگاه های استرالیا جز برترین دانشگاه های جهان تقسیم بندی شده اند.

مقاله زیر را توصیه می کنیم که حتما مطالعه کنید:

پنج دلیل ویژه برای تحصیل در استرالیا

بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا

1- ملبورن (رتبه 5 جهان در سراسر جهان)

ملبورن مرکز بزرگ فرهنگی استرالیا است و همچنین در فهرست شهرهای پرجمعیت جهان قرار دارد. با داشتن یک اقتصاد متنوع، بسیاری از بزرگ‌ترین شرکت‌های استرالیا در ملبورن مستقر هستند و سازمان‌های ملی مانند شورای کسب‌وکار استرالیا و شورای اتحادیه‌های کارگری استرالیا در این شهر، دفتر محلی دارند.

دانشگاه‌های ملبورن:

- دانشگاه موناش بزرگ‌ترین دانشگاه در استرالیا و یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است.

- مدرسه بازرگانی ملبورن

2- سیدنی (رتبه 13 در سراسر جهان)

بیش از 50000 دانشجوی بین‌المللی هرساله به دلیل کیفیت بالای زندگی به سیدنی می‌آیند و این واقعیت است که سیدنی همیشه ازلحاظ قابلیت اشتغال دارای نمرات بالا بوده است. با بزرگ‌ترین اقتصاد در استرالیا، سیدنی همچنین مرکز مالی کشور و دفتر مرکزی چند شرکت چندملیتی است.

دانشگاه‌های سیدنی:

- دانشگاه سیدنی غربی

- دانشگاه سیدنی

3- بریزبن (رتبه 20 در سراسر جهان)

سالانه حدود 50000 دانشجوی بین‌المللی را فرامی‌خوانند، بریزبن سومین شهر پرجمعیت استرالیا است. بریزبن نیز شهر جدید جهان» نامیده می‌شود و علاوه بر دانشجویان خارجی، شهر تعداد زیادی از گردشگران را تشکیل می‌دهد، بنابراین در کل شما، در یک محیط چند فرهنگی واقعی خواهید بود.

بریزبن یکی از مقرون‌به‌صرفه ترین مکان‌های تحصیلی استرالیا است که در بسیاری از دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. دانشگاه‌های محلی هزینه‌های کم تحصیلی را پرداخت می‌کنند و شما می‌توانید، بیش از 9000 دوره تحصیلی ارائه‌شده در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را انتخاب کنید و ادامه تحصیل دهید.

دانشگاه‌های بریزبن:

- دانشگاه جیمز کوک

- دانشگاه کوئینزلند

4- کانبرا (رتبه 22 در سراسر جهان)

کانبرا میزبان حدود 35000، دانشجو است که 9000 نفر آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند. شما می‌توانید در یکی از دو دانشگاه محلی استرالیا ثبت‌نام کنید، ازجمله دانشگاه عالی‌رتبه استرالیا دانشگاه کانبرا است.

5- آدلاید (رتبه 44 در سراسر جهان)

همان‌طور که دانشجویان زیادی را تشکیل می‌دهد، آدلاید یکی از بزرگ‌ترین مکان‌های استرالیا برای تحصیل در خارج از کشور است. اگر می‌خواهید فرصت‌های تحصیلات عالی را با بسیاری از فعالیت‌های ورزشی، مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و صعود، ترکیب کنید، مطمئناً دانشگاه آدلاید می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

دانشگاه‌های آدلاید:

- دانشگاه آدلاید

- دانشگاه فلیندرز

6- پرت (رتبه 50 در سراسر جهان)

پرت به دلیل آب‌وهوای خوب و گرم آن، سواحل دوست‌داشتنی و انواع فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی آن شهر خوبی برای تحصیل است.

دانشگاه غرب استرالیا واقع در شهر پرت در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان (QS) با بالاترین رتبه دانشگاهی قرار دارد و ازنظر حمایت و تشویق زندگی اجتماعی دانشجویان، بسیار خوب است.

دانشگاه پرت:

- دانشگاه غرب استرالیا

7- ساحل طلا (رتبه 78 در سراسر جهان)

دانشگاه بوند واقع در شهر ساحل طلا دارای چهار پردیس دانشگاهی است. دانشگاه بوند در ساحل طلا، حدود 30000 دانش جو دارد و بهترین شهر استرالیا برای مهمانی و لذت بردن از زندگی است. دلیل شهرت این شهر به دلیل این است که حدود 300 روز در سال آفتابی است و ساحل آن درخشش زیبایی دارد. این‌یکی از جالب‌ترین مکان‌های جهان است که می‌توانید گشت‌وگذار کنید، اما شهر دارای ویژگی‌های خاص دیگر است؛ ساحل طلا توسط مناطق روستایی، کوه‌ها احاطه‌شده است و شما همچنین می‌توانید از چند پارک ملی دیدن کنید.

دانشگاه ساحل طلا:

- دانشگاه بوند