+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

زندگی در بریزبن

بریزبن سومین شهر استرالیا است که مهاجران زیادی را به سمت خود جذب می کند. آب وهوای استوایی به همراه فضای آرام شهری از جمله ویژگی های بارز آن است.

استرالیا از جمله کشورهایی است که امروز خواهان زیادی را توانسته برای زندگی در خود، در کل دنیا مخصوصا کشورهای آسیایی جذب کند. اکثر شهرهای استرالیا، امروزه به عنوان محل های ایده آل برای سکونت تعریف می شوند و آن هایی که توانایی زندگی در پایتخت و شهرهای اصلی را ندارند، به شهر کوچکتر مهاجرت می کنند. توصیه ما این است که قبل از مهاجرت به استرالیا با تمامی شهرهای این کشور آشنا شوید و فقط زندگی خود را محدود به پایتخت نکنید.

یکی از شهرهایی در حالی که توانسته است مهاجران زیادی را به سمت خود جذب کند، بریزبن است. آب‌وهوا در بریزبن به‌گونه‌ای است که بسیاری از مهاجران را به سومین شهر بزرگ استرالیا جذب می‌کند. دمای آب گرم‌تر از سیدنی و ملبورن است. به دلیل قرار گرفتن بریزبن در مناطق استوایی نشین، روزهای متوالی نور خورشید، مهمان ساکنین این شهر است.

گرچه بریزبن یک مرکز شهری است، اما فضای آرام و راحت دارد. همچنین در فاصله بسیار کوتاهی از مکان‌های تعطیلات تابستانی مانند سواحل طلایی و ساحل آفتاب قرار دارد.

کجا زندگی کنیم؟

با توجه به جمعیت بیش از ۲ میلیون نفر، بریزبن از دوره رشد لذت می‌برد. مرکز شهر در کناره‌های رودخانه بریزبن قرار داردکه منطقه کم‌جمعیتی را شامل می‌شود که بهترین و ایده آل ترین مکان برای زندگی است.

زندگی کاری

بریزبن، محیط اقتصادی پیشرفته‌ای داردکه همراه با محیط آرام، زندگی راحتی را ارائه می‌دهد که ممکن است در شهرهای دیگر پیدا نشود. صنایع اصلی در منطقه، شامل مهمان‌نوازی، گردشگری، بهداشت، امور مالی، تجارت تجاری و تولید است. همان‌طور که بریزبن شهری است که در حال تجربه رشد سریع است، چشم‌انداز شغلی خوبی برای مهاجران است و فرصت‌های شغلی برای متقاضیان، در دسترس است.

شما می‌توانید مکان‌هایی باقیمت مناسب نزدیک به مرکز شهر، مانند Auchenflower(اوچن فلاور) و (پادینگتان) Paddington پیدا کنید. اگر به دنبال زندگی خانوادگی بیشتر باشید، به منطقه Moray field (مارای فیلد) در شمال بریزبن ساکن شوید.

حمل‌ونقل

طرح‌بندی شبکه‌ای و طبیعت جمع‌وجور بریزبن یستم حمل‌ونقل در شهر را نسبتاً آسان می‌کند. در اطراف شهر، اگر شما نیاز به رانندگی داشته باشید، تعدادی از خیابان‌های یک‌طرفه وجود داردکه رانندگی کردن را آسان می‌کند، موردی که معمولاً برای شهرهای بزرگ مانند سیدنی، این کار نسبتاً غیرمعمول است. اگرچه در شهرهای کوچک مانند کانبرا و آدلاید مشکل کمتری وجود دارد، بااین‌حال، بسیاری از سیستم حمل‌ونقل عمومی در مناطق اصلی شهر، مانند قطار، کشتی و اتوبوس با استفاده از سیستم فروش بلیت وجود داردکه مردم برای رفت‌وآمد، می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی

اگر به دنبال فرصت‌های تحصیلی هستید, بریزبن، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی را ارائه می‌دهد که تمام رشته‌های بزرگ و مسیرهای شغلی را پوشش می‌دهند.

دانشگاه کوئینزلند، قدیمی‌ترین دانشگاه ایالت کوئینزلند است. بیش از 000،51 دانشجو و تعدادی از آن‌ها در فهرست دانشگاه جهانی (QS) قرار دارند. گزینه‌های دیگر عبارت‌اند از: دانشگاه گریفیث، دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند (QUT) و دانشگاه کوئینزلند جنوبی (USQ).

هزینه زندگی

هزینه زندگی در بریزبن معمولاً ارزان‌تر از سیدنی است. قیمت املاک، بسیار مقرون‌به‌صرفه تر است. در فوریه ۲۰۱۷، میانگین درخواست اجاره یک واحد، در بریزبن، ۳۷۱.۴۰ دلار در هفته است. میانگین قیمت اجاره در بریزبن، برای یک‌خانه ۴۵۰.۶۰ دلار در هفته است.