ویزای ۱۸۸ به زبان ساده

ویزای ۱۸۸ به زبان ساده

تصویری از یک ویزای مربوط به ویزای ۱۸۸ استرالیا به همراه دلار استرالیا و شمش طلا که روزی میز قرار دارند.

ویزای ۱۸۸ به زبان ساده

یکی از سریع‌ترین و بهترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا و کسب اقامت این کشور گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا یا همان ویزای ۱۸۸ استرالیاست. ویزای سرمایه گذاری استرالیا مختص سرمایه گذاران و کارآفرینانی است که به سرمایه گذاری در یک کشور امن با اقتصادی پویا علاقه‌مند هستند. این کشور برای سرمایه گذاران و کارآفرینان مشتاق، محیطی امن با اقتصاد و زیرساخت‌های پایدار و قوی، همچنین موقعیت‌های کاری به همراه استانداردهای بالای زندگی فراهم نموده است. از این رو متقاضیان بسیار زیادی از سراسر جهان خواهان گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا، یا ویزای ۱۸۸ و اقامت از این کشور به همین شکل هستند.

کدامیک از متقاضیان، شرایط ویزای سرمایه گذاری استرالیا ، یا ویزای ۱۸۸ را دارند؟

ویزای تجاری استرالیا مناسب افرادی که خواهان فعالیت تجاری در کشور استرالیا هستند و یا تمایل دارند که در استرالیا سرمایه گذاری نمایند، مناسب است. بنابراین مهاجرت به استرالیا با روش کارآفرینی و یا سرمایه ‌گذاری از بهترین و سریع‌‌ترین روش‌ها برای صاحبان کار می‌باشد.

متقاضیانی که صاحب کسب‌وکار ی هستند و سابقه مدیریت در کسب‌وکار را دارند، همچنین امکان سرمایه گذاری در استرالیا از جهت مالی را دارند میتوانند برای این ویزا اقدام نمایند. متقاضی می بایست مدارک مورد نیاز جهت اثبات گردش مالی کافی و مالکیت بر دارایی مناسب طبق قوانین اداره مهاجرت استرالیا را ارائه نماید.

 

ویزای سرمایه گذاری استرالیا دقیقاً چه نوع ویزایی است؟

ویزای سرمایه گذاری استرالیا یا همان ویزای ۱۸۸ ویزای اقامت موقت ۴ ساله می باشد و در واقع مرحله اول ویزای اقامت دائم ۸۸۸ بوده و به نوعی مکمل این نوع ویزا می باشد . به همین دلیل برای اخذ ویزای ۸۸۸ ابتدا می بایست برای ویزای ۱۸۸ با توجه به شرایط کسب‌وکار در ایران اقدام نمود و بعد از اخذ ویزای ۱۸۸ و ورود به استرالیا اقدام به راه اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی نمایید تا برای ویزای ۸۸۸شرایط داشته باشید . البته در بعضی از زیرگروه های ویزای ۱۸۸ با سرمایه گذاری در استرالیا میتوانید برای اقامت دائم ۸۸۸ اقدام نمایید.

 

بنابراین در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که دارندگان ویزای ۱۸۸ استرالیا قادرند پس از مدت زمانی مشخص و حداقل یک سال اقامت استرالیا به صورت رسمی (طی دو سال قبل از اقدام برای این ویزا)، با کسب شرایط لازم، برای اخذ ویزای اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری استرالیا و یا همان ویزای ۸۸۸ اقدام کنند. 

کارفرمایان به واسطه ویزای ۸۸۸ استرالیا می‌توانند از حقوق مقیمان دائم استرالیا بهرمند شوند. هر متقاضی برای اخذ هر ویزا باید شرایطی خاصی داشته باشد تا بتوانند جزو کاندیداها قرار گرفته و بتواند برای اخذ آن اقدام کند. ویزای ۸۸۸ استرالیا هم مانند ویزاهای دیگر، شرایطی دارد که به بررسی آنها می‌پردازیم؛

شرایط اقدام برای ویزای ۸۸۸ از طریق سرمایه گذاری استرالیا

برای زیرگروه کارآفرینی داشتن شرایط زیر ضروری است:

      داشتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا یا زیر گروه ۱۸۸ در ابتدا

     ثبت شماره تجاری کسب‌وکار در استرالیا و گذشت حداقل دو سال زمان از عمر کسب‌وکار .

     حداقل دو سال فعالیت بیزینس و ارائه مدارک مالیاتی BAS برای کل ۲۴ ماه قبل از اقدام برای ویزای ۸۸۸

     حداقل یک سال اقامت در استرالیا در ایالت مربوطه در طی ۲۴ ماه قبل از اقدام برای این ویزا (که در ایالت ویکتوریا سالانه فقط شش هفته اجازه خروج دارید)

     اثبات سابقه مدیریتی شما در کسب‌وکار 

      اثبات درصد سهام مشخص از بیزینس طبق قوانین اداره مهاجرت استرالیا

     حداقل ۳۰۰ هزار دلار استرالیا گردش مالی سالیانه کسب‌وکار معرفی شده طی ۱۲ ماه قبل از درخواست ویزای ۸۸۸

دارا بودن حداقل دو شرط از میان سه گزینه زیر:

  •      دارایی کسب‌وکار در انتهای سال دوم حداقل ۲۰۰ هزار دلار استرالیا باشد
  •      ارزش دارایی شخصی و کسب‌وکار جمعاً به ۶۰۰ هزار دلار
  •      استخدام حداقل ۲ نفر از بصورت تمام وقت با اقامت دائم استرالیا و یا شهروند استرالیا

مزایای ویزای سرمایه گذاری استرالیا 

به چند دلیل ویزای سرمایه گذاری استرالیا یا همان ویزای ۱۸۸ دارای مخاطبین بسیاری در سراسر جهان و بخصوص ایران به شمار می‌رود که می توانیم آنها را در چند مورد خلاصه کنیم؛

امکان اخذ ویزای استرالیا از طریق سرمایه گذاری و یا کارآفرینی با امکان اقامت ۴ ساله که در شرایط خاص تا شش سال جمعا قابل تمدید است. این اقدام صرفاً از طریق ارائه سوابق کسب‌وکار به همراه سوابق مالی شخص متقاضی میسر می شود.

امکان رفت و آمد به کشور استرالیا بدون محدودیت در زمان اقامت، امکان اشتغال و تحصیل برای دارندگان این نوع ویزا، امکان افتتاح انواع حساب های بانکی و همچنین خرید ملک و ثبت کسب‌وکار بدون نیاز به شریک وطنی.

بدون نیاز به انتقال سرمایه قبل از اخذ ویزای تجاری و همچنین عدم وجود الزام سرمایه‌گذاری در بدو حضور در استرالیا. (البته متقاضی می‌تواند از داخل ایران هم سرمایه گذاری خود را آغاز و نظارت نماید.)

مبلغ پایین سرمایه‌گذاری نسبت به دیگر ویزاهای سرمایه‌گذاری مشابه برای سایر کشورها

عدم نیاز به تخصص و مهارت در زبان انگلیسی.

امکان اسپانسری اعضای خانواده و اقدام برای اخذ ویزا برای همه اعضا.

اجازه‌ی تحصیل متقاضی و اعضای خانواده در استرالیا.

اجازه‌ی کار برای متقاضی و تمام اعضای خانواده ایشان.

×