Opal Card چیست؟

Opal Card چیست؟

برای حمل و نقل عمومی در ایالت نیو ساوت ولز از سیستم بلیط الکترونیکی اوپال استفاده می شود. این سیستم شامل حمل و نقل با قطار، کشتی، اتوبوس و مترو می شود. تمام قسمت های شهر سیدنی تا نیوکاسل، قسمت غرب کوه های آبی و جنوب Wollongong و ارتفاعات جنوب استرالیا برای حمل و نقل تحت پوشش این کارت الکترونیکی قرار دارند. اگر در استرالیا اقامت دارید یا می خواهید، برای مدتی در این کشور بمانید، بهتر است برای کم کردن هزینه های خود یک Opal Card تهیه کنید و به راحتی به تمام نقاط شهر سفر کنید.

انواع کارت اوپال

به طور کلی دو نوع کارت اوپال وجود دارد که یکی مخصوص نوجوانان و دیگری مخصوص بزرگسالان است. این کارت را می توانید به راحتی از ایستگاه ها، سوپر مارکت و نمایندگی های فروش خریداری کنید.

• کارت مخصوص بزرگسالان: برای افرادی که بالای ۱۶ سال دارند، استفاده می شود.

• کارت مخصوص کودکان: برای کودکانی که ۴ تا ۱۵ سال دارند، استفاده می شود.

شما می توانید، هزینه کارت اوپال خود را به صورت روزانه یا هفتگی پرداخت نمایید. قیمت های این کارت ها به ترتیب زیر است:

• کارت یک روزه بزرگسال: ۱۵٫۸۰ دلار

• کارت یک روزه کودکان: ۷٫۹۰ دلار

• کارت هفتگی بزرگسالان: ۶۳٫۲۰ دلار

• کارت هفتگی کودکان: ۳۱٫۶۰ دلار

با استفاده از این کارت ها می توانید، ۲۰ درصد در هزینه های خود صرفه جویی کنید و دیگر نیازی نیست در صف های طولانی تهیه بلیط منتظر بمانید. روزهای یکشنبه نیز می توانید با پرداخت ۲.۵ دلار از سفر های نامحدود لذت ببرید. همچنین در صورتی که در هفته بیشتر از ۸ سفر با اوپال کارت داشته باشید به بقیه سفر هایتان ۵۰ درصد تخفیف تعلق خواهد گرفت. برای حمل و نقل در استرالیا استفاده از کارت الکترونیکی یک مزیت است که هزینه های رفت و آمد شما را کاهش می دهد.

×