+98 21 885 909 37
info@ranika.org
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا به سمت شرق در بلوار دریا، پلاک 172، طبقه 4، واحد 4
رانیکا ملل پارسه
تخصص ما، تحقق رویای شما

اخبار استرالیا

شما اینجا هستید

زندگی در سیدنی

سیدنی پایتخت استرالیا است و اولین شهری است که هر مهاجری سعی می کند در قدم اول وارد آن شود. برای زندگی در سیدنی نکاتی را باید بدانید که در این مقاله بیان می کنیم.

اگر به لیست کشورهای مهاجرت پذیر نگاه کنید، استرالیا یکی از کشورهایی است که امروزه از سراسر دنیا مخصوصا کشورهایی آسیایی، مهاجران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. از این رو اگر شما وارد هر شهری از استرالیا شوید، می توانید مهاجران زیادی را ببینید. اولین شهری که هرکسی سعی می کند تا وارد آن شود، سیدنی است. اما چرا سیدنی؟

سیدنی به خاطر ماسه‌های باندی پیچ تا بندر نمادین آن، در سراسر جهان مشهور است. سیدنی، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهر استرالیا است و به شهر زیبایی و تنوع فرهنگی شناخته‌شده است.

سیدنی از آب‌وهوای معتدل برخوردار است، گرم‌ترین ماه از نوامبر تا فوریه زمانی که دما اغلب به اواسط ۳۰ (سانتی‌گراد) یا گاهی بالاتر می‌رسد. زمستان ملایمی دارد، هوا در زمستان به‌ندرت در شب، کم‌تر از ۸ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

کجا زندگی کنیم؟

سیدنی با جمعیتی بیش از ۴.۶ میلیون نفر، بزرگ‌ترین شهر استرالیا است. منطقه تجاری مرکزی (CBD) در منطقه‌ای فشرده در نزدیکی بندرگاه قرار دارد، اما حومه آن تا شمال، جنوب و غرب گسترش‌یافته است. پیدا کردن جایی برای زندگی در داخل شهر، هزینه‌بر است، به‌خصوص وقتی‌که ابتدا شروع به کار می‌کنید. بااین‌حال، اگر به مناطق دور از مرکز شهر بروید، گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه تر وجود دارند.

اگر یک سبک زندگی بیست‌ساله و شلوغ چیزی است که شما به آن علاقه دارید، حومه غربی، برای شما، ممکن است جذاب باشد. برای یک محیط دوستانه خانوادگی، نگاهی به منطقه تپه‌ها در شمال غربی یا نواحی سواحل شمالی بیندازید. غرب سیدنی منزلگاه جمعیت مهاجرپذیر است. برای مثال، بسیاری از مهاجران هندی در منطقه (پاراماتا)Parramatta زندگی می‌کنند، درحالی‌که تعدادی از مهاجران بریتانیا و نیوزیلند در جنوب غربی این شهر زندگی می‌کنند.

حمل‌ونقل

حمل‌ونقل در سیدنی یک موضوع بسیار شایع در میان ساکنان است. بسیاری از افراد حمل‌ونقل با ماشین را انتخاب می‌کنند، اما زمان سفر و صف ترافیک، بسیار شلوغ می‌شود. خوشبختانه، سیدنی یک سیستم حمل‌ونقل عمومی گسترده، تقریباً تمام مناطق شهری را دارد. مسافران می‌توانند از قطار، اتوبوس، راه‌آهن و یا قایق استفاده کنند. شما باید یک کارت Opal بخرید تا کرایه حمل‌ونقل عمومی را بپردازید. این شبیه کارت Oyster لندن است و سفر به اطراف شهر را ساده می‌کند.

زندگی کاری

اقتصاد سیدنی بزرگ‌تر از هنگ‌کنگ یا سنگاپور است که بیش از ۳۰۶ میلیارد دلار از کالاها و خدمات را تولید می‌کند. صنایع اصلی در این شهر، شامل خدمات مالی و حرفه‌ای، تولید، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، تحقیق و آموزش و صنایع خلاق است. چشم‌انداز اشتغال در سیدنی با توجه به فرصت‌های فراوان موجود و نرخ بیکاری پایین، بسیار خوب است.

مطلب زیر را توصیه می کنیم که حتما بخوانید

اقامت استرالیا از طریق مهارت شغلی

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی

سیدنی مرکز وسیعی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی است تا به شما در یادگیری بیشتر کمک کند. دانشگاه سیدنی و دانشگاه نیو ساوت ولز به ترتیب ۴۶ و ۴۹ در فهرست رده‌بندی دانشگاه جهانی QS قرار دارند.

دانشگاه‌های سیدنی مانند دانشگاه Macquarie، دانشگاه فن‌آوری سیدنی (UTS) و دانشگاه غرب سیدنی مطمئناً فرصت خوبی برای ادامه تحصیل، برای شما، فراهم می‌کند.

هزینه زندگی

سیدنی گران‌ترین شهر استرالیا است که در لیست گران‌ترین شهرهای جهان قرار دارد. طبق تحقیقات SQM، در فوریه ۲۰۱۷، میانگین درخواست اجاره یک واحد در سیدنی ۵۰۹.۳۰ دلار در هفته است. میانگین قیمت اجاره در سیدنی برای یک‌خانه ۷۴۳.۶۰ دلار در هفته است.